
221/8852/18
3/221/325/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника Головного управління оперативного забезпечення на ОТЗ АТО ГУ ДФС у Донецькій області ОСОБА_1 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого менеджером по продажам ВАТ «Фидлайф», зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, мешкаючого за адресою: вул.Новокузнецька, 12/64 м.Запоріжжя, НОМЕР_1, виданий 08.09.2017 року органом №1452, РНОКПП НОМЕР_2,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
ВСТАНОВИВ:
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення № 0967 від 22.12.2018 року встановлено, що 22.12.2018 року о 14 годині 00 хвилин ОСОБА_2 приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Донецьк-Маріуполь») після детального огляду автомобіля НОМЕР_3, працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою 1 з операцій в органах військового управління оперативно тактичного угрупування «СХІД» та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено товарно-матеріальні цінності, а саме: білково-вітамінна-мінеральна добавка КСУ у кількості 130 штук на загальну суму 120250 гривень, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
Вказані товари ОСОБА_2 перевозив з м. Макіївка до м. Запоріжжя, рухався в сторону підконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.
Тим самим, ОСОБА_2 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, чим допустив перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з неконтрольованої території на контрольовану територію товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщується до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 1 березня 2017р. № 99.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).
Вислухавши ОСОБА_2, який пояснив, що він рухався через КПВВ «Новотроїцьке» з м. Макіївка в сторону м. Запоріжжя і в ході огляду автомобіля було виявлено білково-вітамінна-мінеральна добавка. Вказує, що білково-вітамінна-мінеральна добавка КСУ йому не належить, а належить ОСОБА_3
Окрім того, з заявою до звернувся ОСОБА_3, який пояснив у своїй заяві, що він є власником вказаного майна. Посилався на те, що вказана
білково-вітамінну-мінеральну добавку КСУ він придбав у 2014 році для використання у власному господарстві м. Макіївка, однак у травні 2014 році був вимушений виїхати та залишити все своє майно по місту проживання у м. Макіївка, тому звернувся до ОСОБА_2 з проханням забрати у нього вдома білково-вітамінну-мінеральну добавку та перевезти до м. Краматорськ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_2, та проаналізувавши заяву ОСОБА_3, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_2 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_2 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 0967 від 22.12.2018 року, протоколом вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення від 22.12.2018 року, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, фото-таблицями.
З наданої заяви ОСОБА_3 та долученим до неї видатковою накладною №FL-0001597 від 24.04.2014 року вбачається, що товарно-матеріальні цінності, які перевозив ОСОБА_2 належать ОСОБА_3О, і на його прохання ОСОБА_2 намагався привезти вказане обладнання з м.Краматорськ.
Враховуючи обставини справи, об’єм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП без конфіскації товарів, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_2 товарно-матеріальних цінностей не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені товарно-матеріальні цінності не є його власністю.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути судовий збір в сумі 384,20 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Закону України «Про судовий збір», суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень, в дохід держави: Волноваське УК/Волноваський р-н/ 21081100, код отримувача (банку) (код за ЄДРПОУ) 37980308, банк отримувача казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31117106005179, код класифікації доходів бюджету 21081100.
Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок отримувача: 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір у сумі 384 гривні 20 копійок.
Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення від 22.12.2018 року, а саме: білково-вітамінна-мінеральна добавка КСУ у кількості 130штук на загальну суму 120250 гривень, які передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС управління оперативного забезпечення зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області старшому лейтенанту податкової міліції ОСОБА_4 та зберігаються на території КПВВ «Новотроїцьке» - повернути за належністю ОСОБА_3.
Роз’яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови – не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена в Донецький апеляційний суд через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови та може бути пред’явлена до виконання протягом 3 - х місяців, до 24.06.2019 року.
Суддя Н.В. Писанець