Рішення № 80817976, 29.03.2019, Центральний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
263/2785/19
Номер документу
80817976
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 263/2785/19

Провадження 2/263/1195/2019

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 березня 2019 року Жовтневий районний суд м.Маріуполя Донецької області в складі : головуючого - судді Папаценко П.І., при секретарі Диміч Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Маріуполі цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання, -

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 та просить стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання за період з 01.08.2015 року по 01.01.2016 року у розмірі 4 020 грн. та суму сплаченого судового збору у розмірі 1921 грн.

Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву в якій просить розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Не заперечив проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про день, час та місце розгляду справи була повідомлена, у відповідності до ст. 128 ЦПК України. Причини неявки суду не повідомила.

Згідно ч.1 ст.280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з’явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи. З огляду на викладене, суд ухвалив розгляд справи здійснювати у заочному порядку.

З’ясувавши обставини справи, перевіривши докази, суд дійшов такого висновку.

25.12.2014 року до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради звернулася ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце народження – м. Брянка Луганської обл.; НОМЕР_1, виданий Брянківським МВ УМВС України в Луганській обл. 04.06.2010 року; місце реєстрації: м. Брянка-5 Луганської обл., вул. Курська, 50; ідент. номер НОМЕР_2), з заявою про взяття її на облік, як особи, яка переміщується з тимчасово окупованій території України або району проведення антитерористичної операції (вх. № 693).

Одночасно, 25.12.2014 року ОСОБА_1 звернулася до управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованій території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до заяв від 25.12.2014 року членом сім’ї ОСОБА_1 є її чоловік ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, а фактичним місцем їх проживання (перебування) є м. Кіровоград, провул. Ватутіна, 27.

Відповідно до постанови Верховної Ради України «Про приведення назви міста Кіровоград Кіровоградської області у відповідність із вимогами Закону України від 14.07.2016 року № 1468-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» місто Кіровоград перейменовано на місто Кропивницький.

Рішенням управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 06.01.2015 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно до п.п. 3, 7 Порядку була призначена грошова допомога: на період з 25.12.2014 року по 24.02.2015 року у розмірі 884,00 грн. на родину, на період з 25.02.2015 року по 24.04.2015 року у розмірі 442,00 грн. на родину.

Зважаючи на заяву ОСОБА_1 від 30.06.2015 року, відповідачу продовжено дію довідки до 05.12.2015 року.

В подальшому 20.07.2015 року відповідач вдруге звернулася з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованій території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 27.07.2015 року ОСОБА_1 була призначена грошова допомога на період з 20.07.2015 року по 19.01.2016 року у розмірі 884,00 грн.

ОСОБА_2 грошова допомога не призначалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 року № 212 «Про внесення змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Зважаючи на заяву ОСОБА_1 від 14.12.2015 року, ОСОБА_1 продовжено дію довідки до 25.06.2016 року.

05.01.2016 року відповідач знов звернулася з заявою для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованій території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 23.03.2016 року ОСОБА_1 (категорія працездатності «пенсіонер») та ОСОБА_2 (категорія працездатності «пенсіонер») відповідно до п.п. 3, 7 Порядку була призначена грошова допомога: на період з 05.01.2016 року по 19.01.2016 року у розмірі 1 768,00 грн. на родину.

Рішенням управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради від 28.03.2016 року ОСОБА_1 (категорія працездатності «пенсіонер») та ОСОБА_2 (категорія працездатності «пенсіонер») відповідно до п.п. 3, 7 Порядку була призначена грошова допомога: на період з 20.01.2016 року по 24.06.2016 року у розмірі 1 768,00 грн. на родину.

Рішенням Подільської районної у місті Кіровограді ради від 23.06.2017 року № 92 «Про перейменування виконавчих органів районної у місті ради» управління соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у місті Кіровограді ради перейменоване на управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради.

Відповідно до п. 10 Порядку № 505 уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.

Державною фінансовою інспекцією в Кіровоградській області на виконання плану контрольно-ревізійної роботи на 1 квартал 2016 року в Управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету Ленінської районної у м. Кіровограді ради (надалі - Управління) проведено ревізію використання коштів, виділених з державного бюджету, зокрема на надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в т. ч. на оплату житлово-комунальних послуг за 2014 - 2015 роки та завершений місяць 2016 року.

В Акті від 21.06.2016 року № 04-09/15 Держфінінспекцією в Кіровоградській області зазначено, що «відповідно до постанови КМУ від 18.02.2016 № 136 «Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування» Міністерством фінансів України згідно акту приймання – передачі № 11 надано Державній фінансовій інспекції України інформацію на оптичному носії CD-R sn 11 щодо наявності у будь-кого з членів сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, інформацію щодо наявності у будь-кого з членів сім’ї житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та інформацію про тривалу відсутність особи за фактичним місцем проживання, що дає підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання». «Співставленням отриманої інформації від Міністерства фінансів України з даними особових справ внутрішньо переміщених осіб встановлено, що 17 внутрішньо переміщених осіб, які стояли на обліку в Управлінні соціального захисту та яким була призначена грошова допомога, повернулися до покинутого місця постійного проживання. Згідно частини 3 п. 1 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є повернення до покинутого місця постійного проживання.

Згідно п. 7-1 Порядку № 509 внутрішньо переміщена особа зобов’язана повідомити протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу Державної міграційної служби про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання. Також згідно п. 11 Порядку № 505 уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомити уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

Таким чином, внаслідок неповідомлення уповноваженими представниками сім’ї Управління соціального захисту про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги чим порушено п. 11 Порядку № 505 було зайво нараховано та виплачено грошової допомоги на загальну суму 57 009,97 грн., в тому числі у 2014 році на суму 751,40 грн., у 2015 році на суму 41 778,55 грн., за січень – травень 2016 року на суму 14 480,02 грн.

Згідно з Інформацією про зайво нараховану та виплачену грошову допомогу внутрішньо переміщеним особам, які поверталися до свого постійного місця проживання (Додаток 63 до акта) ОСОБА_1 виїхала 04.07.2015 року та повернулася 10.12.2015 року, тобто Відповідач була відсутня за місцем проживання понад 60 днів, а саме 159 (сто п’ятдесят дев’ять) днів.

В період з 01.08.2015 року по 01.01.2016 року ОСОБА_1 нараховано та виплачено грошову допомогу на загальну суму 4 420 грн. 00 коп.: у серпні 2015 року - 884,00 грн.; у вересні 2015 року - 884,00 грн.; у жовтні 2015 року - 884,00 грн.; у листопаді 2015 року - 884,00 грн.; у грудні 2015 року - 884,00 грн., даний факт підтверджується довідкою від 02.11.2017 року № 2756/4.

Листом від 25.07.2016 року № 11-04-14-14/3202 «Про усунення порушень виявлених ревізією» Держфінінспекцією в Кіровоградській області повідомило Управління зокрема, що «проведеною ревізією встановлено зайве нарахування та виплата грошової допомоги на загальну суму 57 009,97 грн., в результаті неповідомлення уповноваженими представниками сім’ї Управління соціального захисту про зміни обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, а саме їхнє фактичне місце перебування, що є порушенням п. 7-1, п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505».

Окрім цього, відповідач була зобов’язана повідомляти протягом 10 днів відповідному територіальному підрозділу ДМС про фактичне місце проживання, а також про зміну фактичного місця проживання або повернення до покинутого місця проживання (п. 7-1 Порядку № 509 в редакції із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 року № 79).

Проте, ОСОБА_1 про від’їзд 04.07.2015 року на непідконтрольну українській владі територію Управління не повідомила та в період отримання грошової допомоги була відсутня за фактичним місцем проживання понад 60 днів.

Дана обставина позбавляє відповідача права на отримання адресної грошової допомоги в період з 01.08.2015 року по 01.01.2016 року.

Таким чином, внаслідок неповідомлення уповноваженим представником сім’ї про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, в період з 01.08.2015 року по 01.01.2016 року ОСОБА_1 нараховано та надмірно виплачено грошову допомогу на загальну суму 4 420 грн. 00 коп.

З метою досудового врегулювання спору, 03.08.2016 року ОСОБА_1 направлено рекомендованим листом повідомлення № 670493/38 від 03.08.2016 року про повернення надміру виплачених бюджетних коштів по державним соціальним допомогам (допомога переміщеним особам на проживання) з вимогою про перерахування до 25.08.2019 року суми грошової допомоги у розмірі 4 420 грн. 00 коп., при чому оплату проводити з 1 по 25 число кожного місяця, що підтверджується фіскальним чеком Кіровоградської дирекції УДППЗ «Укрпошта» № 2500620103390.

Крім того, 23.08.2016 року ОСОБА_1 особисто отримала копію повідомлення № 670493/38 від 03.08.2016 року про повернення надміру виплачених бюджетних коштів по державним соціальним допомогам (допомога переміщеним особам на проживання) у розмірі 4 420 грн. 00 коп., що підтверджується особистим підписом відповідача.

Незважаючи на вимоги повідомлення, на сьогоднішній день відповідачем надміру виплачені їй бюджетні кошти добровільно повернуто лише частково: 27.06.2018 року – 200,00 грн. та 25.09.2018 року – 200,00 грн., на загальну суму 400 грн. 00 коп. Подальше повернення надміру отриманих коштів не відбувається. Залишок складає 4 020 грн. 00 коп.

Пунктом 2 Порядку № 505 (в редакції станом на 25.12.2014 року) передбачено, що грошова допомога надається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі - особа, яка переміщується), а також стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, структурних підрозділах з питань соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Згідно з п. 3 Порядку № 505 (в редакції станом на 25.12.2014 року) грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім’ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім’ї (далі - уповноважений представник сім’ї) у таких розмірах: для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім’ї); для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї та не може перевищувати 2 400 гривень.

Якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім’ї або інформацією компетентного органу.

Згідно з ч. 1 п. 7 Порядку № 505 (в редакції станом на 25.12.2014 року), якщо у складі сім’ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону № 1706-VII (в редакції станом на 04.07.2015 року) внутрішньо переміщена особа зобов’язана:

1) дотримуватися Конституції та законів України, інших актів законодавства;

2) повідомляти про фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), протягом 10 днів;

3) повідомляти про зміну фактичного місця проживання або про повернення до покинутого місця проживання протягом 10 днів;

4) у разі виявлення подання внутрішньо переміщеною особою завідомо неправдивих відомостей для отримання довідки про взяття на облік відшкодувати фактичні витрати, понесені за рахунок державного та місцевих бюджетів у результаті реалізації прав, передбачених цим Законом;

5) один раз на шість місяців з’являтися до відповідного структурного підрозділу уповноваженого органу міграційної політики.

Внутрішньо переміщена особа зобов’язана виконувати інші обов’язки, визначені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 11 Порядку № 505 уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

Відповідно до пунктів 6, 7 постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» контроль за цільовим та ефективним витрачанням бюджетних коштів на соціальні виплати здійснюється в установленому законодавством порядку. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного одержання бюджетних коштів, який не оскаржений у судовому порядку, кошти у сумі, що незаконно отримана, повертаються до державного бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 1212 ЦК України, особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Відповідно до ч. 2 даної статті положення глави 83 ЦК України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події. З приписів ч. 2 ст. 1214 ЦК України, глави 13 ЦК України (зокрема ст. ст. 179, 181, 190, 192 ЦК України) випливає, що норми ст. 1212 ЦК України повною мірою стосуються і випадків безпідставного набуття або збереження грошей.

Стаття 1215 ЦК України встановлює випадки, коли набуте особою без достатньої правової підстави майно за рахунок іншої особи не підлягає поверненню. Так, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров"я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача (ч. 1 ст. 1215 ЦК України). Отже, закон встановлює два виключення із цього правила: по-перше, якщо виплата вказаних платежів є результатом рахункової помилки з боку особи, яка проводила цю виплату; по-друге, у разі недобросовісності з боку набувача. Правильність виконаних розрахунків, за якими була проведена виплата, а також добросовісність набувача презюмуються, отже, зазначене у ст. 1215 ЦК України майно підлягає поверненню у разі наявності цих фактів.

Отже, у зв’язку з непредставленням ОСОБА_1 інформації, необхідної для законного призначення адресної допомоги, нею було порушено Порядок, внаслідок чого їй безпідставно було призначено та виплачено щомісячну допомогу в загальному розмірі 4020 грн., яка підлягає стягненню з ОСОБА_1 в примусовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Згідно ч. 1 ст. 9 зазначеного Закону внутрішньо переміщена особа має право, зокрема на: сприяння органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами приватного права у пошуку та возз'єднанні членів сімей, які втратили зв'язок внаслідок внутрішнього переміщення; безпечні умови життя і здоров'я; створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання; забезпечення органами державної виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб'єктами приватного права можливості безоплатного тимчасового проживання (за умови оплати особою вартості комунальних послуг) протягом шести місяців з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; для багатодітних сімей, інвалідів, осіб похилого віку цей термін може бути продовжено.

Механізм надання тимчасової державної допомоги переміщеним особам на проживання регламентує Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505.

Відповідно до Порядку грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Грошова допомога виплачується шляхом перерахування на поточний рахунок, відкритий відповідно до цього Порядку безоплатно в установі уповноваженого банку. Уповноважений банк приймає від уповноваженого представника сім'ї документи, необхідні для отримання грошової допомоги у разі відкриття поточного рахунка (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо виплата грошової допомоги раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї.

Вказаний правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду України від 02 липня 2015 року у справі № 6-91цс14, який має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

Таким чином, враховуючи вище викладене, суд вважає, що розмір щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання виплаченої надміру внаслідок подання відповідачем недостовірної інформації складає 4020 грн., а відтак позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Вирішуючи питання про судові витрати, суд вважає, що вони повинні бути покладені на відповідача в силу ст.141 ЦПК України.

На підставі викладеного, та керуючись ст.ст. 1212, 1215 ЦК України, 141, 76-81, 89, 95, 259, 263-265, 268, 280-283, 354 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів за призначенням державної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП: НОМЕР_2, на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код 03197629, р/р 35219088021577 в ГУ ДКСУ у м. Кропивницькому Кіровоградської області, МФО 820172, КПКВКДБ – 2501480) суму надміру виплаченої державної соціальної допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання за період з 01.08.2015 року по 01.01.2016 року у розмірі 4 020 грн. 00 коп. (чотири тисячі двадцять гривень 00 копійок).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП: НОМЕР_2, на користь Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (код 03197629, р/р 35414069021577 в ГУ ДКСУ у м. Кропивницькому Кіровоградській області, МФО 823016, КПКВКМБ 0810160) суму сплаченого судового збору у розмірі 1 921 грн. 00 коп. (одна тисяча дев’ятсот двадцять одна гривня 00 копійок).

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Донецького апеляційного суду або через Жовтневий районний суд м.Маріуполя Донецької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя: П.І. Папаценко