Постанова № 80817907, 25.03.2019, Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
25.03.2019
Номер справи
346/369/19
Номер документу
80817907
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 346/369/19

Провадження № 3/346/392/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2019 року м. Коломия

Коломийський міськрайонний суд

Івано-Франківської області

в складі: судді П»ятковського В.І.,

за участю секретаря Іванишин Х.І.,

особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,

захисника ОСОБА_2,

розглянувши матеріали, які надійшли від Коломийського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, приватного підприємця, українця, громадянина України, РНОКПП : НОМЕР_1,

- за ст. 212-13 ч. 2 КУпАП

В С Т А Н О В И В:

11 січня 2019 року о 09 год. 40 хв. в м. Коломия по вул. Грушевського громадянин ОСОБА_1, будучи приватним підприємцем, який надає рекламні послуги, допустив розповсюдження (вивішування) на рекламному щиті під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборчої агітації кандидата у Президенти України ОСОБА_3, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж та інформацію про осіб відповідальних за випуск.

В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення не визнав та пояснив, що вказаний рекламний щит із агітацією дійсно був розміщений в м. Коломия по вул. Грушевського, однак 08 січня 2019 року, коли кандидат у Президенти України ОСОБА_3 зареєструвався у Центральній виборчій комісії, із напису на плакаті видалив прізвище та ім"я останнього, залишивши словосполучення "Наступ 2019", що не несе в собі жодної передвиборної агітації.

Просить суд врахувати зазначені обставини та провадження в справі закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.

Проаналізувавши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, його представника, свідків, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Так, згідно ч. 2 ст. 212-13 КУпАП розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження є адміністративним правопорушенням і тягне за собою відповідальність встановлену законом.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Хоч ОСОБА_1 і не визнав себе винуватим у правопорушенні зазначеному у протоколі про адміністртивне правопорушення його вину підтвердили працівники поліції, допитані в судовому засіданні в якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які суду пояснили, що 11 січня 2019 року до Коломийського відділу поліції надійшло повідомлення громадянина ОСОБА_6 про розміщення агітаційного плакату за одного з кандидатів у Президенти України, який не містить відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж та інформацію про осіб відповідальних за випуск, про що було складено рапорт та проведена відповідна реєстрація. Виїздом на місце вчинення правопорушення, даний факт було встановлено та здійснено його фотофіксацію з приводу чого вони подають суду відповідні письмові докази .

Крім того, вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення підтверджується письмовою заявою та поясненнями ОСОБА_6, де він повідомив про виявлене порушення та пояснив обставини його вчинення; фотознімками рекламного щита із відповідним написом, здійсненими 11 та 16 січня 2019 року, де видно що 11 січня 2019 року на плакаті прізвище кандидата присутнє, а 16 січня 2019 року - немає; рапортом від 11 січня 2019 року, складеним помічником чергового Коломийського відділу поліції ОСОБА_7 про прийняття повідмолення про вчинення адміністративного правопорушення.

У відповідності до ч.1 ст. 58 ЗУ «Про вибори Президента України», передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Згідно п.6 абзц. 2 ч. 1 ст. 68 ЗУ «Про вибори Президента України», передвиборна агітація може проводитися у формі розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами.

Здійснюючи оцінку фотознімків рекламного щита, які долучені до матеріалів справи в якості доказу, суд дійшов висновку, що розміщене на ньому зображення містить лозунг на підтримку одного із зареєстрованих кандидатів на пост Президента України, а тому дане зображення, яке розміщене на носію зовнішньої реклами, містить в собі матеріали передвиборчої агітації.

В той же час таке зображення не містить відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Отже, в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 212-13 КУпАП, а саме: розповсюдження під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Призначаючи адміністративне стягнення, суд бере до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винного, ступінь його вини, те що до адміністративної відповідальності притягається вперше.

Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на момент винесення постанови становить 384 гривні 20 копійок.

На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 9, 40-1, 212-13 ч. 2, 251 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», суд,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-13 ч.2 КпАП України та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384, 20 грн. в дохід Державної судової адміністрації України (отримувач коштів ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходівбюджету 22030106).

Штраф підлягає сплаті не пізніше п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше п'ятнадцяти днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.

Строк пред'явлення постанови до примусового виконання становить три місяці із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд на протязі десяти днів, з дня винесення постанови.

Суддя П'ятковський В. І.