Постанова № 80807280, 28.03.2019, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
28.03.2019
Номер справи
360/190/19
Номер документу
80807280
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 360/190/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2019 року смт.Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Гумбатов В.А., розглянувши справу про адміністративні правопорушення, передбачені ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка надійшла з батальйону патрульної поліції в селі Чайки Управління патрульної поліції в Київській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, непрацюючого, який проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

В С Т А Н О В И В:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 19 січня 2019 року, о 09 годині 40 хвилин, на 45 км автодороги М-07 «Київ-Ковель», ОСОБА_1 керував автомобілем "ЗАЗ-110207", реєстраційний номер 43 414 КК, з ознаками наркотичного сп’яніння, а саме: тремтіння пальців рук, бліде обличчя, зіниці очей не реагують на світло, від проходження огляду на стан сп’яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху.

Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, 19 січня 2019 року, приблизно о 09 годині 40 хвилин, на 45 км автодороги М-07 «Київ-Ковель», ОСОБА_1 керував автомобілем "ЗАЗ-110207", реєстраційний номер 43 414 КК, будучи обмеженим у праві керування транспортним засобом відповідно до постанови державного виконавця Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва ГТУЮ у місті Києві № 42461936.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою провину не визнав, пояснивши, що 19 січня 2019 року, о 09 годині 40 хвилин, він їхав, після роботи, за кермом автомобіля "ЗАЗ-110207" по автодорозі «Київ-Ковель», і в сел.Клавдієво-Тарасове його зупинили працівники поліції, які безпідставно запідозрили, що він перебував у стані наркотичного сп’яніння. Після чого працівники поліції запропонували йому проїхати для медичного огляду до лікарні в місто Київ, від чого він відмовився, оскільки був втомлений після роботи і не мав часу їхати до м.Києва. Потім працівники поліції склали на нього протокол про адміністративне правопорушення.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що 19 січня 2019 року, на автодорозі «Київ-Ковель», був свідком, як працівники поліції пропонували ОСОБА_1 пройти медичний огляд у лікаря-нарколога, від чого ОСОБА_1, відмовився, а пройти медичний огляд на місці зупинки, працівники поліції, ОСОБА_1 не пропонували.

В судове засідання свідок ОСОБА_3, інспектор БПП в с.Чайки УПП в Київській області ДПП ОСОБА_4, не з’явилися.

Оцінюючи досліджені докази, суддя приходить до такого висновку.

Відповідно до ст.245 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

За змістом ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст.252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Відповідно до ст.266 КУпАП огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів працівниками поліції в присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, працівниками поліції з використанням спеціальних технічних засобів або незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров’я. Перелік закладів охорони здоров’я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров’я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Відповідно до п.6, 7 розділу І та п.8, 9, 10 розділу ІІ "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2015 року № 1452/735, огляд на стан сп’яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.

З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров'я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.

В даному випадку працівниками поліції зазначені вимоги дотримані не були.

Відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації від 29 грудня 2015 року № 771 АД "Про організацію проведення медичних оглядів для встановлення стану сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції в установах охорони здоров’я Київської області" із змінами, внесеними наказом Департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації від 23 листопада 2016 року за № 884 АД (Додаток № 1), Бородянська ЦРЛ, що в даному випадку є найближчим медичним закладом від місця зупинки ОСОБА_1, входить до переліку установ охорони здоров’я Київської області, які мають право на проведення медичних оглядів з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як стверджував при розгляді справи ОСОБА_1, працівники поліції 19 січня 2019 року пропонували йому їхати на експертизу лише до міста Києва, а їхати до найближчого медичного закладу не пропонували.

Дослідженими при розгляді справи доказами не підтверджується, що водієві ОСОБА_1 було видано направлення на оглядта запропоновано пройти відповідний огляд у найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на проведення такого огляду.

Оскільки водій ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення, то його відмова від поїздки для огляду до лікарні в м. Києві не може слугувати підставою для підтвердження порушення водієм п.2.5 Правил дорожнього руху України, оскільки вимоги працівників поліції про обов’язкове проходження відповідного медичного огляду лише у визначеному ними закладі охорони здоров’я в м. Києві є такими, що суперечать чинному законодавству.

З відтвореного відеозапису події з нагрудної відеокамери працівника поліції убачається, що в присутності двох свідків, працівники поліції запропонували ОСОБА_1 проїхати до лікарні для медичного огляду на визначення стану наркотичного сп’яніння, від чого ОСОБА_1 відмовився. Пройти медичний огляд на місці зупинки ОСОБА_1 не пропонували.

Відповідно до наданої копії постанови державного виконавця Святошинського районного відділу державної виконавчої служби міста Києва ГТУЮ у місті Києві № 42461936 про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, встановлено лише тимчасове обмеження у праві полювання, а тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами не встановлено. Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 народився 18 жовтня 1992 року, а не 18 грудня 1992 року, як зазначено в постанові державного виконавця.

Пунктом 1 ст.247 КУпАП передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, якщо в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення.

Оцінюючи викладене, суддя вважає, що належних і допустимих доказів, які би підтверджували вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 126 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, не надано, а тому провадження у справі відносно ОСОБА_1 необхідно закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись п. 1 ст. 247, ст. 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст.126 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяОСОБА_5