
Справа 350/479/19
Номер провадження 3/350/150/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2019 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області ОСОБА_1 розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Рожнятівського ВП Калуського ВП ГУ НП України у Івано-Франківській, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
21 лютого 2019 року, приблизно о 02 годині 35 хвилин, між населеними пукатими с. Князіське та с. Цінева, Рожнятівського району, Івано-Франківської області, ОСОБА_2 керував автомобілем марки «Renault Clio Symbol», реєстраційний номерний знак НОМЕР_1, перебуваючи у стані з явними ознаками алкогольного сп’яніння, від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився, внаслідок чого порушив п. 2.5 ПДР.
Свою вину у вчиненні правопорушення ОСОБА_2 не визнав, та пояснив, що справді, 21 лютого 2019 року, приблизно о 02 годині 35 хвилин, між населеними пукатими с. Князіське та с. Цінева його зупинили працівники поліції та попросили пройти тест на алкоголь, на що він відмовився, оскільки побоявся. Він жодних правил дорожнього руху не порушував, працівник поліції зупинили його без будь-яких на те підстав, а тому не мали ідстав вимагати пройти освідування на встановлення факту вживання алкоголю.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2 та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1. ст. 130 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд повинен з’ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи заподіяно майнову шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина правопорушника у відмові від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння повністю доказана даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 100443 від 21 лютого 2019 року, який складаний у присутності двох свідків, Актом огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, з якого вбачається, що ОСОБА_2 в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду, рапортом поліцейського СРПП № 2 Рожнятівського ВП та письмовими поясненнями свідків, а також доданим до матеріалів справи компот - диском з відеофіксацією подій, що мали місце під час зупинки транспортного засобу під керуванням ОСОБА_2
Пунктом 1.3 ПДР України зобов'язує учасників дорожнього руху знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.
Пунктом 2.5 ПДР України передбачено обов'язок водія на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
У разі невиконання вимог п. 2.5 ПДР України передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУаП, а саме за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
При цьому, згідно диспозиції даної частини статті 130 КУпАП, для настання адміністративної відповідальності, не має значення причина відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
У той же час, як зазначено у п. 6 Розділу ІX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ від 07.11.2015 року № 1395, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду, поліцейський у присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, в якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Інспектор поліції дані вимоги дотримав повністю при складанні протоколу.
Крім того, ОСОБА_2 під час судового розгляду підтвердив, що він відмовився від проходження медичного огляду на стан сп’яніння.
Такі обставини дають суду підстави прийти до переконання, про наявність у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Керуючись ст.ст.279, 283 КУпАП,
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірішестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік.
Штраф сплатити на рахунок № 31118149009001, отримувач коштів ГУК в Івано-Франківській області, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998, банк отримувача ГУДКСУ Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача МФО ГУДКСУ 899998, код класифікації доходів бюджету 21081300 (адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху).
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2, в доход держави 384 гривні 20 копійок судового збору.
Судовий збір сплатити на рахунок отримувача № 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача 31211256026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя Калиній Г.В.