
Справа № 344/4787/19
Провадження № 3/344/1829/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі головуючої судді Деркач Н.І., з участю: секретаря Струк Л.М., прокурора Ільчишина Б.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне корупційне правопорушення, що надійшла з управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1, серія та номер паспорта СС 202865, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, жительки вул. І.Сірка,3 с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, працюючої на посаді фельдшера КЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», депутата Крихівецької сільської ради,
за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И Л А:
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що відповідно до повідомлення про результати виборів депутатів Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 29 жовтня 2015 року, громадянку ОСОБА_1 обрано депутатом Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради з 29 жовтня 2015 року.
Згідно п. п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом на якого поширюється дія цього Закону, як депутат місцевої ради.
Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє ви юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції», визначено правопорушення, пов`язане з корупцією – діяння , що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну, цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 ст.45 Закону передбачено, що особи, зазначені в пункті 1 підпункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1-го квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз’яснення Національного Національного агентства питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року №3, щорічна декларація, яка подається в період з 00.00 год. 01 січня до 00.00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 станом на 01.04.2018року не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подала її несвоєчасно без поважних причин 24.04.2018 року (гіперпосилання на Декларацію депутата Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради ОСОБА_1 в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування https:/рublic.nazk.gov.ua.declaration/ecb57cc3-4cd3-a7c9-ad68bcf3ff27).
ОСОБА_1 являється депутатом Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради то необхідною граничною датою подання нею вказаної вище декларації є 31.03.2018 року.
Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст, 3 Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону, несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.03.2018, а декларація нею фактично подана 24.04.2018 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 свою вину у вказаному визнала повністю, ствердила вищенаведені обставини. Пояснила суду, що вона дійсно не встигла вчасно подати декларацію, оскільки думала, що в неї є час подачі декларації до 01 травня, крім того вона доглядала за тяжко хворою родичкою. Розкаюється у вчиненому. Просить суворо не карати.
Прокурор вважає, що вина ОСОБА_1Р у вчиненні даного правопорушення доведена. Просить застосувати до неї стягнення у виді штрафу в розмірі 60 (шістдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) гривень.
Роз’яснивши вимоги ст.268 КУпАП, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, з'ясувавши всі фактичні обставини справи вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП доведена, як поясненнями самої ОСОБА_1, так і матеріалами справи в їх сукупності.
Так, копія повідомлення про результати виборів депутатів Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради від 29 жовтня 2015 року (а.с.15-16) підтверджує, що ОСОБА_1 було обрано депутатом Крихівецької сільської ради Івано-Франківської міської ради з 29 жовтня 2015 року.
Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 статті 45 Закону, передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно з пунктом 2 частини 1 роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Витяг (скріншот) з Єдиного Державного реєстру декларацій щодо інформації відносно ОСОБА_1 підтверджує, що ОСОБА_1 подала декларацію 24.04.2018 року (а.с.18).
Поважних причин у зв’язку з якими ОСОБА_1Р не подала декларацію вчасно не встановлено.
Відповідно до ст. 172-6 ч.1 КУпАП несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, є адміністративним правопорушенням.
Обставинами, що пом’якшують відповідальність ОСОБА_1Р вважаю є визнання вини та розкаяння у вчиненому, позитивна характеристика.
Обставин, що обтяжують відповідальність не встановлено.
З врахуванням фактичних обставин, обставини, що пом’якшують відповідальність вважаю, що до ОСОБА_1Р слід застосувати стягнення у виді штрафу.
На підставі викладеного, Закону України «Про засади запобігання корупції», керуючись, ст.ст. 33, ч. 2 ст. 172-6, 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 – ІНФОРМАЦІЯ_1, серія та номер паспорта СС 202865, ідентифікаційний код: НОМЕР_1, жительки вул. І.Сірка,3 с.Крихівці Івано-Франківської міської ради, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженої, працюючої на посаді фельдшера КЗ «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», депутата Крихівецької сільської ради, на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача(МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001; код класифікації доходів бюджету 22030106- 384 грн. 20 коп. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.І. Деркач