
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
29 березня 2019 року №640/18577/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Огнивому Д.П., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомКомпанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" доДепартаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Компанія у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що полягає у непідготовці проекту рішення Київської міської ради про передачу в користування Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029);
- зобов'язати Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготувати проект рішення Київської міської ради про передачу в користування Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є власником житлового будинку, який розташовано за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а. Зазначений житловий будинок розташовано на земельній ділянці із кадастровим номером 8000000000:82:102:0029, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а. Так, позивач звернувся до відповідача із заявою про надання вказаної земельної ділянки в оренду, проте, додані до заяви документи було повернуто позивачеві із зазначенням необґрунтованих підстав щодо неможливості надання земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а в користування Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП".
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13.11.2018 відкрито спрощене позовне провадження у справі №640/18577/18 та запропоновано відповідачу в п'ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали надати суду відзив на позовну заяву.
Відповідач у встановлений судом строк відзиву на позовну заяву не надав.
Згідно з частиною четвертою статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Справу розглянуто після отримання судом інформації щодо повідомлення належним чином сторін про відкриття спрощеного позовного провадження у справі.
Відповідно до частини першої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Частиною п'ятою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 03.10.2018 Компанія у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" через свого представника звернулась до Київської міської ради із заявою щодо передачі Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП» в оренду строком на 10 років земельної ділянки площею 743 кв.м, кадастровий номер 8000000000:82:102:0029, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44.
До вказаної заяви представником Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" було додано наступні документи:
- нотаріально посвідчену копію договору купівлі-продажу №1830 від 02.10.2017;
- витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку НВ-0002131512018;
- нотаріально посвідчену фотокопію витягу з ДРРП на нерухоме майно № 99064652 від 02.10.2017;
- нотаріально посвідчену копію апостилю установчих документів Компанії у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП»;
- довіреність.
Листом Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2018 №05716-22488 Компанію у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" було повідомлено про повернення останньому документів, доданих до заяви від 03.10.2018.
Позивач, не погоджуючись з таким рішенням Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) звернувся до суду з даним позовом.
Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.
Частиною першою статті 124 Земельного Кодексу України встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Відповідно до частини другої статті 124 Земельного Кодексу України, передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється за результатами проведення земельних торгів, крім випадків, встановлених частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу.
Частиною третьою вказаної статті встановлено, що передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, громадянам, юридичним особам, визначеним частинами другою, третьою статті 134 цього Кодексу, здійснюється в порядку, встановленому статтею 123 цього Кодексу.
Згідно з частиною другою статті 134 Земельного Кодексу України, не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі, зокрема, розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.
Як свідчать матеріали справи, Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" на праві приватної власності належить житловий будинок, розташований на земельній ділянці площею 0,0743 га із кадастровим номером 8000000000:82:102:0029, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а. Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи копією договору купівлі-продажу від 02.10.2017 (зареєстрований в реєстрі за №1830) та копією витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 02.10.2017 №99064652.
Відповідно до частини першої статті 123 Земельного кодексу України, надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.
Відповідно до підпункту 3.9 розділу 3 Порядку набуття прав на землю із земель комунальної власності у місті Києві, затвердженого рішенням Київської міської ради від 20.04.2017 №241/2463 (далі за текстом - Порядок №241/2463), після державної реєстрації земельної ділянки (внесення відповідних відомостей до Державного земельного кадастру про документацію із землеустрою) зацікавлена особа з метою прийняття Київською міською радою відповідного рішення щодо розпорядження земельною ділянкою звертається в установленому порядку до центру надання адміністративних послуг з заявою на отримання адміністративної послуги.
Підпунктом 3.10.3 вказаного Порядку встановлено, що у разі надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право комунальної власності на яку зареєстровано у встановленому порядку, без зміни її меж та цільового призначення, до заяви на отримання адміністративної послуги додаються:
- посвідчені в установленому порядку копії документів щодо правового статусу об'єктів нерухомого майна, розташованих на земельній ділянці;
- витяг з Державного земельного кадастру;
- нотаріально посвідчена письмова згода землекористувача на припинення права користування земельною ділянкою, у разі ненадання чи відмови у наданні такої згоди - рішення суду про вирішення цього питання, окрім випадків, передбачених статтею 31 Закону України "Про оренду землі", а також згода на розірвання договору оренди земельної ділянки;
- засвідчені печаткою (за наявності) та підписом керівника зацікавленої особи копії установчих документів (для юридичних осіб), витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (для юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців), копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України) (для фізичних осіб - підприємців), а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу, та копія реєстраційного номера облікової картки платника податку (крім громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податку (ідентифікаційного номера), офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України);
- довіреність або засвідчена в установленому порядку її копія, на підставі якої інтереси заявника представляє уповноважена ним особа (у разі якщо клопотання подається представником).
Підпунктами 3.16 - 3.18 Порядку №241/2463 встановлено, що підготовка висновку щодо надання в установленому законом порядку земельної ділянки, внесення відповідної інформації до міського земельного кадастру, підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) у разі наявності підстав для відмови у наданні (передачі) земельної ділянки в користування (у власність) здійснюється у десятиденний термін. Внесення відповідної інформації до міського земельного кадастру здійснюється безпосередньо Департаментом земельних ресурсів на безоплатній основі.
За результатами розгляду заяви на отримання адміністративної послуги Київська міська рада приймає відповідне рішення щодо розпорядження земельною ділянкою в порядку, встановленому Регламентом Київської міської ради.
Рішення Київської міської ради, прийняте за результатами розгляду заяви про отримання адміністративної послуги, передається секретаріатом Київської міської ради адміністратору Центру надання адміністративних послуг для видачі зацікавленій особі або уповноваженому нею представнику, а засвідчені копії такого рішення надсилаються секретаріатом Київської міської ради до Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури та територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин у місті Києві. Разом з копією рішення Київської міської ради про надання (передачу) земельної ділянки зацікавленій особі у користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) до Департаменту земельних ресурсів передається відповідна кадастрова справа.
Так, з метою отримання у користування ділянки за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а, позивач через свого представника звернувся до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) із відповідною заявою, та документами, перелік яких визначений Порядком №241/2463.
Однак, листом Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2018 №05716-22488 документи позивача, додані до заяви про надання землі у користування, було повернуто останньому з тих підстав, що: у Департаменті земельних ресурсів відсутня інформація щодо реєстрації права власності на земельну ділянку; ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 01.02.2016 у справі №757/3842/16-к на вказану земельну ділянку накладено арешт; постановою Верховної Ради України введено мораторій на виділення земельних ділянок на відстані не менше 200 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка; у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Суд, проаналізувавши лист Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 22.10.2018 №05716-22488 та зазначені у ньому обставини, які слугували підставою для повернення документів позивачеві, зазначає наступне.
Так, Порядок №241/2463 не містить вимог стосовно того, що заявник, який виявив бажання отримати в оренду земельну ділянку, зареєстровану в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право комунальної власності на яку зареєстровано у встановленому порядку, без зміни її меж та цільового призначення, повинен окрім визначених підпунктом 3.10.3 Порядку документів надати також інформацію щодо реєстрації права власності на таку земельну ділянку.
Натомість, як вбачається з матеріалів справи, та не спростовано відповідачем під час судового розгляду справи, представником Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" було надано адміністратору центру надання адміністративних послуг всі необхідні документи, що також підтверджується копією опису документів від 03.10.2018.
Крім того, спростовуючи твердження відповідача, викладені в листі від 22.10.2018 №05716-22488 суд зазначає, що ухвалою Печерського районного суду міста Києва від 26.04.2017 №757/13920/17-к було скасовано арешт, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 01.02.2016 у справі №757/3842/16-к в рамках кримінального провадження №12014100060003927.
Що стосується тверджень Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради щодо того, що постановою Верховної Ради України від 13.01.2009 №850-VI введено мораторій на виділення земельних ділянок на відстані не менше 200 метрів від меж земельної ділянки Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка Національної Академії Наук України до моменту встановлення його охоронної зони, то в даному разі, суд погоджується з твердженнями позивача стосовно того, що виділення земельної ділянки, як підстава набуття права на землю передбачається для громадян України, які набувають права на земельні ділянки на підставі виділення в натурі (на місцеві належної їм земельної частки, паю, згідно з пунктом «г» частини першої статті 81 Земельного кодексу України). Однак, наразі постає питання щодо переоформлення права користування вже сформованої земельної ділянки на користь позивача, а не виділення земельної ділянки в натурі.
Крім того, посилання Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в листі від 22.10.2018 №05716-22488 на приписи статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», суд вважає необґрунтованими, адже відповідачем в своєму листі було зазначено лише частину відповідної статті, що значно змінює її суть.
Так, суд наголошує, що приписами статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зазначено, що передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється у разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, крім випадків, зокрема, розташування на земельній ділянці будівлі (споруди), що перебуває у власності фізичної або юридичної особи.
Як зазначено судом вище, Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" на праві приватної власності належить житловий будинок, розташований на земельній ділянці площею 0,0743 га із кадастровим номером 8000000000:82:102:0029, що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44/1а, а тому, посилання відповідача на приписи статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», як на одну з підстав для повернення документів позивача, є безпідставними.
Крім того, щодо порядку прийняття спірного рішення необхідно відмітити наступне.
Статтею 9 Земельного Кодексу України, визначено, що до повноважень Київської міської ради у галузі земельних відносин на їх території належить, зокрема: розпорядження землями територіальної громади міста, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу, вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Частинами першою та другою статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
Пунктом 34 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема, питання регулювання земельних відносин.
Відповідно до підпункту 1.1 Положення про Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.12.2002 №182/342, Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є структурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та згідно з законодавством забезпечує виконання повноважень Київської міської ради та виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) у сфері земельних відносин, є підзвітним та підконтрольній Київській міській раді та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації), безпосередньо підпорядковується Київському міському голові, а з питань управління землями державної власності, розпорядження якими здійснює виконавчу орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) - виконавчому орган Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації).
Згідно з пунктом 3.11 вказаного Положення Департамент розробляє в установленому порядку проекти рішень Київської міської ради, готує та подає розпорядження Київського міської голови, розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а також подає свої висновки з питань, зокрема, розпорядження землями в межах міста Києва, надання земельних ділянок в користування, вилучення земельних ділянок.
Відповідно до підпунктів 3.13 - 3.17 Порядку 241/2463, у разі невідповідності заяви про отримання адміністративної послуги та складу доданих до неї документів вимогам цього Порядку заява не приймається.
Адміністратор центру надання адміністративних послуг у день реєстрації заяви на отримання адміністративної послуги або протягом наступного робочого дня передає заяву з доданими до неї документами до приймальні Київради з земельних питань..
Підготовка висновку щодо надання в установленому законом порядку земельної ділянки, внесення відповідної інформації до міського земельного кадастру, підготовка проекту рішення Київської міської ради про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність) у разі наявності підстав для відмови у наданні (передачі) земельної ділянки в користування (у власність) здійснюється у десятиденний термін. Внесення відповідної інформації до міського земельного кадастру здійснюється безпосередньо Департаментом земельних ресурсів на безоплатній основі.
За результатами розгляду заяви на отримання адміністративної послуги Київська міська рада приймає відповідне рішення щодо розпорядження земельною ділянкою в порядку встановленому Регламентом Київської міської ради.
Суд звертає увагу, що адміністратором центру надання адміністративних послуг заява та документи, надані 03.10.2018 представником Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" були прийняті без зауважень, про що свідчить опис документів, копія якого наявні в матеріалах справи. Вказане також не спростовано відповідачем під час судового розгляду справи.
З наведених вище приписів законодавства вбачається, що відповідач за результатами розгляду заяви позивача про надання у користування (оренду) земельної ділянки мав прийняти відповідне рішення про передачу (надання) земельної ділянки в користування (у власність) або про відмову у передачі (наданні) земельної ділянки в користування (у власність), натомість відповідачем було прийнято рішення про повернення документів позивачеві, що суперечить приписам Порядку набуття прав на землю із земель комунальної власності у місті Києві.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Суд наголошує, що відповідачем відзив на позовну заяву не надано, вимоги покладені на нього приписами статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України не виконано, жодних доводів щодо правомірності прийнятого рішення, оформленого листом від22.10.2018 №05716-22488 чи на спростування позиції позивача, - не наведено,
Поряд з цим, суд звертає увагу, що з матеріалів справи (з копії ухвали Печерського районного суду міста Києва від 26.04.2017) вбачається, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суд міста Києва Білоцерківця О.В. від 28.02.2017 у справі №757/3842/16-к було повторно накладено арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 8000000000:82:102:0029. При цьому, матеріали справи не містять доказів того, що відповідний арешт було знято. Єдиний державний реєстр судових рішень також не містить інформації щодо наявності судового рішення про зняття арешту зі спірної земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:102:0029, накладеного саме ухвалою Печерського районного суд міста Києва від 28.02.2017 №757/3842/16-к (суддя Білоцерківець О.В.).
Отже, з огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги в частині зобов'язання Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготувати проект рішення Київської міської ради про передачу в користування Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029) наразі є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Натомість, з метою належного захисту прав позивача, суд вважає за доцільне, на підставі частини другої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, вийти за межі позовних вимог та зобов'язати відповідача повторно (з урахуванням висновків суду, викладених в даному рішенні) розглянути заяву Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" від 03.10.2018 про надання у користування (оренду) земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029).
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи, надані позивачем докази, встановлені судом обставини, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" підлягають задоволенню частково.
Керуючись статтями 241 - 246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що полягає у непідготовці проекту рішення Київської міської ради про передачу в користування або про відмову у передачі в користування Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029).
Вийти за межі позовних вимог та зобов'язати Департамент земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) повторно (з урахуванням висновків суду, викладених в даному рішенні) розглянути заяву Компанії у формі партнерства з обмеженою відповідальністю "ТРЕЖЕРІ ТРЕЙД ЛП" від 03.10.2018 про надання у користування (оренду) земельної ділянки, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Мічуріна, 44 (кадастровий номер 8000000000:82:102:0029).
В іншій частині позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.