
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 березня 2019 року м. Київ № 640/4842/19
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Маруліна Л.О., ознайомившись з позовною заявою
за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відповідач 1: Державної податкової інспекції в Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі також - Відповідач 1), Відповідач 2: Державної фіскальної служби України, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність Державної фіскальної служби України у веденні обліку позивача, як платника податків за раніше встановленою формою та зобов'язати ДФСУ не вносити про ОСОБА_1, інформацію до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків, використовуючи цифрові кодифікатори (ідентифікаційного номера, серії та номера паспорта реєстраційного номера облікової картки платника податків, інших форм) та зберегти за позивачем форму обліку платників податків за прізвищем, іменем та по - батькові, роком народження та за місцем реєстрації;
- зобов'язати Державну податкову інспекцію в Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві вести облік ОСОБА_1 як платника податків за раніше встановленими формами, а саме: без застосування цифрового кодифікатора та ведення обліку платника податків без використання серії та номера паспорта, реєстраційного номера облікової картки платника податків і інших форм - за прізвищем, іменем та по - батькові, роком народження і за місцем реєстрації та вилучити інформацію про ОСОБА_1 з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, яка була надана інспекції під час реєстрації даних податковими органами та проставити у паспорті ОСОБА_1 (на стор. 7 або 8, або 9) запис про наявність права здійснювати будь-які платежі без цифрового кодифікатора та завірити підпис відповідальної особи гербовою печаткою.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до пункту 2 частини п'ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Разом з тим, позивачем в позовній заяві не вказано адресу Державної податкової інспекції в Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві, крім того, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, який позивачем зазначено як код Відповідача 1, належить Головному управлінню Державної фіскальної служби у м. Києві та не має відношення до Відповідача 1.
Згідно з пунктами 4, 5, 9 частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Отже, під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.
Як встановлено з позовної заяви, позивачем визначено в якості одного з відповідачів Державну податкову інспекцію у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві
Разом з тим, 17.05.2018 року на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби», згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 10.05.2018 року № 286 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у м. Києві» до Реєстру внесено запис про реорганізацію Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (код ЄДРПОУ 39471390), шляхом приєднання як структурного підрозділу до Головного управління ДФС у м. Києві (04116, м. Київ вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980).
Таким чином, позивачу необхідно уточнити суб'єктний склад відповідачів.
Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною другою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки позовної заяви повинно бути усунено шляхом подання до суду нової редакції позовної заяви, оформленої згідно з вимогами статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України та уточненим суб'єктним складом відповідачів.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків протягом трьох днів з моменту отримання ухвали.
Згідно з частиною третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом трьох днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Маруліна