
Справа № 521/19066/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Марина П.П.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про визнання протиправною відмови та зобов’язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі, в якому позивач, з урахуванням уточнення позовних вимог (а.с.175) просить скасувати рішення Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про відмову в перерахунку пенсії №14878 від 15.03.2018 року та зобов’язати Малиновське Об’єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі провести перерахунок, згідно до заяви від 18.01.2018 року №136 та виплату ОСОБА_1 пенсії, обчисленої відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 (постановою Кабінету Міністрів України №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») починаючи з дати звернення.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він є особою, яка віднесена до постраждалих осіб внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримує пенсію по 2 групі інвалідності, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивач має право на пенсійне забезпечення відповідно до норм ст.54 та ст.57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Дізнавшись про те, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, 12.12.2017 року позивач звернувся до Малиновського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Одесі з заявою про перерахунок пенсії відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210. Проте, Малиновське об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Одесі безпідставно відмовило позивачу в перерахунку призначеної пенсій. Такі дії відповідача позивач вважає протиправними, адже позивач є особою, яка прирівняна до участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та внаслідок цього отримав інвалідність, а тому пенсія по інвалідності має бути обчислена та виплачена за його бажанням, відповідно до п. 91 Порядку №1210. Відмовляючи в перерахунку пенсії відповідач порушує право на соціальний захист, а відповідне рішення є незаконним та таким, шо підлягає скасуванню з огляду на наступне.
Представником Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі 18.12.2018 року надано відзив на позовну заяву (а.с.119-123), в якому представник відповідача не погоджується з позовними вимогами. В обґрунтування своїх заперечень, представник відповідача зазначає, що внаслідок внесених змін, з 01.10.2017 року особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року. Зазначеними змінами було розширено перелік категорій осіб, на які вказана норма розповсюджується, а саме на осіб, які брали участь в інших ядерних аваріях та випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, проте, незмінною залишилася умова щодо проходження такими особами дійсної строкової служби у відповідний період. Враховуючи зазначене, а також те, що позивачем не надано довідку про проходження дійсної строкової служби, відповідачем прийнято рішення про відмову в перерахунку пенсії, так як відсутні законні підстави для перерахунку пенсії позивача відповідно до постанови КМУ від 23.11.2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 №851).
Ухвалою суду від 16.11.2018 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Ухвалою суду від 10.01.2019 року здійснено перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Позивачем, 26.03.2019 року надано до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Представником відповідача через канцелярію суду 26.03.2019 року надано клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача.
Враховуючи відсутність потреби щодо заслухання свідка чи експерта, судом, керуючись положеннями ч.9 ст.205 КАС України, прийнято рішення про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовувалися вимоги, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Судом встановлено, що позивач – ОСОБА_1, є пенсіонером, особою, яка постраждала осіб внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією посвідчення серії А №104908 (а.с.7), інвалідом ІІ групи (копія посвідчення серії ААБ №0405555, а.с.7) перебуває на обліку в Малиновському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Одесі та отримує пенсію по інвалідності (а.с.88).
Відповідно до виписки із акту огляду МСЕК №004961 причина інвалідності пов’язана з виконанням обов’язків при використанні ядерної зброї (а.с.80).
Довідкою військової частини 31600 Міністерства Оборони Російської Федерації №448/16/1563/2087 ЛП від 30.01.2006 року, підтверджується той факт, що позивач в 1964-1966 роках приймав безпосередню участь в регламентних роботах по обслуговуванню ядерних боєприпасів, їх зберіганні та транспортуванні для відповідних випробувань та навчань (а.с.103).
Позивач, 12.12.2017 року звернувся до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі із заявою про здійснення перерахунку пенсії у відповідності до Постанови КМУ від 15.11.2017 року №851.
Малиновським Об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі 22.12.2017 року за №355/М-1 надало відповідь (а.с.178), якою позивачу запропоновано звернутись до управління із заявою встановленої форми, надавши дані військового комісаріату про проходження служби в місцях ядерних випробувань для перерахунку пенсії.
Позивач, 18.01.2018 року звернувся до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі із заявою №136 про здійснення перерахунку пенсії у відповідності до Постанови КМУ від 15.11.2017 року №851 додавши до заяви довідку військової частини 31600 Міністерства Оборони Російської Федерації №448/16/1563/2087 ЛП від 30.01.2006 року (а.с.102 та з/б а.с.102).
Рішенням Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі №148278 від 15.03.2018 року позивачу відмовлено у задоволенні заяви від 18.01.2018 року та зазначено, що згідно довідки військової частини 31600 Міністерства Оборони Російської Федерації №448/16/1563/2087 ЛП від 30.01.2006 року позивач приймав безпосередню участь в регламентних роботах по обслуговуванню ядерних боєприпасів, їх зберіганні та транспортуванні для відповідних випробувань та навчань, що не відповідає вимогам ст.59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому немає законних підстав для перерахунку пенсії (а.с.124).
Також судом встановлено, що відповідно до архівної довідки Центрального державного казенного підприємства «Центральний архів Міністерства оборони Російської Федерації» від 21.09.2018 року №2/93626, в наявних на зберіганні наказах військової частини №14451 по ОСОБА_1 запитувані дані та характер виконуваних особовим складом робіт, не відображені (а.с.117).
Суд зазначає, що позивач повторно звертався до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі із відповідними заявами 22.05.2018 року (а.с.11), 08.08.2019 року (а.с.162), 19.09.2018 року (а.с.139), на що відповідачем надано відповіді, в яких позивачу роз’яснено про відсутність підстав щодо здійснення перерахунку пенсії відповідно до постанови КМУ №851 від 15.11.2017 року.
Позивач вважає дії Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі щодо відмови у здійсненні йому перерахунку пенсії відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 та постанови КМУ №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» протиправними, а тому звернувся до суду із вказаним позовом.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Положеннями ст.46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
В свою чергу в п.6 ч.1 ст.92 Конституції України зазначено, що основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду. Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, цього Закону, законів України "Про недержавне пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.
Згідно ст.1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закону №1058) пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ст.30 Закону №1058 (в редакції від 04.06.2008 року, тобто на момент переведення позивача на інший вид пенсії, а саме по інвалідності) пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії позивачу) (далі – Закону №796-ХІІ) визначає основні положення щодо реалізації конституційного права громадян які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їх життя і здоров'я та створює єдиний порядок визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення.
Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством. Дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою (ст.54 Закону №796-ХІІ) .
Постановою КМУ «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 року №1210 затверджено «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Порядок №1210), який визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54, 57 і 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Відповідно до п.9 Порядку №1210 пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи, для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пенсії у зв’язку з втратою годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС визначаються за формулою:
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2006 рік, що застосовується для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
Згідно з ст.59 Закону №796-ХІІ пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством України для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків) або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням цих осіб з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, що був встановлений на час їхнього перебування в зоні відчуження.
Законом України від 03.10.2017 року №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" внесено зміни до Закону №796-ХІІ та статтю 59 Закону викладено у наступній редакції:
«Пенсії військовослужбовцям призначаються з їх грошового забезпечення згідно з цим Законом та іншими законодавчими актами. Додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається відповідно до статті 51 цього Закону. Військовослужбовцям пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї за їх бажанням можуть призначатися на умовах і в порядку, визначених законодавством для осіб, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, що їх вони дістали при виконанні обов'язків військової служби (службових обов'язків), або відповідно до статті 54 цього Закону. Особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року».
Вказані зміни застосовуються з 01.10.2017 року.
Постановою Кабінету Міністрів України №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 15.11.2017 року №851 внесено зміни до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та доповнено Порядок пунктом 91:
Відповідно до п.91 Порядку №1210 за бажанням осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби та внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за формулою:
де П - розмір пенсії;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, визначається як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки;
Кзс - середньомісячний коефіцієнт заробітної плати, який враховується під час обчислення пенсії;
Кв - розмір відшкодування фактичних збитків (у відсотках).
З урахуванням зазначених змін вбачається, що законодавцем було розширено перелік осіб, які мають право на обчислення пенсії у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановивши у переліку окрім осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого стали інвалідами, ще й інших осіб, які брали участь у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.
Проте, суд зазначає, що для перерахунку пенсії у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати обов’язковою умовою є наявність всіх цих ознак у певній сукупності. Тобто, це повинна бути особа, котра:
брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи;
або у ліквідації наслідків інших ядерних аварій та випробувань;
або у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї.
Кожна з цих подій повинна відбуватись під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок чого особа набула інвалідність.
Як встановлено судом, ОСОБА_1, згідно довідки військової частини 31600 Міністерства Оборони Російської Федерації №448/16/1563/2087 ЛП від 30.01.2006 року приймав безпосередню участь в регламентних роботах по обслуговуванню ядерних боєприпасів, їх зберіганні та транспортуванні для відповідних випробувань та навчань.
Позивач є інвалідом ІІ групи та відповідно до виписки із акту огляду МСЕК №004961 причина інвалідності пов’язана з виконанням обов’язків при використанні ядерної зброї (а.с.80).
Крім того, постановою департаменту охорони здоров’я МО України захворювання капітана у відставці ОСОБА_1, пов’язане з виконанням обов’язків військової служби при випробуванні ядерної зброї (з/б а.с.9).
При цьому, як вбачається з військового квитка ОСОБА_1, ДМ №118351 (а.с.45) позивач проходив службу в Збройних силах Союзу ССР з 26.11.1963 року по 25.11.1966 року, що підтверджує той факт, що позивач приймав безпосередню участь в регламентних роботах по обслуговуванню ядерних боєприпасів, їх зберіганні та транспортуванні для відповідних випробувань та навчань під час проходження дійсної строкової служби.
Отже, як вбачається з встановлених судом обставин, позивач відповідає всім обов’язковим умовам передбаченим ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відноситься до категорії осіб які мають право на обчислення пенсії у п'ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати з урахування.
З урахуванням нормативного аналізу встановлених судом обставин та наявних в матеріалах справи доказів, суд приходить до висновку, що Малиновським Об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Одесі протиправно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а тому позовні вимоги позивача щодо здійсненні перерахунку пенсії відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 (постановою Кабінету Міністрів України №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») починаючи з дати звернення – підлягають задоволенню.
Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок доказування в спорі покладається на відповідача орган публічної влади, який повинен надати суду всі матеріали, які свідчать про його правомірні дії.
Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч.ч.1-3 ст.242 КАСУ, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв'язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Судові витрати розподілити відповідно до ст.139 КАС України.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 6, 8, 9, 14, 21,22, 139, 241, 242-246, 250, 255, 295, КАС України, суд,-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про визнання протиправною відмови та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити.
Скасувати рішення Малиновського Об’єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Одесі про відмову в перерахунку пенсії №14878 від 15.03.2018 року.
Зобов’язати Малиновське Об’єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі провести перерахунок, згідно до заяви від 18.01.2018 року №136 та виплату ОСОБА_1 пенсії, обчисленої відповідно до п. 91 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою КМУ від 23.11.2011 року №1210 (постановою Кабінету Міністрів України №851 «Про внесення змін до Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи») починаючи з дати звернення.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи проводився в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Відповідно до п.15.5 ч.І Перехідних положень КАС України апеляційна скарга подається до або через відповідні суди, а матеріали справи витребуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Позивач: ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1, 67653, Одеська обл., Біляївський р-н, с.Широка Балка, вул.Леніна, буд.94);
Відповідач: Малиновське Об’єднане управління Пенсійного фонду України в м.Одесі (код ЄДРПОУ 41249156, 65007, м.Одеса, вул.Прохорівська, 3/5);
Суддя П.П. Марин
.