Постанова № 80794381, 29.03.2019, Олександрівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Жовтневий районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
331/1419/19
Номер документу
80794381
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

29.03.2019

Єдиний унікальний номер № 331/1419/19

Провадження № 3/331/515/2019

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2019 року місто Запоріжжя

Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Стратій Є.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції в Запорізькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1, працевлаштованого на посаді заступника начальника ГУНП в Запорізькій області, державна реєстрація місця проживання якого за адресою: АДРЕСА_1,

- до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

в с т а н о в и в:

В провадження Жовтневого районного суду міста Запоріжжя надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 004626 від 22 березня 2019 року, водій ОСОБА_1, 11 березня 2019 року, о 20 годині 55 хвилин, рухаючись навпроти будинку № 105 по проспекту Соборний у місті Запоріжжя, керуючи автомобілем “TOYOTA CAMRY”, державний номерний знак НОМЕР_2 (належність державного знака 08 0002 на синьому фоні ГУНП в Запорізькій області), будучи учасником ДТП, - з місця події поїхав.

Внаслідок ДТП постраждалих немає, автомобілі отримали механічні пошкодження. Завдано матеріальних збитків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.10 «а» Правил дорожнього руху України.

До суду надійшла заява від ОСОБА_1, в якій він, звертаючись до суду, просить розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно нього, без його участі. При цьому у вищевказаній заяві ОСОБА_1 зазначає, що свою вину у адміністративному правопорушенні, що сталося 11.03.2019 року, він визнає в повному обсязі.

Кодексом України про адміністративні правопорушення визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обгрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.

Відповідно до статті 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до вимог ст. 245, ст. 280, ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, одним із завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні а також інші обставини, які мають значення для справи.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя вважає ОСОБА_1 винним у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі наступного.

Згідно з диспозицією ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає у разі залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.

Доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 004626 від 22 березня 2019 року, даними копії протоколу про адміністративне правопорушення серії БР № 004625 від 22 березня 2019 року за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1, даними копії протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 164821 від 21 березня 2019 року за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2, даними схеми місця дорожньо-транспортної пригоди від 11 березня 2019 року, даними рапорту заступника начальника ГУНП в Запорізькій області ОСОБА_1 від 14.03.2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 15 березня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 20 березня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 20 березня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 20 березня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 20 березня 2019 року, письмовими поясненнями ОСОБА_5 від 21 березня 2019 року, даними фото таблиці місця події, яку додано до матеріалів справи, заявою ОСОБА_1, іншими матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

За таких обставин, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у судді не виникає сумнівів щодо доведеності вини ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення за ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.

У рішенні «О’Галлоган та Франціє проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них. тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Відповідно до положень статті 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення. - адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя, у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, роз’яснень, які містяться в п. 28 постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 року, - враховує: характер вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, який становить підвищену суспільну небезпеку в сфері безпеки дорожнього руху, особу порушника, ступінь його вини, його вік та майновий стан, вважає необхідним призначити адміністративне стягнення в межах санкції ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу, що буде необхідним і достатнім, з метою запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Крім того, на підставі ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір у розмірі 384,20 гривень.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 1, 8, 23, 27, 30, 40-1, 122-4, 268, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

суддя -

п о с т а н о в и в:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 255 (двісті п’ятдесят п’ять) гривень, в дохід держави

Одержувач: ГУК у Запорізькій області 21081300

Рахунок: 31119149008001;

Код ЄДРПОУ: 37941997;

Банк: Казначейство України (ЕАП);

МФО: 899998.

У разі несплати штрафу у встановлений ст. 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення строк, на підставі ст. 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, надіслати постанову про накладення штрафу відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 для примусового виконання до органу державної виконавчої служби.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні, 20 (двадцять) копійок.

Стягувач: ДСА України

Отримувач коштів: ГУК м. Києві/м. Київ/22030106

Код ЄДРПОУ: 37993783

Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)

МФО код банку: 899998

Рахунок: 31211256026001

Код класифікації: 22030106

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі через Жовтневий районний суд міста Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Є.В. Стратій