
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
25 березня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/806/19
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.,
за участю
секретаря судового засідання: Попової Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
25 лютого 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, з такими вимогами:
- постановити рішення, яким визнати дії Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області незаконними та зобов’язати Старобільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області зарахувати стаж для призначення ОСОБА_1, пенсії за віком на пільгових умовах та призначити ОСОБА_1, пенсію за віком на пільгових умовах.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що позивач звернувся до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області за оформленням пільгової пенсії. Але довгий час УПФУ не вирішувало питання щодо призначення пенсії та лише 2 лютого позивач отримав рішення від 02 січня 2019 року, яке було зареєстроване 28 січня 2019 року за № 1432/03-01 про відмову йому в призначені пенсії за віком на пільгових умовах. Позивач вважає, що таке рішення Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області є незаконним. Незаконність дій Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області полягає у тому, що відповідач врахував по трудовій книжці не весь пільговий перелік посад, а саме роботу на посаді електрогазозварника у період з 15.10.2007 по 01.04.2017 у механо-збирального виробництва ТОВ “Наукововиконавчому підприємстві “Енергія”, згідно запису під № 21 трудової книжки де трудовий стаж становить 9 років 5 місяців 16 днів. Незаконність Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області також полягає і в тому, що відповідач проігнорував Постанову Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 із наступними змінами про “Порядок підтвердження наявності трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній ” у якій пунктом 1 загальних положень зазначено що “Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка”. Трудова книжка не втрачена, в ній зазначені посади, які віднесені до переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, які дають позивачу право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, а також позивач має всі необхідні документи щодо атестації робочих місць на посадах за часом яких він перебував, а також рахунки коштів підприємств та організацій, призначених на оплату праці, які перераховуються до Пенсійного фонду України на оплату пенсій, відповідно до частини 2 ст. 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” від 05.11.1991 року № 1788-ХІІ. Позивач вважає такі дії протиправними.
Ухвалою суду від 06 березня 2019 року провадження у справі за даним адміністративним позовом було відкрито та призначено до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 25 березня 2019 року (а.с. 1-2).
21 березня 2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с. 64-66). В обґрунтування відзиву зазначено, що при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження Документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 та з 22.08.1992 по 23.06.1993 (що складає 10 міс. 1 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю результатів атестації та висновку Державної експертизи умов праці; з 12.07.1993 по 25.01.2000 та з 01.10.2001 по 10.05.2004 (що складає 9 р. 1 міс. 22 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю висновку Державної експертизи умов праці; з 11.05.2004 по 16.07.2007 (що складає 3 р. 2 міс. 5 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю результатів проведення атестації робочих місць за умовами праці та висновку Державної експертизи умов праці. Розглянувши документи позивача подані до управління, враховуючи дані персоніфікованого обліку, встановлено що загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 32 роки 1 місяць 19 днів, а пільговий стаж роботи за списком 2 в якості електрозварника ручної зварки відсутній, на підставі чого 28.01.2019 управлінням винесено рішення про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1, щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 статті 114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
На підставі вищевикладеного представник відповідача просив суд відмовити в задоволенні позовних вимог.
Позивач у судове засідання не прибули про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі (а.с. 92).
Представник відповідача у судове засідання не прибув про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином суду, причини неявки суду невідомі.
Суд, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, суд дійшов до наступного.
Судом встановлено, що відповідно до трудової книжки позивача серії БТ-ІІ № 0328805 від 22.08.1985 ОСОБА_1 17.07.1987 був прийнятий у якості слюсаря по ремонту рухомого складу 3 розряду тепловозоремонтної ділянки; 08.07.1992 позивачу був присвоєний 3 розряд електрозварника ручної зварки. 09.07.1992 позивач був переведений електрозварником ручної зварки 3 розряду тепловозоремонтної дільниці, згідно запису під № 10 у вище вказаній трудовій книжці; 23.06.1993 позивач звільнився за власним бажанням; 12.07.1993 був прийнятий електрозварником ручної зварки 3 розряду Народного ремонтно-механічного заводу «Спецшахтобуріння»; 25.01.2000 звільнився за власним бажанням; 01.10.2001 позивача прийнято електрозварником ручної зварки 4 розряду цеху металоконструкцій до Народного ремонтно-механічного заводу «Спецшахтобуріння»; 10.05.2004 звільнений по переводу до ЗАТ ремонтно-механічного заводу «Спецщахтобуріння»; 11.05.2004 був прийнятий електрозварником ручної зварки 5 розряду за переводом до ЗАТ ремонтно-механічного заводу «Спецшахтосвердління»; 16.07.2007 звільнився за власним бажанням; 15.10.2007 прийнятий на роботу електрогазозварником механо-збирального виробництва; 01.04.2017 звільнився за власним бажанням. (а.с. 8-13).
02 жовтня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області із заявою про призначення пільгової пенсії (а.с. 73-76, 101-102). До зазначеної заяви позивачем було додано: довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, документи про місце проживання (реєстрації) особи, паспорт, трудову книжку та документи про стаж, військовий квиток, диплом про навчання довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідки, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, заява про спосіб виплати пенсії.
Рішенням Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 02.01.2019 було відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». В обґрунтування відмови зазначено, що відповідно до записів трудової книжки наявні періоди пільгової роботи, які відносяться до списку № 2: з 09.07.1992 по 21.08.1992 (що складає 1 міс. 12 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю уточнюючих довідок; з 22.08.1992 по 23.06.1993 (що складає 10 міс. 1 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю результатів атестації та висновку Державної експертизи умов праці; з 12.07.1993 по 25.01.2000 та з 01.10.2001 по 10.05.2004 (що складає 9 р. 1 міс. 22 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю висновку Державної експертизи умов праці; з 11.05.2004 по 16.07.2007 (що складає 3 р. 2 міс. 5 дн.) врахувати для призначення пенсії за віком на пільгових умовах не має можливості у зв’язку з відсутністю результатів проведення атестації робочих місць за умовами праці та висновку Державної експертизи умов праці. Таким чином, за наданими документами та згідно даних персоніфікованого обліку загальний стаж роботи ОСОБА_1 складає 32 роки 1 місяць 19 днів, пільговий стаж роботи за списком 2 в якості електрозварника ручної зварки відсутній (а.с. 33-36, 88-91, 116-119).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Стаття 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 за №1058 (далі Закон № 1058) визначає складові законодавства про пенсійне забезпечення в Україні, яке базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, цього Закону, Закону про недержавне пенсійне забезпечення, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відміни від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення в Україні.
Законом, який відповідно до Конституції України гарантує всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій є Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 за № 1788-XII (далі Закон № 1788-XII).
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону № 1788-XII, громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника та інших випадках, передбачених цим Законом.
Звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію. При цьому пенсії за віком і по інвалідності призначаються незалежно від того, припинено роботу на час звернення за пенсією чи вона продовжується. Пенсії за вислугу років призначаються при залишенні роботи, яка дає право на цю пенсію (частина перша та друга статті 7 Закону № 1788-XII).
Згідно із п. б ч. 1 статті 13 Закону № 1788-XII, пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Статтею 62 Закону № 1788-XII передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Зазначеній нормі відповідає пункт 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок № 637).
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи (п.3 Порядку).
Пунктом 20 Порядку 637 передбачено, що у тих випадках, коли у трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
В довідці має бути вказано: період роботи, що зараховується до спеціального стажу: професія або посада, характер роботи: розділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включаються цій період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка. Додатково в довідці наводяться такі відомості: стосовно трактористів машиністів підприємств сільського господарства (в тому числі колгоспів) про безпосередню зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції.
Аналізуючи чинні нормативно-правові акти України, які регулюють умови пенсійного забезпечення, суд приходить до висновку, що положення Порядку № 637 щодо підтвердження стажу роботи, який є спеціальнім по відношенню до Закону № 1788-XII, мають бути застосовані лише у чітко визначених та вичерпних випадках, а саме за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній. Разом з тим, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка (стаття 62 Закону № 1788-XII).
Оглядом трудової книжки позивача судом встановлено, що у періоди з 09.07.1992 по 21.08.1992; з 22.08.1992 по 23.06.1993, з 12.07.1993 по 25.01.2000, з 01.10.2001 по 10.05.2004, з 11.05.2004 по 16.07.2007, позивач працював на посаді електрозварювальника.
Проведення атестації робочих місць за умовами праці регулюється Порядком про проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 (далі Порядок № 442).
Відповідно до пункту першого Порядку № 442, атестація робочих місць за умовами праці (надалі - атестація) проводиться на підприємствах і організаціях незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров'я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.
Пунктом 2 Порядку № 442 визначено, що основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації, в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. До складу комісії включається уповноважений представник виборного органу первинної профспілкової організації, а в разі відсутності профспілкової організації - уповноважена найманими працівниками особа.
Пунктом 10 Порядку № 442 передбачено, що результати атестації використовуються для розроблення заходів щодо покращення умов праці і оздоровлення працівників та під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій за рахунок підприємств, установ та організацій, обґрунтування пропозицій про внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (36-2003-п) (далі - Списки) при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпунктів "а", "б" статті 13 та статті 100 Закону України "Про пенсійне забезпечення" регулюється Порядком застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників (36-2003-п ) (далі - Списки) при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 № 383 (далі – Порядок № 383).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 383, атестація робочих місць за умовами праці (далі - атестація) проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Згідно із підпунктом 4.1 пункту 4 Порядку № 383, зазначена постанова (442-92-п) набула чинності з 21.08.92. Це означає, що при призначенні пенсії за віком на пільгових умовах для зарахування до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, певного 5-річного періоду роботи зі шкідливими і важкими умовами праці після 21.08.92, відповідне право впродовж цього періоду повинне бути підтверджене за результатами атестації.
Відповідно до підпункту 4.2 пункту 4 Порядку № 383, результати атестації (як вперше проведеної, так і чергової) застосовуються при обчисленні стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, впродовж 5 років після затвердження її результатів, за умови, якщо впродовж цього часу на даному підприємстві не змінювались докорінно умов і характер праці (виробництво, робота, робоче місце), що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. У разі докорінної зміни умови і характеру праці для підтвердження права на пенсію за віком на пільгових умовах має бути проведена позачергова атестація. Такий же порядок застосовується у разі припинення діяльності підприємства, установи, організації із визначенням правонаступника.
Згідно із підпунктом 4.3 пункту 4 Порядку № 383, якщо у разі підтвердження цього права за результатами атестації, вперше проведеної до 21.08.97 (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць, до стажу, який дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, зараховується весь період роботи на даному підприємстві у виробництвах, передбачених Списками, тобто період роботи із шкідливими умовами праці, до дати видання наказу на підприємстві про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років з урахуванням пункту 4.2 цього Порядку.
Наказами Виробничого об’єднання «Донецький завод по ремонту транспортного устаткування» від 19.07.1995 № 268, ЗАТ «Ремонтно-механічний завод «Спецшахтобуріння» від 23.04.1996 № 44, від 09.08.2001 № 167, від 01.08.2008 № 156, від 22.08.2008 № 165, було проведено атестації робочих місць за умовами праці відповідно до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпеченн», Порядку про проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 на об’єктах зі шкідливими умовами праці. Відповідно до переліку робочих місць, професій працівникам, яким підтверджено право на пільговий стаж за списком № 2, в тому числі входила посада електрозварника ручного зварювання (а.с. 18-25)
Крім того, довідками ТОВ «Донецький завод по ремонту транспортного устаткування» від 29.03.2018 № 1/02-4 та ЗАТ «Ремонтно-механічний завод «Спецшахтобуріння» від 23.04.1996 № 44 від 29.03.2018 № 19 підтверджено наявний трудовий стаж для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній у спірні періоди, який надає право позивачу призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
До списку № 2, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22 серпня 1956 року № 1173, відносились професії газозварників та електрозварників і їхніх підручних.
Списком № 2, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 року № 36, були передбачені професії газозварників та електрозварників ручного зварювання.
Розділом XXXII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 № 1173, передбачалися газозварювальники та їх підручні, електрозварники та їх підручні.
Розділом XXXIII "Загальні професії" Списку № 2 виробництв, цехів, професій і посад з важкими умовами праці, роботи в яких надає право на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах, затвердженою постановою Ради Міністрів СРСР від 26 січня 1991 року №2 10, передбачалася посада "електрозварник".
Постановою Кабінету Міністрів від 11 березня 1994 року № 162 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах" затверджено Список № 2 виробництв, цехів, професій, посад і показників з шкідливими і важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, в якому у розділі XXXIII "Загальні професії" передбачені електрозварники та газозварники.
Отже, трудовою книжкою, відповідними довідками доведено пільговий характер роботи позивача, пільговий стаж позивача на посаді електрозварника ручного зварювання, що відповідає необхідним умовам для призначення пільгової пенсії.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії підлягають задоволенню.
Щодо розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Позивачем при подачі позову був сплачений судовий збір у розмірі 768,40 грн., про що суду надано квитанцію № 25 від 21.02.2019 (а.с. 3).
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Таким чином, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір у розмірі 768,40 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 32, 77, 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії, задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправним та скасувати рішення Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області від 02 січня 2019 року про відмову ОСОБА_1 в призначені пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Старобільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код: 41246506, місцезнаходження: 92704, Луганська обл., Старобільський район, місто Старобільськ, квартал Дружби, будинок 1 А) призначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до стажу роботи, яка дає право на призначення пенсії на пільгових умовах періоди роботи з 09.07.1992 по 21.08.1992; з 22.08.1992 по 23.06.1993, з 12.07.1993 по 25.01.2000, з 01.10.2001 по 10.05.2004, з 11.05.2004 по 16.07.2007, з дня звернення із заявою про призначення пенсії за віком - з 02 жовтня 2018 року.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Старобільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області (ідентифікаційний код: 41246506, місцезнаходження: 92704, Луганська обл., Старобільський район, місто Старобільськ, квартал Дружби, будинок 1 А) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, зареєстроване місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) судовий збір у розмірі 768,40 грн (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складений та підписаний 29 березня 2019 року.
Суддя ОСОБА_2