Ухвала суду № 80793897, 29.03.2019, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.03.2019
Номер справи
360/1233/19
Номер документу
80793897
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

29 березня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1233/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (місце проживання: 93400, АДРЕСА_1) до Головного управління ДФС у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, буд. 72) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ,

ВСТАНОВИВ:

25.03.2019 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – позивач, ФОП ОСОБА_1В.), в інтересах якої звернувся представник позивача - адвокат ОСОБА_2, до Головного управління ДФС в Луганській області (далі – відповідач, ГУ ДФС в Луганській області), в якій просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 27.12.2018 №00004271406 про застосування штрафних санкцій за порушення пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України в сумі 170 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 10.01.2019 на адресу позивача надійшов лист ГУ ДФС у Луганській області від 27.12.2018 №ФОП-3151/12-32- 14-06-11, разом з податковим повідомленням-рішенням від 27.12.2018 № 00004271406, згідно якого було визначено суму податкового зобов'язання за платежем: Адмін. штрафи та інші санкції (надх. коштів, контроль за справлянням яких закріп, за ГУ ДФС 21081100) у сумі 170 грн. Підставою для застосування штрафних санкції є порушення пункту 63.3. статті 63 Податкового кодексу України - порушення зобов'язання стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку. Вважає податкове повідомлення-рішення від 27.12.2018 №00004271406 протиправним у зв'язку з наступним.

Згідно Порядку взяття на облік за неосновним місцем обліку платників податків визначено розділом VII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) обов'язок у платника податку фізичної особи обліковуватись за неосновним місцем обліку виникає лише у тому разі, якщо наявне рухомого та нерухомого майна, які є об’єктами оподаткування або наявні об'єкти, які пов’язані з оподаткуванням у цій адміністративно-територіальні одиниці. В інших випадках, платник податку фізична особа обліковується за неосновним місцем обліку лише за своїм бажанням.

Водночас, Позивач є платником єдиного податку 2 групи та знаходиться за основним місцем обліку у ДПІ м. Сєвєродонецьку, за своїм місцем проживання (реєстрації).

У Позивача відсутнє рухоме та нерухоме майно, які є об'єктами оподаткування або об'єкти, які пов'язані з оподаткуванням у іншій адміністративно-територіальні одиниці.

За таких обставин, Позивач не зобов'язана була становитись на облік за неосновним місцем обліку в іншій адміністративно-територіальні одиниці.

Позивачем також зазначено, що податкове повідомлення-рішення підписано заступником начальника ГУ ДФС у Луганській області ОСОБА_3. Проте, відомості про зазначену особу не внесені до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських організацій, як про особу, яка має право діяти без довіреності від імені Головного управління Державної фіскальної служби у Луганській області. Отже, податкове повідомлення-рішення було підписано неуповноваженою особою.

На підставі підпункту 75.1.3. пункту 75.1 статті 75, пункту 80.1 статті 80, підпункту 80.2.5 пункту 80.2 статті 80, пункту 80.5 статті 80, пункту 81.1 статті 80 ПК України вважає, що фактична перевірка була проведена неуповноваженими особами, з порушенням встановленого порядку її проведення. Тому, податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Луганській області від 27.12.2018 №00004271406, яке було прийнято за результатом такої перевірки є неправомірним.

Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв’язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.

Частинами першою, другою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Данна адміністративна справа є справою незначної складності та підлягає розгляду в спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов’язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов’язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п’яти днів з дня вручення ухвали.

З метою виконання обов’язку, покладеного на суд частиною четвертою статті 9 КАС України, щодо вжиття визначених законом заходів, суд прийшов до висновку про необхідність витребування від відповідача доказів, яких, на думку суду, не вистачає для з’ясування всіх обставин у справі.

Керуючись статтями 5, 9, 12, 77, 80, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257, 260, 261, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Справа розглядатиметься в спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.

Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 23 квітня 2019 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.

Зобов’язати позивача або представника позивача надати належним чином завірені копії паспорту та реєстраційного номера облікової картки платника податків ОСОБА_1.

Зобов’язати відповідача протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.

Роз’яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб’єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Зобов’язати Головне управління ДФС у Луганській області у строк до 22 квітня 2019 року надати для приєднання до справи в належним чином засвідчених копіях документи, що підтверджують повноваження заступника начальника Головного управління ДФС у Луганській області ОСОБА_3 на підписання податкових повідомлень-рішень, для огляду у судовому засіданні надати матеріали фактичної перевірки позивача.

Запропонувати:

- позивачу подати до суду відповідь на відзив протягом п’яти днів з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) відповідачу копії відповіді на відзив та доданих до неї документів;

- відповідачу подати до суду заперечення протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив та доданих до неї документів разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії заперечення та доданих до них документів.

Справа розглядатиметься суддею Борзаницею С.В. одноособово.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі Електронний суд для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:

- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;

- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.

СуддяОСОБА_4