
Справа № 580/620/19
Номер провадження 3/580/222/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 березня 2019 року м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р. В.,
розглянувши матеріали, які надійшли з Лебединського ВП Сумського РВП ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2
за ч. 1 ст. 130 КУпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу серії ОБ № 024889 ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за те, що – цитується дослівно «10 березня 2019 року о 16 год. 00 хв. м. Лебедин по вул. Першогвардійській громадянин ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2101 в стані алкогольного сп’яніння чим порушив вимоги п. 2.9 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст.130 КУпАП.»
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав, пояснив, що він у той день не керував транспортним засобом, натомість надавав автомобіль своєму куму, який був з посвідченням водія та тверезий. У автомобілі залишались його посвідчення водія та технічний паспорт на автомобіль.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України виходячи з наступного:
З протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.2) встановлено, що при складенні протоколу про адміністративне правопорушення особа встановлювалась по базі «Армор» а не по документам які посвідчують особу.
Відповідно до вимог п. 9 «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.11.2015 № 1376 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 передбачено, що у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)). А за таких обставин протокол складався на не встановлену особу.
Крім того у графі «до протоколу додається» зазначено – «відео», але разом з протоколом відеозапису до суду не надійшло.
Ст. 256 КУпАП передбачені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме у протоколі повинно бути зазначено дата і місце його складення, посада, прізвище, ім’я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка вчинила адміністративне правопорушення; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмовлення особи, яка вчинила правопорушення, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка вчинила правопорушення, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.При складенні протоколу порушникові роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Натомість в порушення зазначених вимог у протоколі відсутні пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, не зазначені свідки адміністративного правопорушення, відсутня відмітка про відсторонення водія від керування транспортним засобом, а також направлення водія для проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння.
За таких обставин під час судового засідання не було встановлено обставин, доведених належними доказами, за яких ОСОБА_1 керував автомобілем в стані алкогольного сп’яніння.
Порядок проходження огляду встановлено ст. 266 КУпАП, Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008, № 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", та інструкцією «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я № № 1452/735 від 09.11.2015 року ,згідно з якими огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я).
Перелік технічних засобів, для проведення огляду на стан алкогольного сп’яніння встановлений наказом МВС №33 від 01.03.2010. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків .
Враховуючи те, що при розгляді справи доказів, що стверджують факт скоєння ОСОБА_1 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України не було, крім того був порушений порядок огляду на стан алкогольного сп’янінні та відсутні ознаки алкогольного сп’янінні як підстава такого огляду, а за відсутності будь-яких інших доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, вина особи не може встановлюватися тільки на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, суд вважає що необхідно закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України
Керуючись ч.1 ст.130, ст.247 п.1 КпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_1 по ч.1 ст.130 КпАП України, у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляція до Сумського апеляційного суду через Лебединський районний суд Сумської області протягом десяти днів з дня винесення постанови в порядку передбаченому ст.294 КпАП України.
Суддя: Р. В. Бакланов