Постанова № 80770749, 28.03.2019, Рівненський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
28.03.2019
Номер справи
570/1479/19
Номер документу
80770749
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 570/1479/19

Номер провадження 3/570/758/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 березня 2019 року м.Рівне

Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., з участю прокурора Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки НП України до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, паспорт серія СР 104493, виданий 08.08.1996 р. Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області, РНОКПП НОМЕР_1,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_2 будучи особою, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме, повноваження депутата Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", є суб’єктом на якого розповсюджується дія Закону, в порушення вимог фінансового контролю, передбачених абзацом 2 частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 ОСОБА_2 обраний депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району. Повноваження депутата ОСОБА_2 визнані на засіданні першої сесії Оржівської селищної ради 7 скликання від 17.11.2015.

08.08.2017 рішенням Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області "Про добровільне об'єднання територіальних громад" громади Клеванської, Оржівської селищних рад об'єдналися в Клеванську ОТГ.

29.10.2017 у відповідності до постанови ЦВК "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року" від 18.08.2017 № 164, Закону України "Про місцеві вибори", на засадах публічності та відкритості виборчого процесу, проведено перші вибори депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області.

16.11.2017 на першій сесії Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області Клеванською селищною територіальною виборчою комісією оголошено підсумки виборів депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області від 29.10.2017 та почались повноваження новообраних депутатів Клеванської селищної ради.

Таким чином, 16.11.2017 припинились повноваження депутатів Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, обраних за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015, в т.ч. ОСОБА_2

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб’єкти декларування – це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно Правил заповнення форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджених рішенням НАЗК "Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" від 10.06.2016 № 3, яке зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, особи, зазначені в пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, – до 00 годин 00 хвилин 01 квітня наступного після такого припинення року заповнюють та подають декларацію, що охоплює попередній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно).

Тобто, у ОСОБА_2 виник обов’язок в термін до 00:00 год. 01.04.2018 подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за рік у якому особа припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави (2017 рік).

Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу "після звільнення" за 2017 рік 20.02.2019 о 20 год 17 хв.

Згідно з відомостями Акредитованого центу сертифікації ключів ІДД ДФС, електронний цифровий підпис ОСОБА_2 виробив 19.02.2019.

Матеріалами проведеної перевірки (поясненням ОСОБА_2, інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", інформацією МОЗ) встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік несвоєчасно без поважних причин.

Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином ОСОБА_2, будучи суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за рік у якому припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави (2017 рік), чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

Місцем вчинення правопорушення є місце проживання ОСОБА_2Г.(як суб'єкта декларування) – за адресою:вул.. Центральна, 5, смт. Оржів, Рівненський р-н.

Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є 00:00 год. 01.04.2018, (наступний за останнім днем терміну, в який ОСОБА_2 мав подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, у якому припинив діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави

ОСОБА_2 свою вину у вчиненні вказаних правопорушень визнав, і пояснив, що подав декларацію з запізненням через необізнаність про необхідність подачі електронної декларації.

Прокурор Краснолюба Р.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 порушив вимоги щодо подачі декларації, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Суб'єктом правопорушень є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної ОСОБА_1 Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 6 Розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року, встановлено, що до Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону внесено зміни, зокрема доповнено пунктом 5-1 такого змісту: "Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

З врахуванням особи ОСОБА_2, який характеризується позитивно, вперше притягується до адміністративної відповідальності, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф.

Оскільки судом розглядаються дві справи відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об'єднанню в одне провадження.

Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 288, 289 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

Справу № 570/1479/19 (номер провадження 3/570/758/2019) та справу № 570/1480/19 (номер провадження 3/570/759/2019) об'єднати в одне провадження, присвоївши номер: справа № 570/1479/19 (номер провадження 3/570/758/2019).

ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (отримувач коштів – УК у Рівненському районі/Рівненський район, код отримувача (ЄДРПОУ) 38012756, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31213206017295, класифікація доходів бюджету – 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), сума – 384 грн. 20 коп.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Красовський О.О.