
Справа № 570/1440/19
Номер провадження 3/570/742/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2019 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., з участю прокурора Рівненської місцевої прокуратури ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Рівненській області Департаменту захисту економіки НП України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, паспорт серія СР 664754, виданий 26.01.2000 р. Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області,
за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, а саме припиняє повноваження депутата селищної ради і відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції", є суб’єктом на якого розповсюджується дія Закону, в порушення абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність, за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015 ОСОБА_2 обрано депутатом Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області. Повноваження депутата ОСОБА_2 визнані та розпочались на засіданні першої сесії Оржівської селищної ради 7 скликання від 17.11.2015.
Депутати Оржівської селищної ради Рівненського району Рівненської області дали згоду на добровільне об'єднання територіальних громад в Клеванську об'єднану територіальну громаду (далі-ОТГ) з центром смт. Клевань, відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад".
08.08.2017 рішенням Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області у "Про добровільне об'єднання територіальних громад" громади Клеванської, Оржівської селищних рад об'єдналися в Клеванську ОТГ.
29.10.2017 у відповідності до постанови ЦВК "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року" від 18.08.2017 № 164, Закону України "Про місцеві вибори", на засадах публічності та відкритості виборчого процесу, проведено перші вибори депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області.
16.11.2017 на першій сесії Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області Клеванською селищною територіальною виборчою комісією оголошено підсумки виборів депутатів Клеванської селищної ради від 29.10.2017 та почались повноваження новообраних депутатів Клеванської селищної ради Рівненського району Рівненської області.
У відповідності до частини 2 статті 8 Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", повноваження сільських, селищних рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень селищною радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.
У відповідності до частини 8 статті 45, частини 1 статті 49 "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження місцевої ради, обраної на позачергових, повторних або перших виборах, закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної ради, обраної на наступних (чергових або позачергових) виборах. Повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.
У відповідності до частини 2 статті 4 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання.
Таким чином, 16.11.2017 є останнім днем виконання повноважень депутатів Оржівської селищної ради, обраних за результатами чергових виборів депутатів місцевих рад 25.10.2015, в т.ч. ОСОБА_2
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб’єкти декларування – це особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 частини 1 статті 3 Закону, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
У відповідності до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до Рішення НАЗК від 10.06.2016 №3 «Про порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Декларацію заповнюють та подають особи, зазначені у пункті 1, підпункті “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до такого припинення повноважень, але не пізніше дня припинення, подають декларацію, що охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими такими особами. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов’язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2017 по 16.11.2017, в термін до 00:00 год. 17.11.2017.
Тобто, у ОСОБА_2 виник обов’язок подати в НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, а саме з 01.01.2017 по 16.11.2017, в термін до 00:00 год. 17.11.2017.
Згідно з відомостями Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua», встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, 22.02.2019 о 15год.11 хв.
Згідно з відомостями Акредитованого центу сертифікації ключів ІДД ДФС, електронний цифровий підпис ОСОБА_2 виробив 22.03.2017.
Матеріалами проведеної перевірки (поясненням ОСОБА_2, інформацією НАЗК щодо роботи системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", інформацією медичних закладів) встановлено, що ОСОБА_2 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, несвоєчасно без поважних причин.
Згідно з приміткою до статті 172-6 КУпАП, суб’єктами правопорушень у цій статті є особи, які, відповідно до частин 1 та 2 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції", зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином ОСОБА_2 будучи особою, яка припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій місцевого самоврядування, суб’єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Місцем вчинення правопорушення є місце виконання депутатських повноважень ОСОБА_2 (як суб'єкта декларування) – Оржівська селищна рада за адресою: вул. Заводська, 5, смт. Оржів Рівненського р-ну, Рівненької обл.
Часом вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, є 00:00 год. 17.11.2017, (наступний за останнім днем терміну, в який ОСОБА_2 мав подати до НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями).
ОСОБА_2 в суді свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, і пояснив, що подав декларацію з запізненням через необізнаність про необхідність подачі електронної декларації.
Прокурор Краснолюба С.М. в суді пояснив, що ОСОБА_2 було порушено вимоги щодо подачі декларації, за що передбаена адміністративна відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просить визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні даного правопорушення і накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ацько С.В. є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП України передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у підпункті "б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", зокрема, до цього переліку віднесені Законом і народні депутати України, депутати Верховної ОСОБА_1 Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно примітки до статті 172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Пунктом 6 Розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року, встановлено, що до Розділу ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону внесено зміни, зокрема доповнено пунктом 5-1 такого змісту: "Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".
З врахуванням особи ОСОБА_2, який характеризується позитивно, вперше притягується до адмінстративної відповідальності, приходжу до висновку, що до нього повинне бути застосоване адміністративне стягнення в межах санкції вказаної статті, а саме штраф.
Оскільки судом розглядаються дві справи відносно однієї і тієї ж особи, то вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 288, 289 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Справу № 570/1440/19 (номер провадження 3/570/742/2019) та справу № 570/1442/19 (номер провадження 3/570/743/2019) об'єднати в одне провадження, присвоївши номер: справа № 570/1440/19 (номер провадження 3/570/742/2019).
ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 КУпАП піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (отримувач коштів – УК у Рівненському районі/Рівненський район, код отримувача (ЄДРПОУ) 38012756, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31213206017295, класифікація доходів бюджету – 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету – судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), сума – 384 грн. 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.