
Ленінський районний суд м.Полтави
Справа № 553/297/19
Провадження № 3/553/192/2019
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25.03.2019м. Полтава
суддя Ленінського районного суду м. Полтави Крючко Н.І., розглянувши матеріали, що надійшли з Головного управління ДФС у Полтавській області ДФС України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАп, -
В С Т А Н О В И В :
08 лютого 2019 року до суду надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, начальника ДУ «Полтавська виправна колонія № 64»», за ч. 1 ст. 163-2 КУ пАП.
Так, зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення №164 від 04.02.2019 року згідно до ОСОБА_1, будучи начальником ДУ «Полтавська випасна колонія № 64» вчинив правопорушення, передбаченого ст. 163-2 ч. 1 КУпАП зі змінами та доповненнями, а саме «не подання платіжних доручень на перерахування до бюджету – порушення терміну сплати (перерахування) до бюджету – не перераховано під час виплати доходу (виплата доходу передувала сплаті податку) податок на доходи фізичних осіб до бюджету з доходів виплачених у вигляді заробітної плати засуджених у загальній сумі 535517,18 грн., в тому числі сальдо станом на 01.10.2016 року по рахунку 641/1/1 та 6311/1/1 (згідно нового плану рахунків) « Розрахунки з податку на доходи фізичних осіб засуджених» у сумі 195511,50 грн. та за жовтень 2016 – 10254,65 грн….
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, особі яка притягається до адміністративної відповідальності, розяснюються його права і обовязки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Так, відповідно ч. 1 ст. 163-2 КУпАП передбачена відповідальність за «Неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)».
У відповідності до ч. 1 ст. 163-2 КУпАП визначено відповідальність за вчинення як окремого діяння та або кількох діянь направлених на:
1)Неподання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)».
або
2)несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів)».
Згідно до протоколу № 164 від 04.02.2019 року так і не конкретизовано що саме здійснив ОСОБА_1, як начальнику ДУ «ПВК № 64»,, а саме чи здійснив останній:
не подання платіжних доручень на перерахування до бюджету
або здійснила порушення терміну сплати (перерахування) до бюджету
або здійснила не перерахування під час виплати доходу (виплата доходу передувала сплаті податку) податок на доходи фізичних осіб до бюджету з доходів виплачених у вигляді заробітної плати засуджених у загальній сумі …
Також, у відповідності до змісту протоколу, в графі дата та місце вчинення правопорушення зазначено наступне: «Акт від 28.12.2018 року № 1754/16-31-13-06-14/08731826, час 12-00, м. Полтава вул. Старокотелевська буд. 6».
Вбачається, що особою, якою було складено адміністративний протокол зазначено лише дату та місце складання Акту документальної виїзної позапланової перевірки, разом з тим, конкретну дату та час вчинення правопорушення зазначено не було.
Із змісту протоколу не зрозуміла суть конкретних порушень, та відповідно не зазначено час вчинення відповідних конкретних дій або бездіяльності та не конкретизовано чи мають відповідні дії триваючий чи разовий характер.
Оскільки із змісту протоколу не зрозуміла суть конкретних порушень, та відповідно не зазначено час вчинення відповідних конкретних дій або бездіяльності та не конкретизовано чи мають відповідні дії триваючий чи разовий характер, тому даний матеріал підлягає поверненню на доопрацювання.
Також, у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються у тому числі «інші відомості, необхідні для вирішення справи».
При цьому, в якості матеріалів справи було подано витяг з акту документальної позапланової виїзної перевірки на 4 аркушах (титульна, описова та резолютивні частини акту перевірки) при цьому на останній сторінці відповідного витягу з Акту перевірки вбачається про наявність помітки уповноваженої особи платника податків про намір подати письмові заперечення на акт перевірки.
Відповідно до п. 86.7. ст. 86 ПКУ,у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення…. Такі заперечення розглядаються протягом семи робочих днів, що настають за днем їх отримання… та платнику надсилається відповідь… Такі заперечення є невід’ємною частиною акту (довідки) перевірки.
Тобто, у відповідності до вимог ст. 256 та ст. 251 КУпАП не було надано Акт від 28.12.2018 року № 1754/16-31-13-06-14/08731826 у повному обсязі (було надано лише витяг), у тому числі не було надано заперечення до Акту перевірки як невід’ємної частини Акту перевірки та не надано матеріали, які свідчать про результати розгляду відповідних заперечень на акт перевірки, тощо.
Крім того, сам адміністративний протокол було складено ОСОБА_2, головним державним ревізором-інспектором відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Полтавській області.
Відповідно до п. 1 ст. 255 КУпАП встановлено, що:
«У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати:
1) уповноважені на те посадові особи:
органів державної податкової служби (статті 51-2, 155-1, 162-1, 163-1 - 163-4, 163-12, частини друга і третя статті 163-17, статті 164, 164-5, 164-16, 166-16, 166-17, 177-2, 204-3)».
Слід зазначити, що органи державної податкової служби взагалі були ліквідовані, про що свідчить зміст Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2014 року № 67 «Про ліквідацію Міністерства доходів і зборів» та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 травня 2014 року № 160 «Про утворення Державної фіскальної служби».
Тобто, до адміністративних матеріалів так і не було надано жодних документів, які підтвердили, що ОСОБА_2, дійсно перебуваючи на посаді головного державного ревізора-інспектора відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Полтавській області в розумінні ст. ч. 1 ст. 255 КУпАП є тією посадовою особою органів державної податкової служби «уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення», у тому числі за 163-1 - 163-4 КУпАП.
Таким чином, адміністративний протокол складений не уповноважений на те особою, оскільки до адміністративних матеріалів не було надано жодних доказів наявності у ОСОБА_2 відповідних повноважень на складання протоколу за . 163-2 ч. 1 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 є військовослужбовцем та має спеціальне звання –полковник внутрішньої служби, що підтверджується завіреною копією витягу з наказу про призначення на посаду та копією службового посвідчення, які надаються в якості додатків.
Відповідно до ч.1 ст. 15 КУпАП «Військовослужбовці, військовозобов'язані та резервісти під час проходження зборів, а також особи рядового і начальницького складів Державної кримінально-виконавчої служби України, служби цивільного захисту і Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, поліцейські несуть відповідальність за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами».
Тобто, при складанні адміністративного протоколу не було враховано відомості про особу, відносно якої складено адміністративний протокол, зокрема не враховано факт проходження служби.
Враховуючи викладене,зважаючи на те, що відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення та приєднаних до нього матеріалах вищезазначених відомостей перешкоджає можливості повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП на доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 256, 280 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП направити до Головного управління ДФС у Полтавській області ДФС України для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ленінського районного суду м. Полтави ОСОБА_3