
415/1505/19
3/415/345/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"20" березня 2019 р. місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Луньова Д.Ю., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Луганській області НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженка м. Лисичанська, Луганської області, громадянка України, працює Комунальне підприємство «Привільська дитяча школа мистецтв» викладачем, зареєстрована та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1,
- за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1, будучи відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закон) суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 - свою вину у вчиненому визнала у повному обсязі. Пояснила, що декларацію за 2017 рік подала несвоєчасно через те, що не володіє достатніми знаннями у користуванні персональним комп’ютером. Щиро розкаялася.
Прокурор Лисичанської місцевої прокуратури ОСОБА_2 в судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП доведена та цілком підтверджена наявними в матеріалах справи доказами. Враховуючи повне визнання вини правопорушниці та щире каяття, просив суд накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Суд встановив наступне.
Рішенням Лисичанського міського голови №16/263 від 27.10.2016 ОСОБА_1 включено до списку присяжних Лисичанського міського суду Луганської області.
Відповідно до листа територіального управління Державної судової адміністрації України в Луганській області від 07.02.2019 № 320/19-вих ОСОБА_1 протягом 2017 року приймала участь у судових засіданнях Лисичанського міського суду у якості присяжного 29.03.2017, 21.04.2017, 25.05.2017, 06.06.2017, 29.08.2017 та 07.09.2017, за що отримала винагороду присяжного загальною сумою 771, 29 грн.
Виконуючи обов’язки присяжного Лисичанського міського суду Луганської області ОСОБА_1, відповідно до «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням №3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за №959/29089 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».
Таким чином, ОСОБА_1 зобов’язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 01.04.2018.
Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_1 подала декларацію за 2017 рік лише 08.04.2018 о 18 годині 05 хвилин, тобто несвоєчасно.
Перевіркою сайту АЦСК АТ КБ «Приватбанк» встановлено, що ОСОБА_1 отримала електронний цифровий підпис 30.03.2018, який дійсний до 31.03.2019.
В ході розгляду справи, обставин, які б свідчили про поважність причин несвоєчасного подання декларації, не встановлено.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, виконуючи обов’язки присяжного Лисичанського міського суду та будучи відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 08.04.2018 р. без поважних причин, подала до офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягалася, обставину, що пом’якшує відповідальність - щире розкаяння, а також відсутність обставин, які б обтяжували відповідальність, суд вважає доцільним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень).
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно з п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» - ставка судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384,20 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 40-1, 172-6 ч.1, 221, 280, 284, 287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави (Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп.
Постанова може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду через Лисичанський міський суд Луганської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Д.Ю. Луньова