Постанова № 80727818, 27.03.2019, Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
27.03.2019
Номер справи
178/242/19
Номер документу
80727818
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КРИНИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 178/242/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 березня 2019 року Криничанський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Цаберябого Б.М.,

при секретарі Янченко Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Кринички за участю прокурора Дехтяр Є.О. справу про адміністративне правопорушення відносно

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився у м. Верхньодніпровськ Верхньодніпровського району Дніпропетровської області, громадянина України, депутата Криничанської районної ради Дніпропетровської області сьомого скликання, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2,

за ч. 2 ст. 172-6 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 згідно постанови Криничанської районної виборчої комісії про встановлення результатів виборів депутатів Криничанської районної ради № 25 від 02 листопада 2015 року визнаний обраним та зареєстрованим депутатом Криничанської районної ради Дніпропетровської області.

Відповідно до ч. 3 ст.8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на депутата сільської ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції».

Таким чином, ОСОБА_2 будучи депутатом Криничанської районної ради Дніпропетровської області та відповідно до п. п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Згідно п. 3 Роз'яснення щодо застосування окремих положень Закону У країни «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11 серпня 2016 р. № 3 (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06 вересня 2016 року № 18, від 30 вересня 2016 року № 57 та від 03 листопада 2016 № 106) у цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Відповідно до вимог ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Частиною 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено що у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

У відповідності до ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до рішення Національного агентства від 10 червня 2016 року №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088 (зі змінами від 18 серпня 2016 року), повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище, розпочинається з 01 вересня 2016 року. Для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень) період подачі розпочинається з 01 січня 2017 року.

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування подається ним особисто шляхом заповнення відповідної електронної форми на веб-сайті НАЗК через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Отже, ОСОБА_1 зобов'язаний був подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб'єкта декларування з 01 січня 2017 року.

Згідно інформації територіального сервісного центру №1244 РСЦ МВС України №1249/2017/497826 від 14 червня 2018 року, ОСОБА_1 14 червня 2017 року придбав автомобіль Lexus GX 470 2008 року випуску, д/н АЕ 5101 IE на підставі договору купівлі-продажу №1244/2017/497826 від 14 червня 2017 року та його вартість складає 605 176, 39 гривень.

Таким чином, станом на 14 червня 2017 року ОСОБА_1 достовірно був обізнаним про вартість придбаного автомобіля Lexus GX 470 2008 року випуску д/н АЕ 5101 IE на підставі договору купівлі-продажу №1244/2017/497826 від 14 червня 2017 року, яка становить 605 176,39 гривень, що перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня 2017 року.

Встановлено, що будучи депутатом Криничанської районної ради у

минулому (у 2016 та 2017 роках) ОСОБА_1, на виконання вимог Закону

України «Про запобігання корупції» 30 червня 2017 року подавав щорічну за 2016 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та 28 березня 2018 подавав щорічну за 2017 рік декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, тобто даним фактом підтверджено обізнаність ОСОБА_1, з порядком роботи реєстру та його вміння користуватися ним при заповненні та подачі декларації.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.naxk.gov.ua\search), встановлено, що ОСОБА_1 не опублікував повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Згідно з офіційною відповіддю голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_3 від 02 березня 2017 року № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Таким чином, ОСОБА_4 будучи суб'єктом відповідальності відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», обізнаним 14 червня 2017 року про вартість придбаного автомобіля, яка становить 605 176,39 грн., в порушення вимог ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», пункту 1 та 6 розділу II рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10 червня 2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15 липня 2016 року за № 958/29088, перебуваючи за місцем проживання ІНФОРМАЦІЯ_2 не повідомив про суттєві зміни в майновому стані.

Вказаними діями ОСОБА_4 вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення - не повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Заслухавши ОСОБА_1 який вину визнав та підтвердив викладене в протоколі про адміністративне правопорушення від 26 лютого 2019 року; дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-6 КпАП України.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України підтверджується:

протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 КпАП України № 973 від 26 лютого 2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» / а.с.1-7 /; постановою Криничанської районної виборчої комісії № 25 від 02 листопада 2015 року та копією списку обраних депутатів / а. с. 11-14 /, листом № 31/4-1244-39 від 15 січня 2019 року регіонального сервісного центру в Дніпропетровській області № 1244 / а. с. 17 /, поясненням ОСОБА_1 від 17 січня 2019 року / а. с. 18-19 /, роздрукуванням інформації з офіційного веб-сайта Акредитованого центру сертифікатів ключів ПАТ КБ «Приват Банк», про те, що ОСОБА_1 отримував електронно цифровий підпис 22 березня 2018 року / а. с. 27 /, роздрукування інформації з офіційного веб-сайта Єдиного державного реєстру декларацій, згідно якого встановлено, що ОСОБА_1 не опублікував повідомлення про суттєві зміни в майновому стані / а. с. 29 /.

Ураховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, відсутність обтяжуючих обставин, вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 172-6, 221, 284 КпАП України суд, –

П О С Т А Н О В И В:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 384,20 гривень судового збору на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів ГУК у м.Києві, код класифікації доходів бюджету 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувач Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача 899998, рахунок отримувача 31211256026001.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня ухвалення постанови або з дня отримання її копії.

Суддя:

ОСОБА_5