
Справа № 209/227/19
Провадження № 3/209/150/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 березня 2019 року м. Кам'янське
Суддя Дніпровського районного суду міста Дніпродзержинська Ковальова А.Б., розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпровського відділу поліції Кам’янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП
ОСОБА_1 Онура, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина ОСОБА_2, мешкає за адресою: м.Кам’янське, бул. НезалежностіАДРЕСА_1,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1, 07.01.2019 року о 00.15 годині у м. Кам'янське по вул. Воїнів Афганців керував автомобілем BMW 320 державний номер BL 046 TP в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія у встановленому законом порядку проводився із застосуванням приладу "Драгер" № 0654 в присутності двох свідків. Результат тесту № 1264 становить: 0,69%.
Своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.9а «Правил дорожнього руху України», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.
В судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з’явився, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином, шляхом надсилання за місцем його проживання, вказаному у протоколі, рекомендованого поштового відправлення (а.с.10), шляхом опублікування оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (а.с.11), смс - повідомленням /а.с.13/.
Згідно з ч.2 ст.7 КпАП України, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Ст.245 КпАП України передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до п.2.9 «а» Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Ч.1 ст.130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порядок проходження огляду на стан сп'яніння встановлений ст.266 КУпАП, постановою Кабінету Міністрів України № 1103 від 17 грудня 2008 року "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду", Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735 "Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".
Відповідно до Розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним Наказом МВС та МОЗ України від 09 листопада 2015 № 1452/735, за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп’яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Поліцейськими використовуються спеціальні технічні засоби, які мають, зокрема, сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку робочого засобу вимірювальної техніки. Огляд на стан сп’яніння проводиться з дотриманням інструкції з експлуатації спеціального технічного засобу та фіксацією результатів на паперових та електронних носіях, якщо спеціальний технічний засіб має такі функції. Огляд на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Установлення стану алкогольного сп’яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. З метою забезпечення достовірності результатів огляду водіїв транспортних засобів, які мають бути оглянуті в закладах охорони здоров’я, поліцейський забезпечує доставку цих осіб до найближчого закладу охорони здоров’я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення підстав для його проведення.
Крім того, як вбачається з адміністративного матеріалу, ОСОБА_1 у встановленому законом порядку пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння, із застосуванням приладу "Драгер" № 0654, результат тестування № 1264 становить: 0,69%, на що правопорушник надав свою згоду в присутності двох свідків, про що останні зазначили в своїх письмових поясненнях, та здійснено відмітку в протоколі про адміністративне правопорушення /а.с.2, 3, 4, 5/.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно допущено порушення п.2.9а ПДР України, і його дії за ч.1 ст.130 КУпАП кваліфіковані вірно.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні вказаного правопорушення підтверджується результатами приладу "Драгер" № 0654, актом огляду на стан алкогольного сп’яніння з використанням спеціальних технічних засобів, письмовими поясненнями понятих ОСОБА_3, ОСОБА_4 (а.с.4, 5), рапортом інспектора Дніпровського ВП Кам’янського ВП ст.лт поліції ОСОБА_5 (а.с.6).
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1, суд приймає до уваги характер вчиненого ним правопорушення, особливу суспільну небезпеку, яку становлять водії, які керують транспортними засобами у стані сп'яніння, особу правопорушника, обставини справи в їх сукупності, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність та вважає за необхідне застосувати до останнього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч.1 ст.130 КпАП України.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення дорівнює 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року. Згідно ст.7 Закону України "Про Державний бюджет на 2019 рік" з 1 січня 2019 розмір прожитковий мінімум для працездатних осіб дорівнює 1921,00 гривень. Таким чином, розмір судового збору, належний до сплати при притягненні правопорушника до адміністративної відповідальності, дорівнює 384,20 гривень.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 40-1, 130, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 Онура визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 Онура на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 Онуру, що штраф має бути сплачений ним не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу, та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором через Дніпровський районний суд міста Дніпродзержинська або безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці - з дня її винесення.
Суддя А.Б. Ковальова