Рішення № 80721226, 25.03.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.03.2019
Номер справи
826/14525/18
Номер документу
80721226
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

25 березня 2019 року № 826/14525/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Аблова Є.В., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТІНЕНТАЛЬ-АГРО" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними та скасування рішень, -

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТІНЕНТАЛЬ-АГРО» (далі - позивач, ТОВ «КОНТІНЕНТАЛЬ-АГРО») з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач, ДФС України), в якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 03 січня 2018 року № 531108/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №19 від 24 листопада 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600807/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №19 від 14 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600808/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №20 від 14 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600809/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №23 від 15 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600810/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №17 від 13 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600811/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №16 від 13 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600812/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №18 від 13 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600814/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №5 від 07 грудня 2017 року;

- визнати протиправними дії відповідача, оформлені рішенням від 03 січня 2018 року № 531109/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №22 від 27 листопада 2017року;

- зобов'язати відповідача зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних 24 листопада 2017 року податкову накладну №19 від 24 листопада 2017року, 14 грудня 2017 року податкову накладну №19 від 14 грудня 2017 року, 14 грудня 2017 року податкову накладну №20 від 14 грудня 2017 року, 15 грудня 2017 року податкову накладну №23 від 15 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №17 від 13 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №16 від 13 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №18 від 13 грудня 2017 року, 07 грудня 2017 року податкову накладну №5 від 07 грудня 2017 року, 27 листопада 2017 року податкову накладну №22 від 27 листопада 2017 року, подані позивачем;

- присудити на користь позивача суму судового збору у розмірі 3 524, 00грн. ( три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної фіскальної служби України.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що ним у встановленому законодавством порядку складено та направлено до контролюючого органу податкові накладні, реєстрація яких необґрунтовано була зупинена та запропоновано надати пояснення та/або копії документів. Позивач вказав на те, що первинні документи на підтвердження показників, зазначених у податкових накладних були надані, а також відповідачу надані пояснення щодо здійснення господарських операцій. Однак, комісією прийнято рішення про відмову в прийнятті податкових накладних. Дії ДФС України оформлені даними рішеннями позивач вважає необґрунтованими, вчиненими з порушенням норм законодавства та без дослідження наданих позивачем документів та пояснень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10.09.2018 відкрито спрощене провадження у справі.

У письмовому відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що при прийнятті спірних рішень діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ВСТАНОВИВ:

Позивач пройшов процедуру державної реєстрації, а від так набув правового статусу суб'єкта господарювання в розумінні частини 1 статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 №755-IV (далі - Закон України №755-IV); перебуває на обліку в Головному управлінню Державної Фіскальної Служби у Житомирській області (статті 63, 64 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI (далі - ПК України) та зареєстровано за юридичною/податковою адресою: 10008 місто Житомир, Корольовський район, вулиця Велика Бердичівська, будинок 23 (стаття 45 ПК України, статті 1, 17, 18 Закону України №755-IV).

Позивач згідно Відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (Довідка Головного Управління Статистики в Житомирський області № 04.3-08/95 від 17.02.2016р.) має види діяльності за КВЕД-2010:

46.21 Оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням, і кормами для тварин;

46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами.

Згідно Статуту ТОВ «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» (нова редакція), який затверджений протоколом загальних зборів учасників №1 від 07.09.2017року, розділу 3, пункту 3.2 для вирішення Статутних завдань предметом діяльності Товариства в Україні та за її межами визначає:

- оптову торгівлю деревиною;

- оптову торгівлю будівельними матеріалами;

- оптову торгівлю залізними виробами, водопровідними та опалювальними устаткуваннями;

- оптову торгівлю хімічними продуктами;

- оптову торгівлю іншими проміжними продуктами;

- інші види оптової торгівлі.

Позивач, відповідно до приписів пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України склав податкову накладну №19 від 24.11.2017р. на загальну суму 283 800,00грн, в т.ч. ПДВ 47300,00грн. реєстраційний номер документу №9254172908 та направив її 30.11.2017р. засобами телекомунікаційного зв'язку до контролюючого органу з метою реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Згідно отриманої квитанції №1 від 01.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.10» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 7019.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів» (далі іменується Наказ №567).

На виконання п.п.201.16 ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС Повідомлення №3 від 22.12.2017р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 10 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №19 від 24.11.2017р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні № 531108/39887455 від 03.01.2018 Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 24.11.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 26.12.2017 направив для реєстрації податкову накладну №19 від 14.12.2017 на загальну суму 83393,48грн, в т.ч. ПДВ 13898,91грн. реєстраційний номер документу №9277310390.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 26.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.24» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567 За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3208, 7216<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС Повідомлення №7 від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 15 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №19 від 14.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600807/39887455 від 22.02.2018 Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 26.12.2017 направив для реєстрації податкову накладну №20 від 14.12.2017 р. на загальну суму 61 130,83грн, в т.ч. ПДВ 10188,47грн., реєстраційний номер документу №9277921000.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 26.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.25» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3824.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів» (далі іменується Наказ №567).

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення №9 від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 12 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №20 від 14.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600808/39887455 від 22.02.2018 Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 29.12.2017 направив для реєстрації податкову накладну №23 від 15.12.2017 р. на загальну суму 3456,28грн, в т.ч. ПДВ 576,05грн., реєстраційний номер документу № 9281981962.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 29.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.26» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3824.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2 п.201.16 ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення №10 від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 12шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №23 від 15.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600809/39887455 від 22.02.2018 р. Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 22.12.2017 направив для реєстрації податкову накладну №17 від 13.12.2017 р. на загальну суму 101 543,94грн, в т.ч. ПДВ 16923,99 грн., реєстраційний номер документу №9274594092.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 22.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.24» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8516.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 10 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №17 від 13.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600810/39887455 від 22.02.2018 р. Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017р. в Єдиному реєстрі податкових накладних підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 21.12.2017 направив для реєстрації податкову накладну №16 від 13.12.2017 р. на загальну суму 452 445,00 грн, в т.ч. ПДВ 75407,50 грн., реєстраційний номер документу № 9274359922.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 21.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.23» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3102.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення №12 від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 12 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №16 від 13.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600811/39887455 від 22.02.2018р. Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017, в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 26.12.2017 року направив для реєстрації податкову накладну №18 від 13.12.2017 р. на загальну 264257,26грн., в т.ч. ПДВ 44 042,88 грн., реєстраційний номер документу №9276819892.

Згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 26.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.24» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3102.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення №13 від 16.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 12шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №18 від 24.11.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600812/39887455 від 22.02.2018 р. Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 17.12.2017 року направив для реєстрації податкову накладну №5 від 07.12.2017 р. на загальну суму 150 867,26 грн, в т.ч. ПДВ 25 144,54 грн., реєстраційний номер документу № 9270003903.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 17.12.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.18» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 8403.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС повідомлення №14 від 17.02.2018р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 10 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №5 від 07.12.2017 р.

Згідно інформації зазначеної у Рішенні №600814/39887455 від 22.02.2018р. Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Позивач 30.11.2017 року направив для реєстрації податкову накладну №22 від 27.11.2017 р. на загальну суму 356 220,00 грн, в т.ч. ПДВ 59 370,00 грн., реєстраційний номер документу №9254179574.

Проте, згідно інформації зазначеної у Квитанції №1 від 30.11.2017, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.16.10» на адресу Позивача, реєстрація документа була зупинена відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу №567. За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД: 3208.<%REFINE%>. та запропоновано Позивачу надати пояснення та/або копії документів».

На виконання п.п.201.16.2. п.201.16. ст.201 ПКУ Позивач в електронному вигляді засобами електронного зв'язку направив на адресу ДФС України (надалі по тексту - Відповідач) повідомлення №4 від 26.12.2017 р. щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК, копії документів в кількості 10 шт., а саме: договори, видаткові накладні, ТТН, доручення, додаток до оцінки ступеня ризиків достатні для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (пункт 3) та інші необхідні документи, які беззаперечно підтверджують реальність здійснення операцій по податковій накладній №22 від 27.11.2017.

Згідно інформації, зазначеної у Рішенні №531109/39887455 від 03.01.2018, Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 27.11.2017 р. в Єдиному реєстрі податкових накладних з підстави надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Вважаючи протиправними дії відповідача, оформлені вказаними рішеннями щодо відмови у прийнятті податкових накладних, ТОВ «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» оскаржило їх до суду.

Оцінивши за правилами статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України надані сторонами докази та пояснення, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/ розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010 (далі іменується Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку №1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно яких реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі змісту Квитанцій №1 до податкової накладної від 24.11.2017 року №19, податкової накладної від 27.11.2017 року №22, податкової накладної від 30.11.2017 року №26, податкових накладних від 13.12.2017 року №16, 17, 18, податкових накладних від 14.12.2017 року №19, №20, податкової накладної від 15.12.2017 року №23, податкової накладної від 07.12.2017 року №5 вбачається, що контролюючим органом сформовано висновок про відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567.

Фіскальним органом у Квитанціях №1 зазначено лише загальне посилання на відповідність податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН, затверджених Наказом №567. Натомість, підпункт 201.16.1. пункту 201.16 статті 201 ПК України вимагає від контролюючого органу зазначення конкретного виду критерію.

Так, пункт 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків Наказу №567 містить у собі визначення двох різних критеріїв: Моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється);

2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.

У квитанціях №1 щодо податкових накладних №19 від 24.11.2017 року, №22 від 27.11.2017року, №26 від 30.11.2017 року, №16, 17, 18 від 13.12.2017 року, №19, №20 від 14.12.2017 року, №23 від 15.12.2017 року, №5від 07.12.2017 року відповідач не вказав на конкретний вид критерію, який встановлений пунктом 6 Критеріїв оцінки ступня ризиків Наказу №567, а навів лише загальні фрази,

Водночас, визначення фіскальним органом у Квитанціях №1 конкретного критерію ризику прямо впливає на можливість надання в подальшому платником податків відповідних документів, перелік яких міститься у Наказі №567 «Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі іменується Вичерпний перелік документів).

Так, відповідно до пункту 1 Вичерпного переліку документів Наказу №567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):

1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;

2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.

З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.

Також, зі змісту Квитанцій №1 по податковим накладним від 24.11.2017 року №19, податкової накладної від 27.11.2017 року №22, податкової накладної від 30.11.2017 року №26, податкових накладних від 13.12.2017 року №16, 17, 18, податкових накладних від 14.12.2017 року №19, №20,податкової накладної від 15.12.2017 року №23, податкової накладної від 07.12.2017 року №5 вбачається, що фіскальним органом запропоновано платнику податків надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних відповідно до пункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено Наказом №567, та/або таблицю даних платника податків, яка передбачена пунктом 4 цього наказу.

Таким чином, у Квитанціях №1 фіскальним органом, в порушення підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, не вказано ані конкретного виду критерію оцінки ступеня ризику (пункт 6 Критеріїв містить визначення двох різних критеріїв), ані конкретного переліку документів, вичерпний перелік яких встановлений Наказом №567 (пункт 1 Вичерпного переліку документів містить два різні переліки, в залежності від визначеного ступеня ризику).

У відповідності до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 ПК України).

Зазначена комісія приймає рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Порядок роботи комісії визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 ПК України.

Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:

№531108/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 24.11.2017 р.,

№600807/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017р.,

№600808/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р.,

№600809/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017 р.,

№600810/39887455 від 22.02.2018р. про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017р.,

№600811/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017 р.,

№600812/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017р.,

№600814/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017р.,

№ 531109/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 27.11.2017 р.

не містять конкретної інформації, щодо причин та підстав для прийняття такого рішення, а лише містить загальну фразу про те, що причиною його прийняття є: наданням платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Проте, в Рішеннях Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації не зазначено які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.

Абзацом 1 Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації» №190 від 29.03.2017 (далі іменується Постанова №190) установлено, що комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.

Абзацом 2 Постанови №190 визначено, що підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:

ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу ;

ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу ;

надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Таким чином, Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної, у даному випадку, або «надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування», або «надання платником податку копій документів, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування».

Проте, оскаржувані Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації не містять чіткого визначення підстав для прийняття Комісією рішення про відмову в реєстрації податкових накладних.

Таким чином, оскаржувані Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації є необґрунтованими, оскільки Позивачем надано всі необхідні документи, які засвідчують факт здійснення господарських операцій за податковими накладними у реєстрації яких було відмовлено.

Суд встановив, що на виконання положень підпункту 201.16.2 пункту 201.6 статті 201 Податкового кодексу України позивач направив копії документів та пояснення до господарських операцій, щодо яких були складені податкові накладні від 24.11.2017 року №19, податкової накладної від 27.11.2017 року №22, податкової накладної від 30.11.2017 року №26, податкових накладних від 13.12.2017 року №16, 17, 18, податкових накладних від 14.12.2017 року №19, №20,податкової накладної від 15.12.2017 року №23, податкової накладної від 07.12.2017 року №5, копії яких наявні в матеріалах справи.

11.01.2018 року, не погоджуючись з Рішеннями Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №531108/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 24.11.2017 р., та № 531109/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 27.11.2017 р., вважаючи їх за своїм характером необґрунтованими як нормативно так і документально та, керуючись Порядком розгляду скарг на Рішення Комісій які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018року №117 Позивач подав до Державної фіскальної служби скаргу «вхідний номер№5178/6 від 11.01.2018року на Рішення №531108/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 24.11.2017 р., та № 531109/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 27.11.2017 р.

До скарги знову були додані усі необхідні пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію зазначену у податковій накладні№19 від 24.11.2017 р., та податкової накладної №22 від 27.11.2017 р.

12.03.2018 року за результатом розгляду скарги (вхідний номер №5178/6 від 11.01.2018 року), Позивач отримав Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №531108/39887455 від 03.01.2018 р. та № 531109/39887455 від 03.01.2018 р., в яких зазначено що відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України: «Залишено скаргу без задоволення та Рішення комісії ДФС без змін».

28.02.2018 року, не погоджуючись з Рішеннями Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №600807/39887455 від 22.02.2018р. про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017 р., №600808/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р., №600809/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017р., №600810/39887455 від 22.02.2018р. про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017р., №600811/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017р., №600812/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017р., №600814/39887455 від 22.02.2018р. про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017р., вважаючи їх за своїм характером необґрунтованими як нормативно так і документально, та керуючись Порядком розгляду скарг на Рішення Комісій які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №117 Позивач подав до Державної фіскальної служби скаргу (вхідний номер №28556/6 від 28.02.2018 року) на Рішення №600807/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017р., №600808/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р., №600809/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017 р., №600810/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017р., №600811/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017 р., №600812/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017р., №600814/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017р.,

До скарги знову були додані усі необхідні пояснення та копії документів, які підтверджують інформацію зазначену у податковій накладній №19 від 14.12.2017р., податковій накладній №20 від 14.12.2017 р., податковій накладній №23 від 15.12.2017 р., податковій накладній №17 від 13.12.2017р., податковій накладній №16 від 13.12.2017 р., податковій накладній №18 від 13.12.2017р., податковій накладній №5 від 07.12.2017р.

12.03.2018 року за результатом розгляду скарги (вхідний номер №28556/6 від 28.02.2018 року), Позивач отримав Рішення Комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації №600807/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017р., №600808/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р., №600809/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017 р., №600810/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017 р., №600811/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017 р., №600812/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017 р., №600814/39887455 від 22.02.2018 р. про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017 р., в яких зазначено що відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України: «Залишено скаргу без задоволення та Рішення комісії ДФС без змін».

Факт зупинення реєстрації ПН/РК у ЄРПН не спростовує ні факту здійснення платником здійснення платником господарських операцій, ні факту наявності дати виникнення першої події (постачання товарів/ послуг або утримання коштів), що підтверджується первинними документами , на підставі яких складається ПН/РК.

Згідно з п.п.21.1.4. п.21.1. стаття 21 ПКУ контролюючі органи зобов'язанні не допускати порушень прав та охоронюваних законом інтересів громадян. Підприємств, установ, організацій.

Однак, наведенні вище факти у своїй сукупності свідчать про грубе не дотримання контролюючими органами на веденої законодавчої норми.

Первинні документи, оформлені в рамках господарських відносин із ТОВ «ДІВА-АГРОЛАН», копії яких надані відповідачу для прийняття рішення та наявні в матеріалах справи щодо реєстрації податкових накладних складені у відповідності до вимог законодавства та є первинними документами, які засвідчують факт реального виконання ТОВ «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» та його контрагентами господарських зобов'язань.

Позивач на момент здійснення таких господарських операцій мав достатні технічні, людські та матеріальні ресурси.

У свою чергу відповідач, як суб'єкт владних повноважень не довів наявності підстав для відмови у реєстрації податкових накладних №19 від 24.11.2017 на загальну суму 283800,00 грн, в т.ч. ПДВ 47300,00 грн., №22 від 27.11.2017 на загальну суму 356220,00 грн, в т.ч. ПДВ 59370,00 грн., №19 від 14.12.2017 на загальну суму 83393,48 грн, в т.ч. ПДВ 13898,91 грн., №20 від 14.12.2017 на загальну суму 61130,83 грн, в т.ч. ПДВ 10188,47 грн., №23 від 15.12.2017 на загальну суму 3456,28 грн, в т.ч. ПДВ 576,05 грн., №17 від 13.12.2017 на загальну суму 101543,94 грн, в т.ч. ПДВ 16923,99 грн., №16 від 13.12.2017 на загальну суму 452 445,00 грн, в т.ч. ПДВ 75407,50 грн., №18 від 13.12.2017 на загальну суму 264 257,26 грн, в т.ч. ПДВ 44042,88грн., № 5 від 07.12.2017 на загальну суму 150867,26 грн, в т.ч. ПДВ 25144,54 грн.,

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що рішення комісії ДФС №531108/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 24.11.2017 р., №600807/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №19 від 14.12.2017р., №600808/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №20 від 14.12.2017 р., №600809/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №23 від 15.12.2017 р. №600810/39887455 від 22.02.2018р. про відмову у реєстрації податкової накладної №17 від 13.12.2017р., №600811/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №16 від 13.12.2017 р., №600812/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №18 від 13.12.2017р., №600814/39887455 від 22.02.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №5 від 07.12.2017р., № 531109/39887455 від 03.01.2018р про відмову у реєстрації податкової накладної №22 від 27.11.2017 р. є необґрунтованими, не мотивованими та не відповідають положенням законодавства.

Таким чином, позовні вимоги позивача про визнання протиправними дій відповідача, оформлених вказаними рішеннями комісії ДФС є обґрунтованими та підлягають задоволенню, а податкові накладні №19 від 27.11.2017року, №22 від 27.11.2017 року, №16, 17, 18 від 13.12.2017 року, №19, №20 від 14.12.2017 року, №23 від 15.12.2017 року, №5 від 07.12.2017 повинні бути прийнятими та зареєстрованими (операційним днем), коли вони були надіслані позивачем.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані докази, а також доводи стосовно заявлених позовних вимог, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись положеннями статей 139, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» задовольнити.

2. Визнати протиправними дії Державної фіскальної служби України, оформлені рішеннями від 03 січня 2018 року № 531108/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №19 від 24 листопада 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600807/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №19 від 14 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600808/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №20 від 14 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600809/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №23 від 15 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600810/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №17 від 13 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600811/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №16 від 13 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600812/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №18 від 13 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 22 лютого 2018 року №600814/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №5 від 07 грудня 2017 року; оформлені рішенням від 03 січня 2018 року № 531109/39887455 комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, щодо відмови в прийнятті податкової накладної №22 від 27 листопада 2017року, складених товариством з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних 24 листопада 2017року податкову накладну №19 від 24 листопада 2017року, 14 грудня 2017 року податкову накладну №19 від 14 грудня 2017 року, 14 грудня 2017 року податкову накладну №20 від 14 грудня 2017 року, 15 грудня 2017 року податкову накладну №23 від 15 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №17 від 13 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №16 від 13 грудня 2017 року, 13 грудня 2017 року податкову накладну №18 від 13 грудня 2017 року, 07 грудня 2017 року податкову накладну №5 від 07 грудня 2017 року, 27 листопада 2017 року податкову накладну №22 від 27 листопада 2017 року, подані Товариством з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО».

4. Присудити на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» (код ЄДРПОУ39887455) судовий збор у розмірі 3 524, 00 грн. (три тисячі п'ятсот двадцять чотири гривні 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України.

Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ-АГРО» (код ЄДРПОУ 39887455, адреса: 10008, Житомир, вул.В.Бердичівська, 23)

Боржник: Державна фіскальна служба України (код ЄДРПОУ 39292197, адреса: 04053, Київ, Львівська площа, 8)

Рішення суду, відповідно до частини 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Є.В. Аблов