
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
26 березня 2019 р. № 520/1405/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ОСОБА_1 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1, АДРЕСА_1) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Харківського обласного військового комісаріату (код ЄДРПОУ 08166355; вул. Коцарська, буд. 56,м. Харків,61052), Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 поверх; код ЄДРПОУ 14099344), в якому просить суд :
- визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх , код ЄДРПОУ: 14099344) щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115.
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ: 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенси після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем.
- зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат (61052 м. Харків, вул. Коцарська, 56, Код ЄДР 08166355) повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням таких показників в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115.
В обґрунтування позову зазначив, що вважає дії (бездіяльність) відповідача щодо не проведення йому перерахунку пенсії на підставі довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 № 115 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії неправомірними, такими що порушують його право на належне пенсійне забезпечення та потребують захисту в судовому порядку. Стверджує, що має право на здійснення перерахунку своєї пенсії, яке закріплено у ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14 лютого 2018 року №115 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. А з моменту набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало застосувати положення ч.4 ст.63 даного Закону № 2262 , згідно якої у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Зазначає також, що невизначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення його закріпленого у ст. 46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення.
Ухвалою суду від 14.02.2019р. відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.
На виконання ухвали суду від 14.02.2019р. представником відповідача - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року №1037 не передбачено умови, порядок та розміри перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу, які відряджались до державних органів, установ та організацій, в тому числі Державного космічного агентства України, Пенсійний фонд України не повідомив своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, тому Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яке діє на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений Конституцією та законами України, не мало підстав для складання списків та передачу їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій та проводити перерахунок пенсії. Зазначив також, що на виконання вимог ч.4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки, виданої ХОВК № ФХ121388 від 30.03.2018 ОСОБА_1 було зроблено перерахунок з 01 січня 2018 року. Пенсія в перерахованому розмірі та доплата по перерахунку виплачується в порядку та строки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. Вважає вимоги позивача врахувати додаткові види грошового забезпечення, що були змінені Постановою Кабінету Міністрів України №1037 при перерахунку пенсії за Постановою Кабінету Міністрів України № 103 з 01.01.2018 з урахуванням показників зазначених у довідці ДКАУ від 14.02.2014 № 115 - безпідставними та такими що не підлягають задоволенню.
Через канцелярію суду позивачем подана відповідь на відзив, в якій сторона позивача не погоджується із аргументами відповідача та зазначає, що з довідки про розмір та складову пенсії за вислугу від 11.02.2019 року № 932 вбачається, що відповідач на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набула чинності тільки 24.02.2018, провело перерахунок його пенсії згідно п. 1 цієї Постанови з 01.01.2018, хоча він мав право на перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 спочатку саме на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 115 від 14.02.2018 року зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії. Тобто з моменту набуття чинності даної постанови Кабінету Міністрів України № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало застосувати положення ч.4 ст.63 Закону № 2262 , а саме здійснюванні доплату до пенсії, яка визначена за новим порядком її нарахування за зазначеною постановою Кабінету Міністрів України до того розміру пенсії, яку він мав отримувати з урахуванням складових та розміру, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №115. Зазначив, що згідно п.3 Порядку, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Відповідно до положень ст.258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з положеннями ч.1 ст.262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ч. 4 ст. 229 КАС України.
Оскільки суддя Шляхова О.М. з 14.03.2019 року по 25.03.2019 року перебувала на лікарняному, розгляд справи відбувається у перший робочий день судді після її виходу.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши правові позиції сторін, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав та мотивів.
З адміністративного позову встановлено, що згідно витягу з наказу Міністра оборони України (по особовому складу) № 550 від 23.09.2002 року позивач - ОСОБА_1, був відряджений наказом до Національного космічного агентства України (далі - НКАУ), із залишенням на військовій службі.
Як вбачається з матеріалів справи, наказом Генерального директора НКАУ від 16.10.2002 №27-ко позивач призначений на посаду провідного інженера групи розробки апаратури СУ КРК ТА РК ВОС -4811003 Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України (далі - Харківське ПГЗ-НКАУ), приступив до виконання службових обов'язків з 17.10.2002 року.
Наказом Міністра оборони України від 15.10.2012р. №851 позивач - ОСОБА_1 був звільнений з військової служби у запас за віком з правом носіння військової форми та виключений із списків особового складу 30 листопада 2012 року.
Позивачу з 01.12.2012 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб'' (пенсійна справа ФХ -121388 (Міноборони)), виплату якої здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Харківської області.
Суд зазначає, що на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства, яку Харківський обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, з 01.01.2017 року проводився перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, в тому числі, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
Харківське ПГЗ-ДКАУ направило супровідним листом за вих. № 126 від 14.02.2018 до Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України для виконання службових обов'язків та були звільнені із військової служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Харківському ПГЗ - ДКАУ, в тому числі довідку на ім'я позивача.
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 14.02.2018 № 115 з 01.01.2018 розмір грошового забезпечення за посадою начальника групи Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України складається з: посадовий оклад - 4916,00 грн., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років (40% від ПО та ОВЗ) - 2018,40 грн., надбавка за виконання особливо важливої роботи, складність напруженість у роботі (50% від ПО) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 року №1298 - 2458,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15% від ПО) - 737,40 грн., премія (191,8% від ПО) - 9398,41грн. Всього -19658,21 грн.
Учасниками справи не оспорюється, що на підставі цієї довідки перерахунок пенсії не проводився.
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України № ФХ -121388 від 30.03.2018, наданою за відповідною посадою, розмір посадового окладу становить 5220,00 грн., оклад за військовим званням 1410,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 3315,00 грн., всього для перерахунку пенсії 9945,00 грн.
На підставі цієї довідки позивачу перераховано з 01.01.2018 пенсію із визначенням доплати до попереднього розміру пенсії.
Не погоджуючись із таким розрахунком пенсії та розміром її виплати, вважаючи, що відповідач повинен був спочатку здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 № 115, а вже потім здійснювати перерахунок на підставі інших довідок, позивач звернувся до суду.
Надаючи правові оцінку обставинам справи, суд враховує таке нормативно-правове обґрунтування спірних правовідносин.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною розміру грошового забезпечення.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України" (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (в редакції Закону №1774-VIII від 06.12.2016).
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (надалі - Постанова № 1037) примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Отже, постановою № 1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01 січня 2017 року та з 01 січня 2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії позивачу.
Суд зазначає, що на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства, яку Харківський обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проводився перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців на підставі Постанови №1037 станом на 01.01.2017 року.
Отже, відповідач в добровільному порядку вже після набрання чинності змін до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції від 06.12.2016 № 1774-VII) визнав, що позивач з 01.01.2017 має право на здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії .
Водночас, на підставі аналогічної довідки з 01.01.2018 позивачу відмовляється у перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби він перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що, у свою чергу, дає право позивачу на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018 року.
Таким чином доводи Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії є необґрунтованими.
Щодо доводів відповідача про те, що на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-Х11, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки, виданої ХОВК № ФХ -121388 від 30.03.2018 ОСОБА_1 було зроблено перерахунок з 01 січня 2018 року, і саме така довідка враховується для перерахунку пенсії, суд зазначає таке.
Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 1 березня 2018 р. постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ.
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103) передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.
Суд зазначає, що позивач у позовній заяві не заперечує проти перерахунку пенсії на підставі Постанови № 103, але вважає, що спочатку має бути проведений перерахунок пенсії з 01.01.2018 саме на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 115 від 14.02.2018 зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії. Тобто порушено послідовність проведення перерахунку пенсії.
Такі доводи позивача суд вважає доречними, з огляду на те, що Постанова № 103, на підставі якої відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії, набула чинності тільки 24.02.2018, а тому позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 115 від 14.02.2018, яка надійшла раніше до моменту прийняття Постанови № 103 та перерахунку пенсії на підставі цієї постанови.
Отже, після перерахунку пенсії з 01.01.2018 на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 115 від 14.02.2018 з моменту набуття чинності постанови № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало провести перерахунок пенсії з урахуванням нової довідки, але із застосуванням положення частини 4 ст. 63 Закону № 2262 -ХІІ, а саме здійснювати доплату до пенсії, яка визначена за новим порядком її нарахування за зазначеною постановою № 103 до того розміру пенсії, яку позивач мав отримувати з урахуванням складових та розміру, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 №115.
Крім того, у відзиві на позов Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області посилається на те, що Постанова №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, у зв'язку з чим відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача і на даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови, порядок і розміри перерахунку пенсії відповідно до вказаної постанови.
Суд зазначає, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення позивача закріпленого у ст.46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення, згідно наданої довідки.
В свою чергу, відповідний Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.
Отже, твердження відповідача щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 115 від 14.02.2018 є необґрунтованими та суперечить нормам чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.
Згідно п.2 р.ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.
Відповідно до п.2 р.ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року №911-VIII, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.
Враховуючи, що пенсія позивачу була призначена до 01 січня 2016 року та до набрання чинності Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», його пенсія не підлягає обмеженню максимальним розміром.
Відповідно до ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
З огляду на викладені обставини, з урахуванням наведених норм права, суд дійшов висновку, що відмова Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області у здійсненні перерахунку пенсії позивача є протиправною та наявні підстави зобов'язання Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до Постанови №1037 згідно довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ №115 від 14.02.2018 з 01.01.2018 без обмеження пенсії максимальним розміром, з проведенням відповідних виплат єдиним платежем з урахуванням виплачених сум.
Згідно з частиною 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-258 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2; АДРЕСА_2) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх), Харківського обласного військового комісаріату (61052, м. Харків, вул. Коцарська. 56) про визнання дій (бездіяльності) протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити в повному обсязі.
Визнати протиправною дію (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2) з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем .
Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача з урахуванням показників, визначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №115.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344; 61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2; АДРЕСА_2) сплачений судовий збір у сумі 768,40 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 26 березня 2019 року.
Суддя Шляхова О.М.