
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2019 року м.Київ справа № 320/6886/18
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
Суть спору: до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 05.10.2018 №0078431-5502-107/Р, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за податковий період 2017 рік у розмірі 25000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення, яким позивачу визначено податкове зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб за 2017 рік на об'єкт оподаткування - транспортний засіб марки Mersedes-Benz, модель350 CDI 4MATIC, об`єм циліндра двигуна 2 987 куб.см., оскільки вказаний транспортний засіб не є об'єктом оподаткування, через його відсутність в переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2017 році. У зв'язку з цим, позивач вважає, що в нього відсутній обов'язок сплачувати транспортний податок за 2017 рік.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.01.2019 відкрито провадження в адміністративній справі №320/6886/18, постановлено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив на позовну заяву в якому зазначив, що згідно переліку легкових автомобілів, що підлягають оподаткуванню у 2017 році, який розміщений на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, автомобіль позивача Mersedes-Benz, модель350 CDI 4MATIC, об`єм циліндра двигуна 2987 куб.см., до 4 років, підлягає оподаткуванню, оскільки згідно переліку є аналогічним моделі Mersedes-Benz S-Class Sedan, об'єм циліндра двигуна 3.00 куб.см, що підлягає оподаткуванню у 2017 році.
У зв'язку з наведеним відповідач вважає, що автомобіль позивача є об'єктом оподаткування транспортним податком, а фізична особа ОСОБА_1 є платником транспортного податку у 2017 році.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є громадянином України, який зареєстрований та проживає за адресою: 08728, Київська область, Обухівський район, село Романків, вул. Лісова, буд. 556, що підтверджується копією паспорта громадянина України серії АК № 353030, виданого Жовтневим РВ Криворізького МУ УМВС України в Дніпропетровській області 07.12.1998 (а.с 8-11).
Судом встановлено, що позивач є власником транспортного засобу марки Mercedes-Benz модель350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2 987 куб.см., тип пального дизель, 2016 року випуску, дата реєстрації транспортного засобу 17.12.2016, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу СХО №920618, копія якого наявна в матеріалах справи (а.с.18-19).
Головним управлінням ДФС у Київській області згідно з пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54, пп.267.6.2 п.267.6 ст.267 ПК України прийняте податкове повідомлення-рішення форми «Ф» №0078431-5502-2017/Р від 05.10.2018, яким позивачу визначено суму податкового зобов’язання за платежем «транспортний податок з фізичних осіб» за податковий період 2017 рік у розмірі 25000,00 грн.
Не погодившись зі спірним податковим повідомленням-рішенням позивач звернувся з даним позовом до адміністративного суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.
За приписами ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень ст.67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов’язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі ПК України).
Згідно пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 ПК України платник податків зобов’язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпунктом 14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України передбачено, що податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VIII «Про внесення змін до ПК України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким, зокрема, викладено в новій редакції ст. 267 ПК України та введено новий, транспортний податок.
Згідно з пп.267.1.1 п.267.1 ст.267 ПК України платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 цієї статті є об’єктами оподаткування.
Відповідно до абзацу 1 пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України (в редакції, що була чинна станом на 01.01.2017) об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального (абзац 2 пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України).
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального (абзац 3 пп.267.2.1 п.267.2 ст.267 Податкового кодексу України).
Базою оподаткування відповідно до пп.267.3.1 п.267.3 ст.267 ПК України є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 цієї статті.
Згідно з п.267.4 ст.267 ПК України ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000,00 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до пп. 267.2.1 п. 267.2 цієї статті.
Базовий податковий (звітний) період відповідно до пп.267.5.1 п.267.1 ст.267 ПК України дорівнює календарному року.
Підпунктом 267.6.1 п.267.6 ст.267 ПК України регламентовано, що обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Отже, з 01.01.2017 платниками транспортного податку є власники легкових автомобілів не старше п'яти років, середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати.
Суд зазначає, що відповідно до ст.8 Закону України "Про державний бюджет на 2017 рік" від 21.12.2016 № 1801-VIII, станом на 01.01.2017, розмір мінімальної заробітної плати було визначено на рівні 3200,00 грн.
Таким чином, у 2017 році об’єктом оподаткування транспортним податком були легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 1200000,00 грн. (375 х 3200).
Методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №66 (далі - Методика), встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об'єктів оподаткування транспортним податком.
Пунктом 2 Методики встановлено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403, де за ціну нового транспортного засобу (Цн) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.
При цьому відповідно до п.13 Методики (в редакції станом на 01.01.2017) Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2017 №428 «Про внесення змін до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів», яка набрала чинності 24.06.2017, пункт 13 Методики викладено в новій редакції.
Так, відповідно до п.13 Методики з урахуванням змін, внесених постановою КМУ від 21.06.2017 №428, Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.
У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об’єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням ДФС та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті (абз.2 п.13 Методики).
Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна та тип пального (пункт 14 Методики з урахуванням змін, внесених постановою КМУ від 21.06.2017 №428).
Відповідно до п.13 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. №403 (далі – Порядок №403), середньоринкова вартість транспортних засобів розраховується щокварталу Мінекономрозвитку для кожної марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10 числа наступного місяця в установленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення.
Мінекономрозвитку забезпечує режим роботи офіційного веб-сайту, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість транспортних засобів шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску та пробіг, а також роздрукувати зазначену інформацію з реквізитами Міністерства (п.14 Порядку №403).
Відтак, перелік легкових автомобілів, які є об'єктом оподаткування у 2017 році (з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року), із зазначенням марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального, розміщується на офіційному веб-сайті центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі.
Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі розміщеної на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, які є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2017 році.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 05.11.2018 у справі №822/2687/17.
З матеріалів справи вбачається, що податковий орган розрахував середньоринкову вартість автомобіля марки Mersedes-Benz, моделі S-Class Sedan, об’єм циліндрів двигуна 3,0 куб.см., тип пального дизель, 2016 року випуску, як транспортного засобу який на думку відповідача є аналогічним транспортному засобу позивача - Mersedes-Benz, модель350 CDI 4MATIC, об`єм циліндра двигуна 2987 куб.см.
Судом встановлено, що відповідачем 30.01.2019 був направлений лист №2557/9/10-36-10-07 від 23.01.2019 до Департаменту промислової політики Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, щодо надання інформації стосовно середньоринкової вартості транспортного засобу марки Mersedes-Benz, модель350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2987 куб. см., тип пального - дизель, 2016 року випуску, який належить на праві власності позивачу, встановленої законом на 2017 рік (а.с.66).
На вказаний лист Мінекономрозвитку була надана відповідь листом вих.№3805-03/9187-06 від 01.03.2019, в якому зазначено, що відповідно до п.267.2.1. пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України (зі змінами, внесеними згідно із Законом від 20.12.2016 №1791) та Методики (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ від 21.06.2017 №428), для цілей оподаткування транспортним податком у 2017 році Мінекономрозвитку на підставі даних ДП «Держзовнішінформ» про ціни на нові автомобілі було розраховано середньоринкову вартість автомобілів та розміщено на офіційному веб-сайті Перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі - Перелік), і калькулятор, який давав змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об’єкт циліндрів двигуна та тип пального (а.с.98-99).
Як зазначено у листі Мінекономрозвитку вих.№3805-03/9187-06 від 01.03.2019 автомобіль Mercedes-Benz S-Class Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель до 4 років експлуатації (включно), включений до Переліку. Розрахована у 2017 році згідно з Методикою середньоринкова вартість легкового автомобіля Mercedes-Benz S-Class Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, 2016 року випуску, становила 1751918,81 грн. (з ПДВ).
Також у листі Мінекономрозвитку зазначено, що 1000 куб. см є еквівалентом 1 літру, а тому об’єм циліндрів двигуна автомобіля 2987 куб. см з урахуванням заокруглення до найближчого основного розряду дорівнює 3,0 літра.
Отже, як вбачається з наданої відповіді Мінекономрозвитку у листі вих.№3805-03/9187-06 від 01.03.2019 відповідачу надано інформацію не щодо запитуваного автомобілю марки Mersedes-Benz, модель350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2987 куб. см., тип пального - дизель, 2016 року випуску, а відносно іншого, аналогічного автомобіля, а саме легкового автомобіля Mercedes-Benz S-Class Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, дизель, 2016 року випуску.
Суд, проаналізувавши Перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, зазначає, що автомобіль, належний позивачу на праві власності, а саме легковий автомобіль Mercedes-Benz модель350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2 987 куб.см., тип пального дизель, 2016 року випуску, у цьому Переліку відсутній.
В той же час, суд, дослідивши Перелік автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року, розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, виявив серед вказаних у цьому Переліку легкових автомобілів легковий автомобіль марки Mercedes-Benz S-Class Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, тип пального дизель, до 4 років із інформацією у графі «можливі ідентичні, аналогічні автомобілі» - S 350 d Sedan, S 350 d 4MATIC Sedan, S 350 d 4MATIC Sedan Long Седан.
Отже, відповідачем при нарахуванні позивачу податкового зобов’язання з транспортного податку на 2017 рік базою оподаткування був визначений ідентичний автомобіль, а саме легковий автомобіль марки Mercedes-Benz S 350 d 4MATIC Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, тип пального дизель, до 4 років, інформація про який наявна у Переліку, в той же час позивач є власником зовсім іншого автомобіля, а саме легкового автомобіля Mercedes-Benz модель350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2987 куб.см., тип пального дизель, 2016 року випуску, який у Переліку на 2017 рік відсутній.
З наведеного слідує, що визначення позивачу податкового зобов’язання з транспортного податку на 2017 рік на підставі спірного податкового повідомлення-рішення форми «Ф» №0078431-5502-2017/Р від 05.10.2018 проведено відносно іншого транспортного засобу, що позивачу не належить.
Щодо посилань відповідача про те, що під час прийняття спірного податкового повідомлення-рішення ним було взято до уваги легковий автомобіль марки Mercedes-Benz S 350 d 4MATIC Sedan з об’ємом циліндрів двигуна 3,0 літра, тип пального дизель, до 4 років, який є ідентичним з легковим автомобілем позивача, суд не приймає до уваги таку позицію відповідача, оскільки Податковий кодекс України не передбачає можливості віднесення до об’єктів оподаткування транспортним податком з фізичних осіб легкових автомобілів, які не віднесені до Переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2017 (звітного) року.
Відповідно до пп.56.1, 56.4 ст.56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Під час процедури адміністративного оскарження обов'язок доведення того, що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених цим Кодексом, або будь-яке інше рішення контролюючого органу є правомірним, покладається на контролюючий орган. Обов'язок доведення правомірності нарахування або прийняття будь-якого іншого рішення контролюючим органом у судовому оскарженні встановлюється процесуальним законом.
З огляду на зазначене, суд вважає, що транспортний засіб позивача легковий автомобіль марки Mersedes-Benz, модель S 350 CDI 4Matic, об’єм двигуна 2987 куб. см., тип пального дизель, 2016 року випуску, не є об'єктом оподаткування транспортним податком у 2017 році відповідно до вимог ст. 267 ПК України.
За таких обставин, податкове повідомлення-рішення форми № 0078431-5502-1017/Р від 05.10.2018 прийнято відповідачем протиправно, що є підставою для його скасування.
Частиною 2 ст.2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч. ч 1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів суду правомірність прийнятого рішення.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позивачем при поданні даного адміністративного позову було сплачено судовий збір у розмірі 704,80 грн. згідно квитанції № 0.0.1219717651.1 від 21.12.2018 (а.с.2), суд вважає за необхідне стягнути дану суму на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача
Керуючись статтями 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області за формою «Ф» від 05.10.2018 року № 0078431-5502-1017/Р.
3. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса проживання: 08728, Київська область, Обухівський район, с.Романків, вул.Лісова, буд.556) судовий збір в сумі 704,80 (сімсот чотири грн. 80 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень - Головного управління ДФС у Київській області (ідентифікаційний код 39393260, місцезнаходження: 03151, м. Київ вул. Народного Ополчення, 5а).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 14.03.2019.
Суддя Кушнова А.О.