
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 813/1521/14
У Х В А Л А
з питань відстрочення виконання судового рішення
25 березня 2019 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої судді Мричко Н.І.,
за участю секретаря судового засідання Мусій С.В.,
представника позивача ОСОБА_4,
представника відповідача Дутканич Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу,-
встановив:
фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (надалі - ФОП ОСОБА_3.) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із заявою про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 у справі № 813/1521/14 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення 292815,25 грн. терміном на 1 рік.
Заява обґрунтована тим, що у ФОП ОСОБА_3 тяжке фінансове становище яке унеможливлює виконання судового рішення. Вказує на те, що підприємницькою діяльністю не займається, заощаджень немає, є особою похилого віку та відповідно, єдиним джерелом доходу є отримання пенсії за віком. Зазначає, що у випадку відстрочення виконання судового рішення, зможе знайти роботу та за рахунок заробітної плати буде можливість погасити борг за податковим зобов'язанням.
Представник позивача у судовому засіданні проти відстрочення виконання судового рішення заперечила. Вказала, що в силу частини 5 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України, відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 у справі № 813/1521/14 є неможливими. Просила у задоволенні заяви відмовити.
Представник відповідача (заявника) у судовому засіданні заяву про відстрочення виконання судового рішення підтримав з підстав, наведених у такій. Просив заяву задовольнити.
Розглянувши заяву про відстрочення виконання судового рішення, дослідивши долучені до неї документи, суд дійшов висновку, що така не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
11.06.2014 Львівським окружним адміністративним судом прийнята постанова у справі № 813/1521/14 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу. Згідно з такою постановою, суд постановив стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 на користь державного бюджету грошові кошти в сумі 292815,25 грн., що знаходяться на рахунках в установах банків та інших фінансових установах, що обслуговують такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу. Вказане судове рішення набрало законної сили 12.04.2016.
Ухвалою суду від 06.04.2017 постановлено відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 у справі № 813/1521/14 за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення податкового боргу строком на один рік з дня набрання ухвалою законної сили.
ФОП ОСОБА_3 повторно звернулася до суду із заявою про відстрочення виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 у справі № 813/1521/14.
Підстави та порядок відстрочення судового рішення встановлені статтею 378 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
Згідно з частиною 1 статті 378 КАС України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
У відповідності до частини 5 статті 378 КАС України відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови.
Суд встановив, що постанова у справі 813/1521/14 прийнята 11.06.2014 та набрала законної сили 12.04.2016.
ФОП ОСОБА_3 повторно звернулася із заявою про відстрочення виконання судового рішення 11.03.2019, тобто майже через 5 років після ухвалення постанови.
З огляду на вищенаведене, враховуючи норми частини 5 статті 378 КАС України, суд приходить до висновку, що відсутні підстави для задоволення заяви ФОП ОСОБА_3 про відстрочення виконання судового рішення, оскільки з дня ухвалення судового рішення минуло більше одного року.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 576,30 грн.
Під час звернення до суду із заявою про відстрочення виконання судового рішення заявник судовий збір не сплатила, тому суд стягує з ФОП ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 576,30 грн.
Керуючись статтями 243, 248, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
у задоволенні заяви фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про відстрочення виконання судового рішення - відмовити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (ідентифікаційний код: НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1), на користь Держави суму судового збору у розмірі 576 (п'ятсот сімдесят шість) гривень 30 копійок.
Згідно з ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст ухвали складений 26.03.2019.
Суддя Мричко Н.І.