
Справа №127/3712/17
Провадження №1-в/127/205/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2019 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
у складі головуючого - судді Романчук Р.В.,
секретар судового засідання Гордієнко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань подання начальника Вишенського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про зміну обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, раніше судимого:
04.08.2017 року Вінницьким міським судом Вінницької області (з урахуванням ухвали Апеляційного суду Вінницької області) за ч. 2 ст. 309 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки 6 місяців, звільненого 01.10.2018 року, -
за участю учасників судового провадження:
представника Вишенського відділення поліції
Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2,
особи, щодо якої внесено подання, ОСОБА_1,
В С Т А Н О В И В:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло подання начальника Вишенського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про зміну обсягу обмежень застосованих до ОСОБА_1.
Подання мотивоване тим, що відносно ОСОБА_1 ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 14.09.2018 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік та застосовано відповідні обмеження. ОСОБА_1, перебуваючи під адміністративним наглядом, на шлях виправлення не став та вчинив новий злочин, двічі притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду та неодноразово попереджався про неприпустимість вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, а також про можливість продовження адміністративного нагляду або зміну обсягу застосованих до нього обмежень. З цих підстав начальник Вишенського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області вважає за доцільне змінити обсяг обмежень, збільшивши обсяг обмежень в частині реєстрації в органах Національної поліції.
Згідно положень ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» у судове засідання викликається особа, щодо якої внесено подання про встановлення адміністративного нагляду, а за її клопотанням - і захисник, а також представник органу, начальник якого вніс подання.
В судовому засіданні представник Вишенського відділення поліції Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 подання підтримав та пояснив, що відносно ОСОБА_1 ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 14.09.2018 року встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік. Однак ОСОБА_1, перебуваючи під адміністративним наглядом, на шлях виправлення не став та вчинив новий злочин, двічі притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду, попереджався про можливість продовження адміністративного нагляду або зміну обсягу застосованих до нього обмежень. Просить подання задовольнити, збільшивши обсяг обмежень в частині реєстрації в органах Національної поліції.
В судовому засіданні особа, щодо якої внесено подання, ОСОБА_1 пояснив, що 14.09.2018 року щодо нього було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік. Адміністративні правопорушення вчиняв, однак в подальшому буде себе вести належним чином. Проти задоволення подання не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали подання, заслухавши думку учасників судового розгляду, дійшов таких висновків.
З матеріалів подання вбачається, що ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 14.09.2018 року щодо ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на 12 місяців та встановлено такі обмеження: заборона виходу з будинку (квартири) в період часу з 22 год. 00 хв. до 06 год. 00 хв.; заборона відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади, де дозволено роздрібну торгівлю спиртними напоями; заборона виїзду за межі району в особистих справах; з'являтись у Національну поліцію за місцем проживання два рази на місяць для реєстрації (дні тижня і години реєстрації визначаються Національною поліцією).
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1, перебуваючи під адміністративним наглядом, на шлях виправлення не став та неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за порушення правил адміністративного нагляду та попереджався про неприпустимість вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, а також про можливість продовження адміністративного нагляду або зміну обсягу застосованих до нього обмежень.
Статтею 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Частиною 2 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею.
Що стосується обмежень, які застосовуються згідно ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» суд зазначає, що до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Як вбачається з положень ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», пунктом «г» ч. 1 ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачено, що суд може встановити обмеження у виді реєстрації в поліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Таким чином, суд вправі встановити лише періодичність реєстрації в органах поліції та позбавлений можливості встановлювати конкретні дні та години вказаного.
Що стосується зазначення в поданні найменування органу поліції, до якого слід з'явдятися для реєстрації, суд зазначає, що відповідно до ч. 8 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» постанова судді надсилається для виконання начальнику органу Національної поліції за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд, та, відповідно, виконується даним органом.
Суд зазначає, що вирішення даного питання не відноситься до збільшення обсягу обмежень в розумінні ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», та може бути вирішено органами поліції відповідно до їх повноважень.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що подання слід задовольнити частково.
Крім того, суд зазначає, що згідно ст. 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України. Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.
Процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення. (ст. 5 КПК України).
Статтею 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд встановлюється шляхом ухвалення постанови, яка може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Разом з тим, відповідно до ч.1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Частиною 2 статті 369 КПК України визначено, що судове рішення, у якому суд вирішує інші питання, викладається у формі ухвали.
Згідно ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Враховуючи зазначене вище, суд вважає за необхідне постановити судове рішення у формі ухвали.
Керуючись ст. ст. 8, 129 Конституції України, ст. ст. 7, 9, 369-372, 376, 392, 393, 395, 532, 537, 539 КПК України, ст. ст. 1-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",-
У Х В А Л И В:
Подання начальника Вишенського відділення поліції Вінницького відділу поліції Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про зміну обмежень адміністративного нагляду щодо ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Збільшити обсяг обмежень адміністративного нагляду, встановлених ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 14.09.2018 року щодо ОСОБА_1, в частині реєстрації в органах Національної поліції, застосувавши обмеження з'являтись на реєстрацію в органах Національної поліції за місцем проживання чотири рази на місяць.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя