Постанова № 80686546, 14.03.2019, Погребищенський районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
14.03.2019
Номер справи
143/144/19
Номер документу
80686546
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 143/144/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

14.03.2019 року Погребищенський районний суд Вінницької області

в складі головуючого – судді Марченко Л. В.,

з участю секретаря Мельніченко Т. Б.,

прокурора Гаврилюка Р. Ю.,

захисника – адвоката ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли від Вінницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, особи з інвалідністю ІІІ групи,

за скоєння адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6, ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

Встановив:

ОСОБА_2, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за порушення, пов’язані з корупцією, в порушення вимог абзацу першого частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 29.12.2017 о 10:34 год подав декларацію особи, яка припиняє свою діяльність, пов’язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_2, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, суб’єктом відповідальності за порушення, пов’язані з корупцією, у порушення вимог абзацу другого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин, а саме 13.11.2018 о 09:47 год подав декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Під час розгляду справи ОСОБА_2 вину у вчиненому правопорушенні не визнав, пояснив, що 28.12.2018 він був звільнений з Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області. У день звільнення йому була вручена трудова книжка та роз’яснено про необхідність подати декларацію. Приїхавши із Вінниці додому пізно ввечері, біля 21:00 год. він спробував подати декларацію, однак погано працював Інтернет і він не зміг зайти на сервер НАЗК, який не працював, тому з допомогою знайомих він все таки подав декларацію зранку, наступного дня. Наміру ухилитися від подачі декларації він не мав, корисливих мотивів не було. Про те, що потрібно подати ще одну декларацію після звільнення він не знав. І лише отримавши лист з НАЗК в листопаді 2018 року про подачу декларації у десятиденний строк з дня отримання вказаного листа, він відразу її подав. Щодо відмови у наданні пояснень оперуповноваженому в ОВС Вінницького управління ДВБ НА України ОСОБА_3 в приміщенні лікарні вказав, що відмовився від ознайомлення та підписання протоколів, оскільки погано почувався після крапельниці.

Захисник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні просив провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП закрити у зв’язку з відсутністю складу правопорушення, пояснивши, що умислу на не подачу декларацій у ОСОБА_2 не було. Крім того, законодавством України не визначено чіткої дати до якої необхідно подати декларацію особам, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Прокурор в судовому засіданні протоколи №15-2019 та №14-2019 від 01.02.2019 про вчинені ОСОБА_2 адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримав, просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності із застосуванням ст.36 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснив, що працює старшим оперуповноваженим в ОВС Вінницького управління ДВБ НП України. У ході проведення перевірки щодо дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції» був проведений моніторинг подачі декларацій особами, звільненими зі служби Національної поліції України та встановлено несвоєчасність подачі декларацій ОСОБА_2 У телефонному режимі ОСОБА_2 підтвердив факт несвоєчасного подання декларацій та зобов’язувався повідомити причини несвоєчасного подання при зустрічі. Однак, на пропозицію прибути до ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 категорично відмовився та перестав відповідати на телефонні дзвінки. Два з половиною місяці намагався зустрітися з ОСОБА_2, двічі він приходив додому до ОСОБА_2, однак той уникав зустрічей. Коли з’ясувалося, що він проходить лікування у ДУ ТМО по Вінницькій області, то ним було відвідано даний заклад, де, у кабінеті головного лікаря, ОСОБА_2 в присутності понятих було запропоновано ознайомитись з протоколами, однак ОСОБА_2 від підписання протоколу відмовився. А тому за виявленими фактами ним і було складено 01.02.2019 пртоколи №14-2019 та №15-2019.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, свідка, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 172-6 КУпАП, відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» вказано, що поліцейським є громадянин України, який склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції.

Згідно з наказом ГУНП у Вінницькій області від 07.11.2015 №2о/с капітан поліції ОСОБА_2 призначений на посаду інспектора Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області.(а. с.19)

23.04.2016 ОСОБА_2 склав Присягу поліцейського на вірність Українському народові (а. с. 25).

07.12.2016 наказом ГУНП у Вінницькій області №244о/с капітана поліції ОСОБА_2 призначено на посаду інспектора сектору реагування патрульної поліції №4 Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області. (а. с. 20)

Таким чином ОСОБА_2 є суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до рапорту начальника сектору реагування патрульної поліції №4 Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2, він був ознайомлений з вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та попереджений про відповідальність за порушення антикорупційного законодавства (а. с. 22).

Наказом ГУНП у Вінницькій області № 221о/с від 28.12.2017 ОСОБА_2 був звільнений зі служби в поліції за п.2 ч.1 ст.77 Закону України «Про Національну поліцію України». (а. с.21) та в цей ж день отримав трудову книжку серії АХ №977651 (а. с.25).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Згідно підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, зареєстрованого Міністерством юстиції України за № 959/29089 від 17.07.2016 року, декларація суб’єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

Таким чином, ОСОБА_2, являючись особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб’єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», будучи звільненим зі служби в поліції 28.12.2017, був зобов’язаний цього ж дня подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями «перед звільненням» та до 01.04.2018 подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що припинила таку діяльність, за минулий 2017 рік, однак лише 29.12.2017 о 10 год. 34 хв. ним подано декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та 13.11.2018 о 09 год. 47 хв. подано декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що припинила таку діяльність, за минулий 2017 рік, що підтверджується результатами пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Факт вчинення ОСОБА_2 адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про вчинення адміністративних правопорушень №14-2019 та №15-2019 від 01.02.2019 (а. с. 1-7, 47-53), рапортами старшого оперуповноваженого Вінницького управління ДВБ НП України ОСОБА_3 (а. с. 8, 54), скріншотом та витягами з Єдиного Державного Реєстру Декларацій (а. с. 9-15, 55-63), витягами із наказів начальника ГУНП у Вінницькій області від 07.11.215 №2о/с (а. с. 19), від 07.12.2016 №244 о/с (а. с. 20), від 28.12.2017 №221 о/с (а. с. 21), рапортом Начальника СРПП №4 Погребищенського ВП ОСОБА_2 (а. с. 22) та іншими дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи.

Суд відхиляє посилання ОСОБА_2 про те, що він не зміг зайти на сайт НАЗК, так як він не працював, та не ознайомлений антикорупційним законодавством, оскільки дані факти не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні та спростовуються довідками (а. с. 34-35) та рапортом (а. с. 22).

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку про те, що ОСОБА_2, будучи звільненим з органів поліції 28.12.2017 та будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 29.12.2017 о 10 год. 34 хв., та декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що припинила таку діяльність, за минулий 2017 рік лише 13.11.2018 о 09 год. 47 хв., чим вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи обставини та характер вчинених адміністративних правопорушень, особу правопорушника, вважаю, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 та ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти стягнення із застосуванням ст.36 КУпАП у виді штрафу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» підлягає стягненню з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 384,20 грн.

Керуючись ст. ст. 176-2, 248, 249, 251, 268, 283-285 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», -

Постановив:

Визнати винним ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020 (одну тисячу двадцять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 («Отримувач коштів: УК у Погребищенському районі/22030101; Код за ЄДРПОУ: 37926680; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Код банку (МФО): 899998; Номер рахунку: 31214206002469; Код класифікації доходів бюджету: 22030101») 384,20 грн. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Погребищенський районний суду Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя