Рішення № 80685891, 26.03.2019, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2019
Номер справи
200/2200/19-а
Номер документу
80685891
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 березня 2019 р. Справа№200/2200/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мозгової Н.А. розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання дії протиправними, зобов’язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

11 лютого 2019 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) звернувся до суду з позовною заявою до Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: 84511, Донецька область, м.Бахмут, вул. Миру, буд. 35) про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах з моменту подання заяви від 21 серпня 2018 року з урахуванням періодів пільгового стажу з 01.09.1980р. по 08.06.1984р., з 10.07.1984р. по 15.11.1984р., з 20.12.1984р. по 24.04.1985р., з 28.04.1985 по 11.05.1987р., з 10.08.1987р. по 08.09.1989р., з 14.09.1989р. по 10.11.1992р., з 02.07.2001р. по 30.01.2004р.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним було здійснено звернення до пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». За наслідком розгляду заяви пенсійним фондом прийнято рішення №20 від 31.08.2018 року про відмову в призначенні пільгової пенсії відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки до пільгового стажу не враховано:

- навчання у Донецькому гірничому технікумі ім. Є.Т.Абакумова - з 1 вересня 1980 року по 08 червня 1984 року;

- роботи в шахті (ДП «Донецька вугільна енергетична компанія») з 10.07.1984р. по 15.11.1984р., з 20.12.1984р. по 24.04.1985р., з 28.04.1985 по 11.05.1987р., з 10.08.1987р. по 08.09.1989р. у якості гірника очисного забою підземним з повним робочим днем у шахті,

- служба в ОСОБА_2 з 28.04.1985 року по 11.05.1987 року,

- роботи в шахті (ДП «Донецька вугільна енергетична компанія») з 10.08.1987р. по 08.09.1989р. у якості гірника очисного забою підземним з повним робочим днем у шахті,

- роботи в шахті (ПАТ «Шахтоуправління «Донбас») з 14.09.1989р. по 10.11.1992р. у якості гірника очисного забою підземним з повним робочим днем у шахті.

Також вказує, що період роботи з 02.07.2001 року по 30.01.2004 року по приватному підприємству «Вітязь» не зараховано до пільгового стажу. Рішенням Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв’язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, а право на пенсію відповідно до Закону позивач набуде лише по досягненню ним 58-річного віку. Вважає, що відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.

Відповідач через відділ діловодства та документообігу надав відзив на адміністративний позов, в якому викладені обставини, аналогічні у рішенні № 20 про відмову в призначенні пільгової пенсії за віком від 31.08.2018 року. Відповідач зазначив, що позивач звернувся до Управління з заявою про призначення пенсії за віком. Рішенням Управління № 20 від 31.08.2018 року йому було відмовлено в призначенні пенсії у зв’язку з відсутністю пільгового стажу роботи, тому не має підстав для призначення пенсії відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а право на призначення пенсії позивач набуде після досягнення 58 років. За таких обставин, представник відповідача просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 15.02.2019 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.

Позивач, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1), громадянин України, перебуває на обліку, як переміщена особа з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції чи населеного пункту, розташованого на лінії зіткнення, згідно довідки від 14 серпня 2018 року №0000596642 за фактичним місцем проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2, б. 29, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Судом встановлено, що позивач звернувся до Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії за віком відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №20 від 31.08.2018 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах.

Вказаним рішенням не зараховано до пільгового стажу на ПАТ «Шахтоуправління «Донбас» з 14.09.1989р. по 10.11.1992р. у якості гірника очисного забою підземним, в ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» з 15.06.1983 року по 19.09.1983 року в якості учня слюсара поверхні в електромеханічному відділі, з 19.09.1983 р. по 16.11.1983 року, з 16.03.1984 року по 28.004.1984 року, з 10.07.1984р. по 15.11.1984р., з 20.12.1984р. по 24.04.1985р., з 10.08.1987р. по 08.09.1989р., у зв’язку з тим, що підприємство зареєстроване на тимчасово непідконтрольній Україні території неможливо виконати перевірку достовірності уточнюючих довідок щодо підтвердження пільгового стажу та підстав їх видачі.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України “Про пенсійне забезпечення”.

Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”).

Згідно п.2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: 1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Статтею 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення” встановлений порядок призначення пільгових пенсій особам, які мали право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію цього Закону, згідно якої особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком призначаються на таких умовах: а) особам, які мають на день введення в дію цього Закону повний стаж на зазначених роботах, що давав право на пенсію на пільгових умовах, пенсії в розмірах, передбачених цим Законом, призначаються відповідно до вимог за віком і стажем, встановлених раніше діючим законодавством; б) особам, які не мають повного стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, вік, необхідний для призначення пенсії відповідно до статті 12, знижується пропорційно наявному стажу в порядку, передбаченому статтями 13 - 14 цього Закону, виходячи з вимог цього стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

Відповідно з п. 1 ч. 2 ст. 114 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та п. а ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.

Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846.

Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За приписами ст. 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

З огляду на викладене, суд зазначає, що за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.

На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Донецьк Донецької області.

Судом встановлено, що відповідно до довідки №178 від 26.09.2014 року про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» ОСОБА_1 працював повний робочий день у період з 14.09.1989 року по 10.11.1992 року на посаді гірника очисного забою з повним робочим днем в шахті, що передбачена Списком №1. Атестація робочих місць проводилась відповідно до наказів №1718 від 30.12.1994р., №1131 від 12.10.1999р., №486-к від 12.09.2001р., №528 від 04.04.2005р., №529 від 04.04.2005р., №700 від 16.05.2006р., №528 від 20.04.2011р.

Також, відповідно до довідки №16/51 від 25.09.2014 р. про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» ОСОБА_1 працював повний робочий день у період з 15.06.1983 року по 19.09.1983 року на посад учня слюсара поверхні в електромеханічному відділі, з 19.09.1983 р. по 16.11.1983 року, з 16.03.1984 року по 28.004.1984 року, з 10.07.1984р. по 15.11.1984р., з 20.12.1984р. по 24.04.1985р., з 10.08.1987р. по 08.09.1989р. на посаді гірника очисного забою з повним робочим днем в шахті, що передбачена Списком №1.

Суд зазначає, що стаж роботи позивача на різних посадах/роботах Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія», Публічного акціонерного товариства «Шахтоуправління «Донбас» підтверджений належними записами в трудовій книжці та належним чином засвідченими довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній з підписами посадових осіб підприємств та печатками із зазначенням коду ЄДРПОУ, відомості яких узгоджуються з інформацією щодо атестації робочих місць на підприємстві.

При таких обставинах суд вважає, що у відповідача були наявні підстави на призначення пенсії позивачу відповідно до ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Щодо не зарахування позивачу до пільгового стажу періоду навчання по спеціальності підземна розробка вугільних родовищ у Донецькому гірничому технікумі ім. Є.Т.Абакумова - з 1 вересня 1980 року по 08 червня 1984 року, суд зазначає наступне.

Статтею 56 Закону № 1788-ХІІ, визначались види трудової діяльності, що зараховуються до стажу роботи, який дає право на трудову пенсію. У відповідності до цієї норми до стажу роботи зараховується також навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації (пункт «д» частини 1).

Поняття системи освіти, її мету, та структуру визначено Законом України від 23 травня 1991 року № 1060-XII "Про освіту" (далі - Закон N 1060-XII). Згідно із цим Законом до структури освіти входять, зокрема, вищі навчальні заклади, та визначено види вищих навчальних і професійно-технічних начальних закладів (статті 34-36).

Згідно статті 38 Закону України від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР "Про професійно-технічну освіту" час навчання у професійно-технічному навчальному закладі

зараховується до трудового стажу учня, слухача, у тому числі в

безперервний і в стаж роботи за спеціальністю, що дає право на

пільги, встановлені для відповідної категорії працівників, якщо

перерва між днем закінчення навчання і днем зарахування на роботу за набутою професією не перевищує трьох місяців.

Суд зазначає, що оскільки позивач у період з 01.09.1980 року по 08.06.1984 року навчався в Донецькому гірничому технікумі ім. Є.Т.Абакумова по спеціальності «підземна розробка вугільних родовищ», що підтверджується копією диплома ЕГ №921332 та після проходження навчання почав працювати за спеціальністю, то, в даному випадку, вказаний вище період повинен зараховуватися до пільгового стажу, оскільки він безпосередньо пов'язується саме із умовами праці за професією після її здобуття.

Щодо не зарахування позивачу до пільгового стажу періоду проходження військової служби з 28.04.1985року по 11.05.1987 року суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з доповненнями, внесеними Законом України від 02 червня 2005 року № 2636-ІV, час проходження строкової військової служби зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

З матеріалів справи вбачається, що безпосередньо після періоду військової служби ОСОБА_1 працював на посаді «гірником очисного забою», що підтверджується копією трудової книжки.

Таким чином, строк військової служби ОСОБА_1 в ОСОБА_2 дорівнюється за вибором позивача до роботи, яка слідувала по закінченню цього періоду.

Відповідно до п.2 ч.2 ст. 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень. Заявлені позовні вимоги про визнання дій протиправними щодо відмови в перерахунку пенсії з підстав, викладених у рішенні про відмову у перерахунку пенсії, не містять вимоги про визнання його протиправним та скасованим.

Частиною 2 статті 9 КАС України суду надане право вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.

Враховуючи, що рішення Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №20 від 31.08.2018 року про відмову в призначенні пільгової пенсії ухвалене всупереч зазначеним вище положенням, та порушує право позивача на отримання пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суд визнає його неправомірним та скасовує.

Зважаючи на висновки суду про задоволення позовних вимог, положення ст. 245 КАС України, суд вважає за необхідне вийти за межі заявлених позовних вимог та визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №20 від 31.08.2018 року про відмову в призначенні пільгової пенсії.

Щодо позовних вимог про зобов’язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах згідно п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» суд зазначає наступне.

Статтею 23 Закону № 1058-IV визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та у судовому порядку.

Крім того, відповідно до ч.1 ст. 58 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

Суд зазначає, що відповідно до пункту 2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах, затверджених затвердженого постановою правління пенсійного фонду України 30.04.2002 року за n 8-2 (надалі положення), серед основних завдань управління є, зокрема завдання призначення (перерахунку) пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці та підготовка документів для їх виплати.

Відповідно до п.п. 6 п. 2.2 Положення, управління, відповідно до покладених на нього завдань призначає (здійснює перерахунок) і виплачує пенсії, щомісячне довічне грошове утримання суддям у відставці, допомогу на поховання та інші виплати відповідно до чинного законодавства.

Суд зазначає, що, в даному випадку, з урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії та визначення підстав, за яких призначається пенсія або приймається рішення про відмову в її призначенні, слід зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву позивача від 21 серпня 2018 року про призначення пенсії за віком відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновку суду.

З огляду на зазначене, позовні вимоги ОСОБА_1. в частині зобов’язання призначити пенсію за віком на пільгових умовах є необґрунтованими.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

Відповідно до ч.3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

У зв’язку з частковим задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з суб’єкта владних повноважень у розмірі 384,20 грн. (50% від сплаченої суми судового збору).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) до Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: 84511, Донецька область, м.Бахмут, вул. Миру, буд. 35) про визнання протиправними дії щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», зобов’язання призначити пенсію на пільгових умовах з моменту подання заяви від 21 серпня 2018 року з урахуванням періодів пільгового стажу з 01.09.1980р. по 08.06.1984р., з 10.07.1984р. по 15.11.1984р., з 20.12.1984р. по 24.04.1985р., з 28.04.1985 по 11.05.1987р., з 10.08.1987р. по 08.09.1989р., з 14.09.1989р. по 10.11.1992р., з 02.07.2001р. по 30.01.2004р. – задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови у призначенні пенсії відповідно до пункту 2 статті 114 Закону України від 09.07.2003 року №1058 ІV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Визнати протиправним та скасувати рішення Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області №20 від 31.08.2018 року про відмову в призначенні пільгової пенсії.

Зобов’язати Бахмутсько-Лиманське об’єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: 84511, Донецька область, м.Бахмут, вул. Миру, буд. 35) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) від 21 серпня 2018 року про призначення пенсії за віком відповідно до п.2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновку суду.

Стягнути з Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734, місцезнаходження: 84511, Донецька область, м.Бахмут, вул. Миру, буд. 35) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1, місце реєстрації: АДРЕСА_1) судові витрати за сплату судового збору в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп.

Повний текст судового рішення складено 26 березня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Мозговая Н.А.