
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2019 року ЛуцькСправа № 140/195/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Денисюка Р.С.,
при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,
за участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
представника третьої особи ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного нотаріуса-державного реєстратора Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1 до ОСОБА_4 юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Державне підприємство “Національні інформаційні системи” про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Приватний нотаріус-державний реєстратор Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) звернулася з позовом до ОСОБА_4 юстиції України (далі – ОСОБА_4 юстиції України, відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_5 підприємство “Національні інформаційні системи” (далі – ДП “НАІС”, третя особа) про визнання протиправною бездіяльності щодо відмови в підключенні приватного нотаріуса державного реєстратора ОСОБА_1 до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно після закінчення строку дії Наказу №2364/5 від 13.07.2018 року та зобов‘язання ОСОБА_4 юстиції України негайно відновити доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.02.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відповідно до приписів статей 12, 257, 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) відкрито провадження у даній справі, судове засідання призначено на 10:30 год. 05.03.2019 (а.с.1). 05.03.2019 в судовому засіданні за ініціативою суду оголошено перерву у розгляді справи до 12:00 20.03.2019 (а.с. 93-94).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з наказом від 23.06.2018 № 2167/7 «Про проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно» ОСОБА_4 юстиції України проведено камеральну перевірку, за результатами якої виявлено ряд порушень. Наказом № 2364/5 від 13.07.2018 позивачу було заблоковано доступ до реєстру терміном на шість місяців. Після спливу строку дії блокування, а саме 13.01.2019 позивачу не було відновлено доступ до реєстру.
Відмова мотивована тим, що 29.12.2018 наказом ОСОБА_4 юстиції України № 4146/4, прийнятим на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.2018 № 860 (далі – Постанова №860) було внесено зміни до Порядку надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та ОСОБА_5 реєстрів, держателем яких є ОСОБА_4 юстиції України, а саме пункт 2 Порядку був доповнений пунктом 2-1 про те, що відновлення доступу користувачу, у тому числі нотаріусу, здійснюється на наступний день з дня спливу відповідного строку за умови надання таким користувачем сертифіката про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері держаної реєстрації, отриманого після прийняття рішення ОСОБА_4 юстиції України, або його територіальним органом рішення про тимчасове блокування доступу до відповідного реєстру. Для отримання вказаного сертифікату потрібно пройти тестування.
На письмове звернення позивача, відповідач у відповіді від 29.12.2018 зазначив, що проходження автоматизованого автоматичного тестування буде обов‘язковим для державних реєстраторів, яким станом на 01.01.2019 заблоковано доступ до реєстру. Аналогічна позиція ОСОБА_4 викладена в інформаційному листі від 25.01.2019.
Позивач вважає, що невідновленням їй доступу до реєстру 13.01.2019 відповідачем порушується принцип незворотності дії в часі нормативних актів, закріплений в статті 58 Конституції України.
Заборона зворотної дії є однією із важливих складових принципу правової визначеності. Оскільки блокування доступу до реєстру відбулося до внесення відповідних змін, то застосування даних нормативних актів в новій редакції є незаконним.
З наведених підстав просить визнати протиправною бездіяльність відповідача, що виразилась у відмові в поновленні доступу до реєстру та зобов‘язати ОСОБА_4 юстиції України відновити доступ до реєстру.
У відзиві на позов (а.с. 28-32) представник відповідача вважає вимоги позивача необґрунтованими та такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства, враховуючи таке.
Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» за результатами проведення перевірок держаних реєстраторів чи суб‘єктів реєстрації ОСОБА_4 юстиції України у разі виявлення порушень порядку реєстрації приймає мотивоване рішення про тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб‘єкта держаної реєстрації до Державного реєстру прав.
На підставі наказу № 2364/5 від 13.07.2018 «Про Тимчасове блокування доступу державного реєстратора - приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державного реєстру правна нерухоме майно» тимчасово заблоковано доступ до реєстру строком на 6 місяців. За своєю правовою природою вказаний наказ є індивідуальним актом, яким врегульовано правовідносини лише щодо тимчасового блокування доступу державного реєстратора-приватного нотаріуса до Державного реєстру прав.
Правовідносини щодо відновлення доступу до реєстру регламентуються іншим нормативним актом. Наказом ОСОБА_4 юстиції України від 29.12.2018 №4146/5, зареєстрованим в ОСОБА_4 юстиції України 29.12.2018 за № 1518/32970 «Про затвердження Змін до деяких наказів ОСОБА_4 юстиції України» (далі – наказ № 4146/5) який набрав чинності 04.01.2019, було внесено зміни до Порядку надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та ОСОБА_5 реєстрів, держателем яких є ОСОБА_4 юстиції України, затвердженого Наказом ОСОБА_4 юстиції України від 15.12.2015 №2586/5, зареєстрованого в ОСОБА_4 юстиції України 15.12.2015 за № 1568/28013 (далі – Порядок).
Зокрема, абзацом 3 пункту 6 Порядку передбачено, що тимчасове блокування доступу користувачу до відповідного реєстру здійснюється на строк вказаний у рішенні ОСОБА_4 юстиції України. Відновлення доступу користувачу, у тому числі нотаріусу здійснюється на наступний робочий день з дня спливу відповідного строку за умови надання таким користувачем сертифіката про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації, отриманого після прийняття рішення про тимчасове блокування доступу.
Наявність відповідного сертифіката для відновлення доступу до реєстру після тимчасового блокування встановлено абзацом 1 пункту 2 Постанови № 860.
Тобто, на момент закінчення строку тимчасового блокування доступу Порядок діяв в редакції наказу № 4165/5.
Таким чином для відновлення доступу до реєстру позивачу необхідно надати сертифікат про підтвердження професійної компетенції у відповідній сфері держаної реєстрації. Автоматизоване тестування відбувається відповідно до пункту 4 Порядку на підставі заяви та копії паспорту. На підставі викладеного, вважає доводи позивача щодо допущеної бездіяльності безпідставними.
Також зазначає, що відновлення доступу до реєстру здійснюється технічним адміністратором, а тому вимоги щодо зобов‘язання відповідача відновити доступ до реєстру є необґрунтованими.
Зазначає, що посилання позивача на статтю 58 Конституції України є безпідставними, так як на момент відновлення до реєстру діяла нова редакція наказу № 4165/5, який і повинен застосовуватися до спірних правовідносин. Керуючись викладеним, просить в задоволенні позову відмовити.
У письмових поясненнях (а.с. 37-42) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, зазначила, що підприємство згідно з нормативними документами визначено адміністратором Єдиних та Державних реєстрів. ДП «НАІС» виконує функції технічного адміністратора Єдиних та Державних реєстрів.
Наказом ОСОБА_4 юстиції України від 13.07.2018 №2364/5 позивачу було заблоковано доступ до реєстру терміном на шість місяців. На момент відновлення доступу Порядок діяв в новій редакції, яка передбачала наявність сертифіката про підтвердження професійної компетенції. Тому у підприємства були відсутні правові підстави для відновлення доступу.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених в позовній заяві, просила позов задовольнити. Крім того, зазначила, що норми наказу № 4146/5 суперечать вимогам, встановлених у законах України, порушують положення Конституції України, блокування доступу до реєстру порушують право доступу нотаріуса для здійснення основної професійної діяльності та суттєво обмежують його права.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, вказаних у відзиві на позов, просив у його задоволенні відмовити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача проти позову заперечила із підстав, викладених у письмових поясненнях.
Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, а також пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, суд дійшов висновку, що позов не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 26.12.2018 звернулася до відповідача із запитом щодо надання інформації.
На її звернення ОСОБА_4 юстиції України 29.12.2018 надало відповідь, де вказало як буде відбуватись відновлення до реєстру осіб, яким тимчасово заблоковано доступ до реєстрів згідно з Постановою № 860.
16.01.2019 та 06.02.2019 ОСОБА_1 зверталася до ДП «НАІС» щодо розблокування доступу до реєстру.
15.02.2019 їй надано відповідь, де роз‘яснено як відбувається відновлення доступу до реєстру особам, яким його тимчасово заблоковано та які документи для цього слід подати.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Пунктом 2 частини першої статті 2 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі –Закон N 1952-IV) визначено, що ОСОБА_5 реєстр речових прав на нерухоме майно (далі - ОСОБА_5 реєстр прав) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об'єкти та суб'єктів таких прав.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3, 6, 7 частини першої статті 7 Закону N 1952-IV ОСОБА_4 юстиції України: забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав; здійснює нормативно-правове регулювання у сфері державної реєстрації прав; забезпечує створення та функціонування Державного реєстру прав, є його держателем; забезпечує доступ до Державного реєстру прав державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав, визначених цим Законом, інших суб'єктів, право доступу яких визначено цим Законом, та приймає рішення про тимчасове блокування або анулювання такого доступу у випадках, передбачених цим Законом; розглядає скарги на рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав, територіальних органів ОСОБА_4 юстиції України та приймає обов'язкові до виконання рішення, передбачені цим Законом.
Як встановлено пунктом 2 частини першої статті 10 Закону N 1952-IV державним реєстратором є: нотаріус.
Згідно з підпунктом «г» пункту 2 частини шостої статті 37 цього Закону визначено, що за результатами розгляду скарги ОСОБА_4 юстиції України та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про: тимчасове блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав.
Частиною першою статті 37-1 N 1952-IV встановлено, що контроль у сфері державної реєстрації прав здійснюється ОСОБА_4 юстиції України, у тому числі шляхом моніторингу реєстраційних дій у Державному реєстрі прав з метою виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації прав.
Як вбачається із пункту 1 частини другої статті 37-1 Закону N 1952-IV за результатами проведення перевірок державних реєстраторів чи суб'єктів державної реєстрації прав ОСОБА_4 юстиції України у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, уповноваженими особами суб'єктів державної реєстрації прав приймає вмотивоване рішення про: тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб'єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав.
Вказаними нормами Закону визначено, що саме ОСОБА_4 юстиції України здійснює нормативно-правове регулювання у сфері державної реєстрації прав; забезпечує створення та функціонування Державного реєстру прав, є його держателем; забезпечує доступ до Державного реєстру прав державних реєстраторів, суб'єктів державної реєстрації прав, визначених цим Законом, інших суб'єктів, право доступу яких визначено цим Законом, та приймає рішення про тимчасове блокування або анулювання такого доступу у випадках, передбачених цим Законом.
Судом встановлено, що відповідно до наказу від 23.06.2018 № 2167/7 «Про проведення камеральної перевірки у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно державного реєстратора-приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1» ОСОБА_4 юстиції України призначено проведення камеральної перевірки.
За результатами проведеної перевірки, наказом № 2364/5 від 13.07.2018 «Про Тимчасове блокування доступу державного реєстратора - приватного нотаріуса Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1 до Державного реєстру прав на нерухоме майно» тимчасово заблоковано доступ до реєстру строком на 6 місяців.
Такі дії і рішення ОСОБА_4 юстиції України повністю узгоджуються із статтями 7, 37, 37-1 Закону N 1952-IV та є правомірними.
Термін дії тимчасового блокування доступу закінчився 13.01.2019.
Умови, підстави та процедуру надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та ОСОБА_5 реєстрів, держателем яких є ОСОБА_4 юстиції України, відновлення доступу до нього регламентовано «Порядком надання ідентифікаторів доступу до Єдиних та ОСОБА_5 реєстрів, держателем яких є ОСОБА_4 юстиції України», Затверджених Наказом ОСОБА_4 юстиції України 15.12.2015 року № 2586/5, зареєстрованого в ОСОБА_4 юстиції України 15.12.2015 за № 1568/28013 (далі – Порядок № 2586/5).
Наказом відповідача від 29.12.2018 № 4146/5, зареєстрованим в ОСОБА_4 юстиції України 29.12.2018 за № 1518/32970, який набрав чинності 04.01.2019 внесено зміни до вказаного Порядку. Зокрема визначено новий порядок відновлення доступу до реєстру державним реєстраторам після тимчасового блокування.
Згідно з пунктом 2-1 Порядку № 2586/5 визначено, що доступ до реєстрів користувачів, крім нотаріусів, надається відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року N 860, за умови подання такими користувачами сертифіката про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації.
Абзацом другим пункту 5 Порядку № 2586/5 встановлено, що за зверненням суб'єктів, визначених у пункті 1 цього Порядку, адміністратором реєстрів здійснюється тимчасове блокування доступу користувача до відповідного реєстру. Відновлення доступу користувача до реєстрів здійснюється в порядку його тимчасового блокування.
Відповідно до абзаців 2,3 пункту 6 Порядку № 2586/5 тимчасове блокування та анулювання доступу до реєстрів у випадках, передбачених законом, здійснюється технічним адміністратором реєстрів на підставі рішення ОСОБА_4 юстиції України, його територіального органу, оформленого відповідно до законодавства.
Адміністратор реєстрів у день надходження відповідного рішення ОСОБА_4 юстиції України, його територіального органу, яке надсилається супровідним листом, невідкладно здійснює тимчасове блокування або анулювання доступу до реєстру відповідного користувача незалежно від того, чи змінено ним категорію користувача (уповноважена особа суб'єкта державної реєстрації, центру надання адміністративних послуг, нотаріус, його помічник, посадова особа ОСОБА_4 юстиції України, його територіальних органів, державний виконавець, приватний виконавець або інша особа, уповноважена відповідно до законодавства на здійснення реєстраційних дій у реєстрі) на момент надходження відповідного рішення.
Згідно з абзацом третім пункту шостого Порядку № 2586/5 (в редакції наказу ОСОБА_4 юстиції України від 29.12.2018 N 4146/5) визначено, що тимчасове блокування доступу користувача до відповідного реєстру здійснюється на строк, указаний у рішенні ОСОБА_4 юстиції України, його територіального органу. Відновлення доступу користувачу, у тому числі нотаріусу, здійснюється на наступний робочий день з дня спливу відповідного строку за умови надання таким користувачем сертифіката про підтвердження професійної компетентності у відповідній сфері державної реєстрації, отриманого після прийняття ОСОБА_4 юстиції України, його територіальним органом рішення про тимчасове блокування доступу до відповідного реєстру.
Пунктом 2 Порядку реалізації експериментального проекту з організації визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора прав на нерухоме майно та/або державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року N 860 (далі – Порядок № 860), встановлено, що визначення професійної компетентності в обов'язковому порядку здійснюється щодо фізичних осіб, які мають намір здійснювати функції державних реєстраторів, під час призначення їх на відповідні посади/укладення трудових договорів із суб'єктами державної реєстрації, а також щодо державних реєстраторів, стосовно яких Мін'юстом прийнято рішення про тимчасове блокування доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, перед відновленням їм доступу до відповідного Реєстру.
Із змісту вказаних підзаконних нормативних актів вбачається, що відновлення доступу до Державного реєстру, в тому числі нотаріусу, стосовно якого відповідачем прийнято рішення про тимчасове блокування здійснюється на наступний день після спливу строку блокування за умови надання таким реєстратором сертифіката про підтвердження професійної компетентності, який видається після проходження анонімного письмового тестування.
Проходження такого тестування відбувається за заявою зацікавленої особи із наданням відповідного переліку документів.
Наявність такого сертифіката є підставою для відновлення доступу до Державного реєстру.
Суд вважає, що в даному випадку надання такого сертифіката стосується і нотаріуса, який є державним реєстратором і відносно якого винесено рішення про тимчасове блокування доступу до реєстру.
ОСОБА_4 юстиції України є уповноваженим органом приймати нормативні акти, що регламентують доступ до Державного реєстру реєстраторів, відновлення доступу.
Наказ ОСОБА_4 юстиції України від 29.12.2018 N 4146/5, яким внесено зміни до Порядку № 2586/5, на момент відновлення доступу позивачу набрав чинності 04.01.2019, був і є чинним на даний час.
А тому норми вказаного Порядку в частині відновлення доступу до Державного реєстру позивачу після 13.01.2019 повинні застосовуватися саме в редакції наказу від 29.12.2018 N 4146/5.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в даному випадку ОСОБА_4 юстиції України в частині відмови у відновленні доступу ОСОБА_6 до Державного реєстру після спливу строку дії тимчасового блокування без надання позивачем сертифіката підтвердження професійної компетенції в сфері державної реєстрації, діяло в межах норм чинного законодавства, а тому в задоволенні позову про визнання бездіяльності протиправною слід відмовити.
Враховуючи правомірність дій відповідача в частині відмови у відновленні доступу до Державного реєстру не підлягає задоволенню і вимога про зобов‘язання ОСОБА_4 юстиції України негайно відновити ОСОБА_1 доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Суд звертає увагу на ту обставину, що відновлення такого доступу відбувається технічним адміністратором після надання підтверджуючого сертифіката.
Суд не приймає до уваги твердження позивача про порушення відповідачем статті 58 Конституції України в частині незворотності дії в часі нормативних актів та принципу правової визначеності, враховуючи наступне.
За цією нормою, з врахуванням рішення Конституційного суду України від 09.02.1999 № 1-рп/99 вбачається, що до події і факту застосовується той Закон або інший нормативно –правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
У даному випадку спірні правовідносини діляться на дві складових: перша подія - це припинення доступу до реєстру, і друга - це відновлення доступу до реєстру.
Наказ про припинення доступу до Державного реєстру виносився на підставі нормативно – правових актів які діяли на той момент. Відновлення доступу до реєстру повинно відбуватися на підставі нормативно-правових актів, які регламентують це питання, в редакції, на момент відновлення доступу. Як вже зазначалося судом, відновлення доступу до реєстру позивачу повинно відбуватися згідно з Порядком № 2586/5 в редакції наказу 4146/5.
Відповідач наділений правом приймати в межах своїх повноважень нормативно-правові акти в частині регламентації доступу до Державного реєстру, відновлення доступу після тимчасового блокування, держателем якого він є. В тому числі він наділений правом на встановлення нових норм, чи зміну діючих.
Також не можуть бути взяті судом до уваги твердження позивача, викладені в тому числі і у Експертному висновку від 15.03.2019 експертно-правової комісії при нотаріальній палаті України в частині того, що норми наказу № 4165/5 суперечать вимогам встановленим в законах України, що виключно законами України визначаються організація низки органів і зокрема нотаріату (ст.92 п.14 Конституції України), враховуючи наступне.
Вказаний наказ на даний момент є чинним і в судовому порядку не скасований.
По-друге, Порядком №2685/5 не регламентуються норми діяльності органів нотаріату, а лише визначаються норми доступу до Державного реєстру, відновлення доступу до нього в тому числі і нотаріусу, який в силу закону є державним реєстратором та держателем якого є ОСОБА_4 юстиції України.
Проходження анонімного тестування на підтвердження професійної компетентності в сфері державної реєстрації не ставить під сумнів кваліфікацію нотаріуса при здійсненні ним своїх повноважень, які підтверджені відповідно до Закону України «Про нотаріат», а лише стосуються можливості вчинення реєстраційних дій в сфері державної реєстрації, в тому числі, після тимчасового блокування доступу.
Щодо твердження позивача про те, що обмеження доступу до Державного реєстру речових прав призводить до суттєвого обмеження здійснення основної професійної діяльності, то суд їх також до уваги не приймає, враховуючи наступне.
Тимчасове блокування доступу до реєстру застосовується у разі виявлення порушень порядку державної реєстрації прав державними реєстраторами, що мало місце в даному випадку. За своєю суттю це є видом стягнення до державного реєстратора. Накладення такого стягнення завжди тягне за собою настання певних негативних наслідків.
Статтею 34 Закону України «Про нотаріат» визначено, які саме нотаріальні дії вчиняє нотаріус. Крім нотаріальних дій, пов’язаних із доступом до Державного реєстру, вони вчиняють і інші нотаріальні дії.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Проаналізувавши вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги позивача є необґрунтованими та безпідставними, в зв’язку з чим у задоволенні позову необхідно відмовити повністю
Керуючись ст.ст. 241, 242, 243 ч.3, 245, 246, 262, 295, 297, підпункту 15.5 пункту І розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову приватного нотаріуса-державного реєстратора Луцького міського нотаріального округу ОСОБА_1 до ОСОБА_4 юстиції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_5 підприємство “Національні інформаційні системи” про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити дії відмовити повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя Р.С. Денисюк
Повний текст рішення складено 25 березня 2019 року.