Рішення № 80679650, 22.03.2019, Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
22.03.2019
Номер справи
686/7785/19
Номер документу
80679650
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 686/7785/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2019 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючого-судді Мазурок О.В.

при секретарі Хмелівській О.В.

за участі представника позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького справу за адміністративним позовом Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області до громадянки ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України, -

В С Т А Н О В И В:

Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області звернулося до суду з позовом до громадянки ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2 про примусове видворення за межі України посилаючись на те, що 21 березня 2019 року під час проведення загальнодержавних цільових профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант» співробітниками Зарічанського ВнП ХВП ГУНП в Хмельницькій області за адресою вул. Пушкіна 15 було доставлено громадянку ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2 (POGHOSYAN AREVIK), ІНФОРМАЦІЯ_1 для з’ясування підстав перебування на території України. В результаті проведення перевірки було встановлено, що 19 листопада 2016 року під час проведення загальнодержавних цільових профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант» працівниками сектору організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення спільно із працівниками патрульної поліції м. Хмельницького по вул. Панаса Мирного, 1/1 було виявлено громадянку ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2 (POGHOSYAN AREVIK), ІНФОРМАЦІЯ_1, документована паспортом ОСОБА_4 серії ВА 2493421, яка прибула на територію України востаннє 19.06.2016 року через пункт пропуску державного кордону України ОКПП Київ «Бориспіль» та на момент контролю перебувала на території України з порушенням правил перебування на території України.

19.11.2016 року за порушення правил перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, а саме, за ухилення від виїзду з України після дозволеного терміну перебування, громадянці ОСОБА_4 ОСОБА_2 працівниками УДМС України в Хмельницькій області на підставі ч.1 ст. 203 КУпАП було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 510 гривень.

19 листопада 2016 року на підставі ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відносно гр. ОСОБА_4 ОСОБА_2 було прийнято рішення№72 про примусове повернення за межі України.

Даним рішенням зазначену іноземку було зобов’язано залишити територію України в термін до 17 грудня 2016 року. Про прийняте рішення ОСОБА_2

була проінформована відповідно до п. 3 ст. 26 вищевказаного Закону.

Разом з тим, гр. ОСОБА_4 ОСОБА_2, дане рішення не виконала, самостійно межі держави не залишила та продовжує порушувати чинне міграційне законодавство.

На момент проведення перевірки, документів, які б підтверджували особу та законність її перебування на території України не встановлено. Поважних причин, через які не можливо було виконати дане рішення, іноземка не надала.

Станом на 21.03.2019 року іноземець перебуває на території України 180 днів протягом 180 днів, чим грубо порушує міграційне законодавство України.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просить його задоволити з підстав вказаних у позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні позов визнала.

Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав: згідно ч.4 ст.46 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об’єднання, юридичні особи, які не є суб’єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України.

Судом встановлено, що 19.11.2016 року під час здійснення профілактичних заходів під умовною назвою «Мігрант» працівниками сектору організації запобігання нелегальній міграції, реадмісії та видворення спільно із працівниками патрульної поліції м. Хмельницького по вул. Панаса Мирного, 1/1 було виявлено громадянку ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2 (POGHOSYAN AREVIK), ІНФОРМАЦІЯ_1, національний паспорт серії ВА 2493421, яка прибула на територію України 19.06.2016 року через пункт пропуску державного кордону України КПП Київ «Бориспіль» та на момент контролю перебувала на території України понад встановлений строк, а саме 154 дні, чим порушила встановлений законодавством строк, перейшовши на нелегальне становище. За вказане порушення громадянку ОСОБА_4 ОСОБА_2 було притягнуто 19.11.2016 року до адміністративної відповідальності відповідно до ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн.

19 листопада 2016 року на підставі ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» відносно гр. ОСОБА_4 ОСОБА_2, було прийнято рішення№72 про примусове повернення за межі України та зобов’язано її залишити територію України в термін до 17 грудня 2016 року. Про прийняте рішення ОСОБА_2 була проінформована відповідно до п. 3 ст. 26 вищевказаного Закону.

Разом з тим, ОСОБА_2, вказане вище рішення не виконала, самостійно межі держави не залишила та продовжує порушувати чинне міграційне законодавство.

Згідно з частиною 3 статті 3 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземці та особи без громадянства зобов'язані неухильно додержуватися Конституції та законів України, інших нормативно-правових актів, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей, інтереси суспільства та держави.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено, що іноземці та особи без громадянства в'їжджають в Україну за наявності визначеного цим Законом чи міжнародним договором України паспортного документа та одержаної у встановленому порядку візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Відповідно до п.2 «Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 року № 150 громадянка ОСОБА_4 ОСОБА_2 мала право перебувати на території України не більше як 90 днів протягом 180 днів.

Станом на 21.03.2019 року іноземець перебуває на території України більше 90 днів протягом 180 днів, чим грубо порушує міграційне законодавство України.

Згідно до п. 14 статті 1 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» нелегальний мігрант - іноземець або особа без громадянства, які перетнули державний кордон поза пунктами пропуску або в пунктах пропуску, але з уникненням прикордонного контролю і невідкладно не звернулися із заявою про надання статусу біженця чи отримання притулку в Україні, а також іноземець або особа без громадянства, які законно прибули в Україну, але після закінчення визначеного їм терміну перебування втратили підстави для подальшого перебування та ухиляються від виїзду з України.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» передбачено виключні підстави для перебування іноземців та осіб без громадянства на території України.

Положеннями ч.ч. 5, 6 ст.26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» встановлено, що іноземець або особа без громадянства зобов'язані самостійно залишити територію України у строк, зазначений у рішенні про примусове повернення. Контроль за правильним і своєчасним виконанням рішення про примусове повернення іноземця або особи без громадянства здійснюється органом, що його прийняв.

Відповідно до ч.1 ст.30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» від 22.09.2011 року, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, органи охорони державного кордону (стосовно іноземців та осіб без громадянства, які затримані ними у межах контрольованих прикордонних районів під час спроби або після незаконного перетинання державного кордону України) або органи Служби безпеки України можуть лише на підставі винесеної за їх позовом постанови адміністративного суду примусово видворити з України іноземця та особу без громадянства, якщо вони не виконали в установлений строк без поважних причин рішення про примусове повернення або якщо є обґрунтовані підстави вважати, що іноземець або особа без громадянства ухилятимуться від виконання такого рішення.

Враховуючи вищенаведені правові положення статей 26 і 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» примусовому видворенню передують дві обставини, а саме прийняття рішення про примусове повернення та ухилення від виїзду після прийняття такого рішення.

Статтею 288 КАС України передбачено, що позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.

Судом встановлено і підтверджено матеріалами справи, що у відповідач перебуває на території України без наявних законних підстав, щоб залишити територію України ОСОБА_2 не вживає ніяких заходів.

Особа в будь-якому разі не підлягає видворенню, якщо підпадає під захист статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», відповідно до якої іноземець або особа без громадянства не можуть бути примусово повернуті чи примусово видворені або видані чи передані до країн: де їх життю або свободі загрожуватиме небезпека за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань; де їм загрожує смертна кара або страта, катування, жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження чи покарання; де їх життю або здоров'ю, безпеці або свободі загрожує небезпека внаслідок загальнопоширеного насильства в ситуаціях міжнародного або внутрішнього збройного конфлікту чи систематичного порушення прав людини або природного чи техногенного лиха, або відсутності медичного лікування чи догляду, який забезпечує життя; де їм загрожує видворення або примусове повернення до країн, де можуть виникнути зазначені випадки.

Щодо відповідача, обставин, які вказані в статті 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод або статті 31 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», та унеможливлюють примусове видворення за межі України не встановлено. Також не встановлено обставин, відповідно до яких на відповідача поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Суд вважає, що порушення відповідачем законодавства України про перебування на території держави, невжиття заходів щодо вчинення будь-яких дій щодо легалізації перебування на території іноземної для відповідача держави дає достатні підстави для примусового видворення з України .

Відповідно до ч.2 ст. 139 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що даний позов є обґрунтований і підлягає задоволенню.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 139, 288 КАС України, ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов задоволити.

Видворити громадянку ОСОБА_3 ОСОБА_4 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 в примусовому порядку за межі держави.

Допустити негайне виконання рішення суду.

На рішення суду через суд першої інстанції може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів до Сьомого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: Управління Державної міграційної служби України в Хмельницькій області, знаходиться за адресою: вул. М. Мазура, буд. 4, м. Хмельницький, код ЄДРПОУ 37864148.

Відповідач: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянка ОСОБА_3 ОСОБА_4, національний паспорт серії ВА 2493421.

Повний текст судового рішення складено 22.03.2019 року.

Суддя: