
Справа № 460/1088/19
Провадження №3/460/854/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.03.2019 рокум.Яворів
суддя Яворівського районного суду Львівської області Карпин І.М., з участю захисника - адвоката ОСОБА_1,
розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агенства з питань запобігання корупції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, до адміністративної відповідальності не притягався
за ст.212-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №50-25/190 від 05.02.2019 ОСОБА_2 17.07.2018 надав внесок на користь політичної партії «Всеукраїнське об?єднання «Батьківщина» у розмірі 144 346 грн. шляхом перерахування коштів через ПАТ «ВіЕс Банк», однак згідно листа Державної фіскальної служби України від 18.12.2018 №23839/5/99-99-17-02-16 станом на 17.07.2018 ОСОБА_2 мав податковий борг у сумі 3,7 грн., чим порушив вимоги пункту 8 ч.1 ст.15 Закону України «Про політичні партії в Україні» та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином. Захисник ОСОБА_2 – адвокат ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив проти протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_2 та ствердив, що ОСОБА_2 на час внесення грошових коштів не було відомо про існуючий податковий борг. Крім того, ДФС взагалі не надсилала ОСОБА_2 рішення-повідомлення щодо наявності у нього податкового боргу. Після того, як ОСОБА_2 дізнався про борг, то сплатив такий, на підтвердження чого надав відповідну квитанцію. Просив провадження у справі про адміністративне правопорушення закрити у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 212-15 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення встановленого законом порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії, порушення встановленого порядку надання або отримання державного фінансування статутної діяльності політичної партії, а так само порушення встановленого законом порядку надання або отримання фінансової (матеріальної) підтримки для здійснення передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму.
З досліджених матеріалів справи, зокрема, акту про проведення аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», висновку про результати аналізу Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру «Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» та інших наданих матеріалів справи, вбачається, що 17.07.2018 ОСОБА_2, маючи податковий борг, надав внесок на підтримку політичної партії.
Проте, з наданих матеріалів справи не вбачається, що ОСОБА_2 було відомо про наявність податкового боргу на час надання внеску на підтримку політичної партії.
Підставою складання Національним агентством з питань запобігання корупції протоколу про адміністративне правопорушення №50-25/190 від 05.02.2019 є наявність податкового боргу, про що було зазначено в листі ДФС України від 18.12.2018 №23839/5/99-99-17-02-16.
Зазначений борг 22.11.2018 самостійно погашено платником ОСОБА_2 відповідно до квитанції від 22.11.2018 у №0.0.1193301597.1.
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 15 Закону України «Про політичні партії в Україні» не допускається здійснення внесків на підтримку політичних партій фізичними та юридичними особами, які мають непогашений податковий борг.
Згідно з п. 14.1.175 ст. 14 ПКУ податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Подані до суду матеріали справи про адміністративне правопорушення не містять даних на підтвердження того, що : а) мала місце процедура узгодження грошового зобов'язання; б) платнику було встановлено строк для погашення такого зобов'язання, відтак він знав і повинен був знати про його існування.
Згідно з статтею 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини пом'якшуючі або обтяжуючі відповідальність, чи заподіяна шкода, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За ч.2 ст.251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з положеннями ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, матеріалами справи та в судовому засіданні не встановлено, що ОСОБА_2 надав внесок на підтримку політичної партії усвідомлюючи про наявність податкового боргу, а з долученої квитанції, вбачається, що 22.11.2018 він погасив борг, тобто станом на час складання протоколу про адміністративне правопорушення 05.02.2019, податковий борг у ОСОБА_2 був відсутній.
Відповідно до вимог п. 1 ч.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, враховуючи, що зібрані у справі докази не можуть бути визнані достатніми для доведення вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, та в судовому засіданні не встановлено, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-15 КУпАП, вважаю за необхідне закрити провадження у справі відносно ОСОБА_2 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.212-15 КУпАП відносно ОСОБА_2 закрити, у зв?язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом 10-ти днів з дня її винесення через Яворівський районний суд Львівської області.
Суддя І.М.Карпин