
Справа № 644/226/19
Провадження № 3/644/743/19
22 березня 2019 р.
ПОСТАНОВА
22 березня 2019 року м. Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м.Харкова Бабенко Ю.П., розглянувши матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, не працюючого, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, фактично проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,
за ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення , -
ВСТАНОВИВ:
Протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що він 23.12.2018 року о 13.15 годині за адресою: м.Харків вул.Миру, 32, керував транспортним засобом «Mercedes-Benz 311» номерний знак НОМЕР_1, який своєчасно не пройшов обов’язковий технічний контроль, повторно протягом року, чим порушив п.31.3 «б» Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, приходить до висновку про направлення протоколу для належного оформлення з наступних підстав.
Згідно диспозиції ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідальності за цією статтею наступає за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами 1-3 цієї статті, зокрема за керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов.
Частиною 1 ст. 35 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що транспортні засоби, що беруть участь у дорожньому русі та зареєстровані територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України, підлягають обов'язковому технічному контролю відповідно до цієї статті. Вказаним законом визначені винятки, а саме транспортні засоби, які не підлягають обов'язковому технічному. Так, відповідно до п.3 ч.2 ст.35 Закону України «Про дорожній рух» обов'язковому технічному контролю не підлягають: легкові автомобілі, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажні автомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тони, причепи до них - із строком експлуатації до двох років.
Разом з цим, протокол про адміністративне правопорушення не містить в собі відомостей щодо вантажопідйомності транспортного засобу «Mercedes-Benz 311» номерний знак НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_1 та посилання на відповідну нормативно-правову базу, відповідно до якої вказаний автомобіль підлягає обов’язковому технічному огляду.
Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Приймаючи до уваги вищевикладене, що суд позбавлений можливості з’ясувати всі обставини, як це передбачено ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, постановою судді Орджонікідзевського районного суду м.Харкова Попової В.О. від 12.02.2019 року даний протокол повертався до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області для належного оформлення, з метою усунення порушень, допущених під час його складення. 18.03.2019 року протокол повернувся до суду, однак недоліки вказані в постанові усунуті не були, постанова судді не виконана.
Приймаючи до уваги вищевикладене, що суд позбавлений можливості з’ясувати всі обставини, як це передбачено ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд направляє матеріали справи про адміністративне правопорушення на дооформлення до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області.В ході дооформлення слід усунути недоліки, зазначені в даній постанові.
Керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ №181413 від 23.12.2018 року, складений стосовно ОСОБА_1 за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути для дооформлення до Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Харківській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
СУДДЯ: