
Справа № 346/2958/18
Провадження № 2/346/165/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2019 р.м. Коломия Коломийський міськрайонний суд Івано - Франківської області
у складі: головуючого судді Беркещук Б.Б.
секретаря Матушевської Г.Д. ,
з участю позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Коломия справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області, треті особи: ОСОБА_3 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області, Фізична особа підприємець ОСОБА_4, про визнання недійсним та скасування акту спеціального розслідування нещасного випадку форми Н-5 від 26.04.2018 року, визнання нещасного випадку таким, що пов"язаний з виробництвом та зобов"язання призначити комісію та провести повторне спеціальне розслідування нещасного випадку, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом посилаючись на те, що 17 квітня 2018 року о 13 годині 50 хвилин на території приватного будинку третьої особи ОСОБА_4 по вулиці Валовій, 6 міста Коломия з ним стався нещасний випадок під час виконання робіт по договору цивільно-правового характеру № 1 від 17 квітня 2018 року, укладеного між ним, позивачем ОСОБА_1 та третьою особою Фізичною особою – підприємцем ОСОБА_4 на виконання ремонтних робіт покрівлі будинку по вулиці Валовій, 6 міста Коломия.
Вказує, що пунктом 36 Порядку № 1232 передбачено, що спеціальному розслідуванню підлягають, зокрема, нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого. Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженого МОЗ.
Відповідно до висновку Івано-Франківської обласної клінічної лікарні про ступінь тяжкості травм йому, позивачу встановлено діагноз: « Кататравма. Копресійно-вибухові переломи тіл Th 12-1.1 хребців» та відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості, затвердженого Наказом МОЗ України 04.07.2007 року № 370, за характером отриманих ушкоджень і ступенем тяжкості травм отримана ним травма– відноситься до категорії важких.
Наказом відповідача ОСОБА_3 держпраці в Івано-Франківській області від 18.04.2018 року № 491-Д «Про спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком» створено комісію для проведення спеціального розслідування даного нещасного випадку.
За результатами спеціального розслідування комісією складено Акт спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-5 від 26.04.2018 року та прийнято рішення про те, що даний нещасний випадок визнано таким, що не пов'язаний з виробництвом, оскільки відносини між ним, позивачем ОСОБА_1 та третьою особоюм ФОП ОСОБА_4 були оформлені відповідно до цивільно-правового договору, а тому в нього відсутній статус найманого працівника. Таке рішення комісії викладено в п. 6 «Висновок комісії» оскаржуваного акту Н-5 від 26.04.2018.
Даний акт підписано з окремою думкою одного із членів комісії, а саме, страхового експерта з охорони праці Коломийського відділення ОСОБА_3 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в ОСОБА_5 – Франківській області – ОСОБА_5, який вважає, що даний нещасний випадок необхідно визнати таким, що пов'язаний з виробництвом та скласти акт за формою Н-1, відповідно до ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ( із змінами внесеними Законом України № 2148-19 від 03.10.2017 року) (далі Закон № 11050 ) та підпункту 2 пункту 15 Порядку № 1232.
Зазначає, що у зв’язку з незгодою з висновком спеціальної комісії, керуючись п. 54 Порядку № 1232 ним, позивачем, 24.05.2018 року направлено до відповідача заяву про призначення повторного (додаткового) спеціального розслідування даного нещасного випадку спеціальною комісією в іншому складі, за результатами роботи якої він просив скасувати акт за формою Н-5 від 26.04.2018 року (затверджений 27.04.2018) та прийняти рішення про визнання даного нещасного випадку таким, що пов'язаний з виробництвом і скласти акт за формою Н-1.
Згідно отриманої відповіді від 06.06.2018 року йому, позивачу ОСОБА_1 відмовлено в задоволенні його заяви та рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту трудових відносин.
Вважає, що відмова відповідача у проведенні додаткового спеціального розслідування є необґрунтованою та такою що суперечить вимогам діючого законодавства, встановлення факту трудових відносин в судовому порядку є безпідставним, оскільки такий факт вже встановлено цивільно - правовим договором, а тому акт спеціального розслідування нещасного випадку форми Н-5 від 26.04.2018 року підлягає скасуванню як такий, що суперечить вимогам діючого законодавства, а даний нещасний випадок є такий, що пов'язаний з виробництвом. Зазначив, що відповідно до ст. 35 Закону №1105 з 11 жовтня 2017 року особи, які працюють на умовах цивільно-правових договорів, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності. Такі особи вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов’язань, щодо сплати страхових внесків, тобто з 11.10.2017 р. По даному питанню Державною службою України з питань праці надано роз’яснення від 22.11.2017 року № 11204/3/9,2-ДП-17 «Про надання роз’яснень» про те, що особи, які працюють на умовах цивільно-правових договорів вважаються застрахованими в розумінні статті 35 Закону № 1105 - з моменту набрання чинності змін до даного Закону на підставі Закону України № 2148-19 від 03.10.2017 року, а саме з 11.10.2017 року.
Акт розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок за формою Н-1 в сукупності з іншими необхідними документами підтверджують право позивача як потерпілого на відшкодування шкоди за законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Вказує, що знаходився на амбулаторному лікуванні, що підтверджується листками про тимчасову непрацездатність, та необхідне лікування здійснював і здійснює за власні кошти. Законом передбачена оплата тимчасової непрацездатності та відшкодування витрат на медикаментозне та стаціонарне лікування за рахунок коштів Фонду лише за наявності акту Н-1. Звернувся з даним позовом, оскільки призначення соціальних виплат та допомог за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням можуть бути основним джерелом його існування. Крім того, третьою особою ФОП ОСОБА_6 сплачено єдиний внесок із суми нарахованої заробітної плати за цивільно-правовим договором укладеним між ними, що підтверджується відповідною звітністю.
Вважає, що відповідачем при розслідуванні даного нещасного випадку грубо порушено норми діючого законодавства, а дія оскаржуваного акту, спричиняє значну шкоду його правам та інтересам, зокрема позбавляє його права на соціальний захист гарантований йому Конституцією України та законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Просить суд визнати недійсним та скасувати акт форми Н-5 від 26.04.2018 року про проведення спеціального розслідування нещасного випадку, який мав місце з ним, позивачем ОСОБА_1, 17.04.2018 року о 13 годин 55 хвилин під час виконання робіт у третьої особи Фізичної особи підприємця - ОСОБА_4, складеного комісією з розслідування, утвореною наказом відповідача управління Держпраці в Івано-Франківській області 18.04.2018 № 491-Д «Про спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком», а також визнати даний нещасний випадок таким, що пов'язаний з виробництвом, та зобов’язати відповідача ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області призначити комісію та провести додаткове спеціальне розслідування нещасного випадку, і за результатами додаткового розслідування нещасного випадку скласти акт форми Н-1 про визнання нещасного випадку таким, що пов'язаний з виробництвом. Просить стягнути з відповідача ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області на свою користь судові витрати понесені ним в розмірі 1200 грн.
Представник відповідача ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області в судове засідання не з’явився, подав до суду заяву в котрій вказав, що заперечує щодо задоволення даного позову, просить справу розглянути у їх відсутності.
Представник третьої особи без самостійних вимог на стороні позивача ОСОБА_3 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області в попередньому судовому засіданні не заперечив щодо задоволення позовних вимог
Третя особа без самостійних вимог на стороні позивача ФОП ОСОБА_4 в судове засідання не з’явився, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, зазначив, що даний позов підтримує в повному обсязі.
Вислухавши пояснення сторін, свідка, беручи до уваги заяви представника відповідача, третьої особи ФОП ОСОБА_4, дослідивши надані сторонами на підтвердження своїх вимог та заперечень докази, оцінивши їх у сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 55 Конституції України, кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-яким не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Згідно вимог ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.2 ст.77 ЦПК України, предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 82 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Відповідно до частини першої статті 16 ЦК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Частиною першою статті 15 ЦК України визначено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Судом встановлено, що 17 квітня 2018 року між позивачем ОСОБА_1 та третьою особою ФОП ОСОБА_4 укладено цивільно-правовий договір № 1 на виконання ремонтних робіт покрівлі будинку по вулиці Валова, 6 м. Коломия.(а.с.14-16).
17 квітня 2018 року о 13 год.50 хв. на території будинку третьої особи ОСОБА_4 по вулиці Валова, 6 міста Коломия з позивачем ОСОБА_1 стався нещасний випадок під час виконання вищевказаних робіт.
Розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду економічної діяльності або в їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах чи у фізичних осіб — підприємців, які відповідно до законодавства використовують найману працю (далі — підприємство), а також тих, що сталися з особами, які забезпечують себе роботою самостійно, за умови добровільної сплати ними внесків на державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання (далі - особи, які забезпечують себе роботою самостійно) проводиться відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 року №1232
Згідно положень пункту 7 Порядку, розслідування проводиться у разі виникнення нещасного випадку, а саме обмеженої в часі події або раптового впливу на працівника небезпечного виробничого фактора чи середовища, що сталися у процесі виконання ним трудових обов'язків, внаслідок яких зафіксовано шкоду здоров'ю, зокрема від одержання поранення, травми, у тому числі внаслідок тілесних ушкоджень, які призвели до втрати працівником працездатності на один робочий день чи більше.
Пунктом 36 Порядку № 1232 передбачено, що спеціальному розслідуванню підлягають, зокрема, нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого. Віднесення нещасних випадків до таких, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого, здійснюється відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості , затвердженого МОЗ.
Відповідно до висновку Івано-Франківської обласної клінічної лікарні про ступінь тяжкості травм позивачу встановлено діагноз : «Кататравма. Копресійно-вибухові переломи тіл Th 12-1.1 хребців» , та відповідно до Класифікатора розподілу травм за ступенем тяжкості , затвердженого Наказом МОЗ України 04.07.2007 року № 370, за характером отриманих ушкоджень і ступенем тяжкості травм отримана мною травма– відноситься до категорії важких.(а.с.18).
Позивач у зв язку із отриманими вищезгаданими травмами знаходився як на стаціонарному так і амбулаторному лікуванні, що підтверджується листками про тимчасову непрацездатність (а.с.19-21), та необхідне лікування здійснював і здійснює за власні кошти, тому звернувся з даним позовом, оскільки призначення соціальних виплат та допомог за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням є основним джерелом його існування.
Встановлено, що третьою особою ФОП ОСОБА_6 сплачено єдиний внесок із суми нарахованої заробітної плати за цивільно-правовим договором укладеним між ними, що підтверджується відповідною звітністю (а.с.24-26).
Наказом відповідача ОСОБА_3 держпраці в Івано-Франківській області від 18.04.2018 року № 491-Д «Про спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком» створено комісію для проведення спеціального розслідування даного нещасного випадку.(а.с.9)
Згідно п. 47 Порядку № 1232 за результатами спеціального розслідування складаються акти за формою Н-5 і Н-1 (у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов'язаний з виробництвом), картка за формою П-5 (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння) стосовно кожного потерпілого, а також оформляються інші матеріали спеціального розслідування, зазначені у пунктах 50 і 51 цього Порядку. Кількість примірників актів за формою Н-5 і Н-1, карток за формою П-5 визначається залежно від кількості потерпілих та органів, яким вони надсилаються відповідно до пунктів 52 і 53 цього Порядку. В акті за формою Н-5 зазначається категорія аварії, внаслідок якої стався нещасний випадок. Акти за формою Н-5 і Н-1 підписуються головою і всіма членами спеціальної комісії протягом п'яти днів після оформлення матеріалів спеціального розслідування. У разі незгоди із змістом акта (актів) член спеціальної комісії підписує його (їх) з відміткою про наявність окремої думки, яку викладає письмово. Окрема думка додається до акта за формою Н-5 і є його невід'ємною частиною. На вимогу потерпілого або членів його сім'ї чи уповноваженої особи, яка представляє його інтереси, голова спеціальної комісії зобов'язаний ознайомити їх з матеріалами спеціального розслідування.
За результатами спеціального розслідування комісією складено Акт спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-5 від 26.04.2018 року та прийнято рішення про те, що даний нещасний випадок визнано таким, що не пов'язаний з виробництвом, оскільки, відносини між позивачем ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_6 були оформлені відповідно до цивільно-правового договору, а тому в нього відсутній статус найманого працівника. Таке рішення комісії викладено в п. 6 «Висновок комісії» оскаржуваного акту Н-5 від 26.04.2018.(а.с.68)
Даний акт підписано з окремою думкою одного із членів комісії - страхового експерта з охорони праці Коломийського відділення ОСОБА_3 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області ОСОБА_5, який вважає, що даний нещасний випадок необхідно визнати таким, що пов'язаний з виробництвом та скласти акт за формою Н-1, відповідно до ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» ( із змінами внесеними Законом України № 2148-19 від 03.10.2017 року) та підпункту 2 пункту 15 Порядку № 1232 (а.с.13).
Відповідно до п. 54 Порядку № 1232 у разі надходження від роботодавця, робочого органу Фонду, представника профспілки, потерпілого або члена його сім'ї чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси, скарги або їх незгоди з висновками спеціальної комісії щодо обставин і причин настання нещасного випадку керівник Держпраці або його територіального органу з метою забезпечення об'єктивності проведення спеціального розслідування має право призначити повторне (додаткове) спеціальне розслідування нещасного випадку спеціальною комісією в іншому складі, за результатами її роботи скасувати акти за формою Н-5 і Н-1, притягти до відповідальності посадових осіб підприємства та органів Держпраці, які порушили вимоги цього Порядку.
Рішення спеціальної комісії в іншому складі щодо результатів повторного (додаткового) спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку може бути оскаржено лише у судовому порядку.
Позивач 24 травня 2018 року направив до відповідача заяву про призначення повторного (додаткового) спеціального розслідування даного нещасного випадку спеціальною комісією в іншому складі, за результатами роботи якої просив скасувати акт за формою Н-5 від 26.04.2018 року та прийняти рішення про визнання даного нещасного випадку таким, що пов'язаний з виробництвом і скласти акт за формою Н-1.(а.с.22)
Згідно отриманої відповіді від 06.06.2018 року № 17-07/15-10/3834 позивачу відмовлено в задоволенні його заяви та рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту трудових відносин (а.с.23)
Відповідно до статті 22 Закону України «Про охорону праці», роботодавець повинен організовувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій відповідно до положення, що затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з всеукраїнськими об'єднаннями профспілок. За підсумками розслідування нещасного випадку, професійного захворювання або аварії роботодавець складає акт за встановленою формою, один примірник якого він зобов'язаний видати потерпілому або іншій заінтересованій особі не пізніше трьох днів з моменту закінчення розслідування. У разі відмови роботодавця скласти акт про нещасний випадок чи незгоди потерпілого з його змістом питання вирішуються посадовою особою органу державного нагляду за охороною праці, рішення якої є обов'язковим для роботодавця. Рішення посадової особи органу державного нагляду за охороною праці може бути оскаржене у судовому порядку.
Відповідно до ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування України» страхуванню від нещасного випадку підлягають: особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності та господарювання, у тому числі в іноземних дипломатичних та консульських установах, інших представництвах нерезидентів, або у фізичних осіб, а також обрані на виборні посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та в інших органах, фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню від нещасного випадку на інших підставах. Усі перелічені особи вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов’язань щодо сплати страхових внесків. Тобто відповідно до вимог ст. 35 цього закону, з 11 жовтня 2017 року особи, які працюють на умовах цивільно-правових договорів, підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, і такі особи вважаються застрахованими з моменту набрання чинності цим Законом незалежно від фактичного виконання страхувальниками своїх зобов’язань, щодо сплати страхових внесків, тобто з 11.10.2017 р. Крім того Державною службою України з питань праці надано роз’яснення від 22.11.2017 року № 11204/3/9,2-ДП-17 «Про надання роз’яснень» про те, що особи, які працюють на умовах цивільно-правових договорів вважаються застрахованими в розумінні статті 35 Закону № 1105 - з моменту набрання чинності змін до даного Закону на підставі Закону України № 2148-19 від 03.10.2017 року - з 11.10.2017 року.
Відповідно до п. 2 Порядку сфера його дії поширюється зокрема на власників підприємств або уповноважені ними органи (далі - роботодавці); працівників, у тому числі іноземців та осіб без громадянства, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт) або фактично допущені до роботи роботодавцем; фізичних осіб - підприємців; членів фермерського господарства, членів особистого селянського господарства, осіб, що працюють за договором, укладеним відповідно до законодавства (далі - особи, що забезпечують себе роботою самостійно).
Згідно з п.п. 2 п.15 Порядку обставинами, за яких нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, і складається акт за формою Н-1, є: перебування на робочому місці, на території підприємства або в іншому місці для виконанням потерпілим трудових (посадових) обов'язків чи завдань роботодавця з моменту прибуття потерпілого на підприємство до його відбуття, що фіксується відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства, в тому числі протягом робочого та надурочного часу
Згідно з положенням п.п. 1 п.15 Порядку, нещасний випадок визнається таким, що пов'язаний з виробництвом, і складається акт за формою Н-1, у випадку виконання потерпілим трудових (посадових) обов'язків за режимом роботи підприємства, у тому числі у відрядженні.
Відповідно до Порядку у разі, коли нещасний випадок визнано таким, що пов'язаний із виробництвом, комісія зобов'язана скласти у п'яти примірниках акт про нещасний випадок, пов'язаний з виробництвом, за формою Н-1.
Суд вважає, що заперечення відповідача на позов, не спростовують встановлених обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами, та не впливають на вирішення справи по суті (а.с.150-151).
Суд бере до уваги пояснення свідка ОСОБА_7, котра вказала, що з позивачем дійсно 17.04.2018 р. на території приватного будинку ФОП ОСОБА_4 по вулиці Валовій, 6 міста Коломия стався нещасний випадок на робочому місці під час виконання позивачем робіт згідно укладеного з ФОП ОСОБА_4 цивільно-правового договору.
З огляду на викладене, суд доходить висновку, що права позивача невизнанням відповідачем нещасного випадку, що мав місце 17 квітня 2018 року з позивачем ОСОБА_1 таким, що пов'язаний з виробництвом та складенням в подальшому 26 квітня 2018 року акту за формою Н-5, порушені та підлягають судовому захисту шляхом визнання вказаного акту недійсним та його скасування, а також зобов'язання відповідача провести повторне розслідування нещасного випадку, який мав місце 17 квітня 2018 року з позивачем ОСОБА_1, та скласти акт за формою Н-1.
Стосовно розподілу судових витрат суд зазначає наступне.
Відповідно до ст.. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог (частина 1); інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог (частина 2), тому суд вважає, що слід стягнути з відповідача ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області на користь держави судовий збір в розмірі 704 (сімсот чотири ) грн.. 80 коп.
Відповідно до ст.. 137 ЦПК України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Однак, позивачем не надано суду жодних доказів щодо сплати коштів в сумі 1200 грн. за надання професійної правничої допомоги, а тому в цій частині позову слід відмовити за недоведеністю.
На підставі наведеного та ст.16 ЦК України, Закону України «Про охорону праці», Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та керуючись ст. ст. 268, 273, 354 ЦПК України, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовільнити частково.
Акт спеціального розслідування нещасного випадку , який мав місце 17 квітня 2017 року о 13 год. 55 хв. на підприємстві - Фізична особа підприємець ОСОБА_4, з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 під час виконання робіт, за формою Н-5 від 26 квітня 2018 року, складеного комісією з розслідування, утвореною наказом управління Держпраці в Івано-Франківській області 18 квітня 2018 року № 491-Д «Про спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком», визнати недійсним та скасувати.
Визнати нещасний випадок, який мав місце 17 квітня 2017 року о 13 год. 55 хв. на підприємстві - Фізична особа підприємець ОСОБА_4 з ОСОБА_1 під час виконання робіт по цивільно-правовому договору таким, що пов'язаний з виробництвом.
Зобов’язати ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області призначити комісію та провести повторне розслідування нещасного випадку, який мав місце 17 квітня 2017 року о 13 год. 55 хв. на підприємстві - Фізична особа підприємець ОСОБА_4 з ОСОБА_1 під час виконання робіт по цивільно-правовому договору, та скласти Акт за формою Н-1, відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232.
В решті позову відмовити.
Стягнути з ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області на користь держави судовий збір в сумі 704 (сімсот чотири ) грн.. 80 коп. (Одержувач: Коломийське УК/м. Коломия/22030101,Код отримувача ( ЄДРПОУ) 37904227 Банк отримувача (ГУДКСУ) Казначейство України (ЕАП)Код банку (МФО ГУДКСУ) 899998 Рахунок: 31217206009016 ,Код класифікації доходів бюджету 22030101, Судовий збір ДСА України 050 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Найменування та ім'я сторін, їх місцезнаходження та проживання:
ОСОБА_1, місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_2, 78200, реєстраційний номер облікової картки платників податків НОМЕР_1.
ОСОБА_3 Держпраці в Івано-Франківській області, місцезнаходження 78000, м. Івано-Франківськ вул. Незалежності, 67 , код ЄДРПОУ 39784625.
ОСОБА_3 виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області, місцезнаходження м. Івано-Франківськ вул. Андрія Мельника, 76000 , код ЄДРПОУ 41315333.
Фізична особа підприємець ОСОБА_4 місцезнаходження 78203 м.Коломия вул. Січових Стрільців, 25/5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2.
Повний текст рішення складено 28.02.2019р. Суддя Беркещук Б. Б.