Рішення № 80658590, 25.03.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.03.2019
Номер справи
520/1775/19
Номер документу
80658590
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710 Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

25 березня 2019 р. справа № 520/1775/19

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Біленський О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ 14099344) та Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (код ЕДРПОУ 40387920, 64309, Харківська область, м. Ізюм, проспект Незалежності, 2) про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області та Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просить суд:

- скасувати Рішення про результати розгляду заяви № 332/13-18 від 19 грудня 2018 року комісією при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, а також Рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області № 2 від 14 січня 2019 року, якими ОСОБА_2 відмовлено в призначенні пенсії відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за списком 2, в зв'язку з не зарахуванням стажу роботи у період з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор за Списком №2, оскільки не надані документи про ліквідацію підприємства без визнання правонаступника;

- зобов'язати Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області зарахувати до стажу роботи, що дає право отримати на пільгових умовах пенсію за віком, стаж роботи ОСОБА_2 на ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» у періоди: з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор, та призначити і виплачувати ОСОБА_2 на пільгових умовах пенсію за віком після досягнення ОСОБА_2 55 років, а саме з 18 жовтня 2018 року.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 25.02.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі згідно з положеннями п.2 ч.1 ст.263 КАС України, якою унормовано що суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Згідно з положеннями ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до положень ч.2 ст.263 КАС України, справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Згідно з положеннями ч.1 та ч.2 ст.262 КАС України, розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що 23 листопада 2018 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за Списком №2, до заяви були надані всі необхідні документи. Рішенням про результати розгляду заяви №332/13-18 від 19 грудня 2018 року комісією при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області, а також рішенням Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №2 від 14 січня 2019 року позивачу відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за Списком № 2 за відсутністю необхідного пільгового стажу роботи, у зв'язку з не зарахуванням стажу роботи у період з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор за Списком №2, оскільки відсутні документи про ліквідацію ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» без визнання правонаступника. Позивач вважає що відповідачі при прийнятті оскаржуваних рішень діяли не у спосіб, визначений чинним законодавством з питань пенсійного забезпечення, що є підставою для задоволення позовних вимог.

Представник відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, надав до суду відзив на позов, в якому зазначив, що комісією при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області правомірно винесено Рішення про результати розгляду заяви №332/13-18 від 19 грудня 2018 року. Представник відповідача вказав, що п.1 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10 листопада 2006 р. №18-1 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 листопада 2006 р. за №1231/13105 (далі - Порядок №18-1) передбачено, що порядок визначає механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника. З огляду на те, що підприємство, на якому працював позивач визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, комісія правомірно відмовила ОСОБА_2 в підтвердженні стажу роботи у період роботи з 23.02.1987 по 02.03.2015 у ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод", оскільки відсутні документи про ліквідацію ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод».

Представник відповідача - Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, надав до суду відзив на позов, в якому зазначив, що оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області рішенням від 19.12.2018 року № 332/13-18 відхилило заяву позивача щодо підтвердження стажу роботи у період з 23.02.1987 р. по 02.03.2015 р. на посаді металізатор, як такого що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах, Ізюмським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України правомірно відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2, відповідно до ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». З огляду на викладене, представник відповідача з адміністративним позовом не погоджується та просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

З наявних матеріалів справи вбачається, що 23 листопада 2018 року позивач звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Ізюмському районі з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за Списком №2.

Рішенням про результати розгляду заяви №332/13-18 від 19 грудня 2018 року комісією при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області позивачу відмовлено у підтвердженні стажу роботи у період з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор за списком №2 з посиланням на відсутність підстав для такого підтвердження, оскільки не встановлено факту ліквідації ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод».

Рішенням Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №2 від 14.01.2019 року позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.1 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з посиланням на рішення Комісії №332/13-18 від 19 грудня 2018 року про відмову в підтвердженні позивачеві пільгового трудового стажу.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Правовою основою діяльності Комісії при ГУПФУ в Харківській області є саме положення Порядку №18-1.

Відповідно до п.п.3, 4, 5 Порядку № 18-1 підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - підтвердження стажу роботи), здійснюється комісіями з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років (далі - Комісії).

Комісії створюються при головних управліннях Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, до складу яких обов'язково включаються представники органів соціального захисту населення, органів Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці. До складу Комісії за згодою включаються представники членських організацій Федерації професійних спілок України та регіональних організацій роботодавців та їх об'єднань.

Комісії діють у відповідності до цього Порядку. Склад Комісій затверджується начальником Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Головою Комісії є начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Разом з тим, відповідно до п.1 Порядку №18-1, цей Порядок визначає механізм підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремої категорії працівників у разі ліквідації підприємства, установи та організації без визначення правонаступника.

Таким чином, Комісія підтверджує пільговий стаж роботи виключно в тому випадку, якщо підприємство, на якому працювала особа, є ліквідованим.

У відповідності до пп.пп.1, 2 п.11 Порядку для підтвердження стажу роботи заявник подає до управління Пенсійного фонду України в районі, місті, районі у місті, об'єднаних управлінь, за місцем проживання (реєстрації) такі документи, зокрема, як: заяву про підтвердження стажу роботи, а також документи, які підтверджують факт припинення підприємства, установи, організації в результаті їх ліквідації (у тому числі архівні) - щодо підприємств, установ, організацій, ліквідованих до 01.07.2004 та/або щодо яких відсутні дані про проведення реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр).

Судом встановлено, що постановою Господарського суду Харківської області по справі Б-39/02-09 від 03.12.2014 ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод" (код ЄДРПОУ 01056356) визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.

Згідно з наявною в матеріалах справи копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, станом на 23.11.2018 (дату звернення позивача за призначенням пенсії) ВАТ "Ізюмський тепловозоремонтний завод" не ліквідовано, підприємство перебуває в стані припинення за судовим рішенням про банкрутство.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що у Комісії при ГУПФУ в Харківській області відсутні юридичні підстави для прийняття рішення про підтвердження пільгового стажу позивача за період роботи на Ізюмському тепловозоремонтному заводі з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року.

Таким чином, підстави для задоволення позовної вимоги в частині скасування Рішення Комісії при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області про результати розгляду заяви № 332/13-18 від 19 грудня 2018 року задоволенню не підлягають.

Відносно позовної вимоги про скасування Рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області № 2 від 14 січня 2019 року, якими ОСОБА_2 відмовлено в призначенні пенсії відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за списком 2, в зв'язку з не зарахуванням стажу роботи у період з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор за Списком №2, оскільки не надані документи про ліквідацію підприємства без визнання правонаступника, судом встановлено наступне.

Зі змісту оскаржуваного рішення вбачається, що позивачу відмовлено у призначенні з інших підстав, ніж зазначені у адміністративному позові, а саме у зв'язку з відмовою комісією при головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області №332/13-18 від 19 грудня 2018 року у підтвердженні стажу роботи на пільгових умовах за списком №2 з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року. Окремо в оскаржуваному рішенні зазначено, що уточнюючу довідку, яка підтверджує спеціальний трудовий стаж, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року №637, ОСОБА_1 не надав.

Відповідно до положень ч.1 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 9 липня 2003 року №1058-IV (в редакції чинній на момент звернення позивача з заявою про призначення пенсії, далі - Закон України №1058-IV), право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

Пунктом 2 частини 2 статті 114 Закону України №1058-IV передбачено, що працівникам, зайнятим повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.

Згідно з положеннями п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду № 22-1 від 25.11.2005 (далі по тексту - Порядок № 22-1), до заяви про призначення пенсії за віком додаються такі документи: 1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; 2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року N 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).

Згідно з вимогами ст.62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року № 1788-XII, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637.

Відповідно до п.1 вказаного Порядку, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

За приписами пункту 20 вказаного Порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток № 5).

Пунктом 10 Порядку застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 року №383, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2005 р. за №1451/11731 передбачено, що для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637.

При цьому, позивачем не надано до суду доказів, а з наявних матеріалів справи не встановлено, що позивачем до заяви про призначення пенсії за віком були додані документи про спеціальний трудовий стаж, що визначені Порядком № 637.

Таким чином, позивачем не було надано до органу пенсійного фонду уточнюючих довідок, які є підставою для врахування вказаного періоду до пільгового стажу при призначенні пенсії.

З аналізу наведених норм законодавства, пенсія призначається за результатами розгляду і аналізу всіх наданих документів, у разі дотримання особою всіх умов призначення пенсії, зокрема, щодо стажу та пенсійного віку тощо.

При цьому, позивач звертався до Комісії при ГУПФУ в Харківській області з метою підтвердження спеціального трудового стажу позивача, в той час як належною установою для підтвердження пільгового стажу є саме підприємство, де працював позивач. Відповідно, позивачем визнано необхідність підтвердження періодів роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах.

З огляду на викладене, у відповідності до вимог пункту п.4.7 Порядку №22-1 відповідач при прийнятті рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу надав оцінку тим документам, які були надані позивачем 23.11.2018 разом із заявою про призначення пенсії.

Таким чином суд приходить до висновку, що рішення Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області № 2 від 14 січня 2019 року, якими ОСОБА_2 відмовлено в призначенні пенсії відповідно до статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за списком №2 є обґрунтованим та не підлягає скасуванню.

Відносно позовних вимог зобов'язати Ізюмське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області зарахувати до стажу роботи, що дає право отримати на пільгових умовах пенсію за віком, стаж роботи ОСОБА_2 на ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» у періоди: з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор, призначити і виплачувати ОСОБА_2 на пільгових умовах пенсію за віком після досягнення ОСОБА_2 55 років, а саме з 18 жовтня 2018 року, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку: пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суди не вправі втручатися в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування при здійсненні ними функцій та повноважень, визначених законодавством, не вправі переймати на себе функції суб'єктів владних повноважень, оскільки чинним законодавством України суди не наділені правом створювати норми права, а наділені лише компетенцією перевіряти уже створені норми права на їх відповідність вищестоящим в ієрархії нормативно-правовим актам.

Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Таким чином, суди не вправі підміняти собою державні органи, компетенція яких чітко регламентована чинним законодавством. Так, повноваженнями щодо призначення та виплати пенсії за віком на пільгових умовах за Списком №2 наділений виключно відповідач, а тому зазначення судом конкретних дій відповідача під час розгляду заяви про призначення пенсії, є виходом за межі повноважень суду, наданих чинним законодавством при постановленні судових рішень.

Обчислення страхового стажу, надання оцінки наявному страховому стажу при призначенні пенсії, зокрема, на особливих підставах (Список №2) відноситься до виключних (дискреційних) повноважень Ізюмського об'єднаного УПФУ, суд вважає неможливим зобов'язувати відповідача призначити та виплачувати позивачеві пенсію за віком на пільгових умовах за Списком №2 з 18 жовтня 2018 року та зарахувати до стажу роботи, що дає право отримати на пільгових умовах пенсію за віком, стаж роботи ОСОБА_2 на ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод» у періоди: з 23.02.1987 року по 02.03.2015 року по професії металізатор.

За приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За викладених обставин, суд прийшов до висновку, що підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов., код ЄДРПОУ 14099344) та Ізюмського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (код ЕДРПОУ 40387920, 64309, Харківська область, м. Ізюм, проспект Незалежності, 2) про скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_2 (рнокпп НОМЕР_1, АДРЕСА_1) судові витрати по сплаті судового збору в дохід держави (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) у розмірі 1536 (одна тисяча п'ятсот тридцять шість гривень) 80 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 25.03.2019 року.

Суддя Біленський О.О.