
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.001300
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 березня 2019 року м.Львів, вул.Чоловського, 2
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Гулик А.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання незаконними та скасування наказів, -
встановив:
20.03.2019 до суду надійшов позов ОСОБА_1 до Управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, в якому позивач просить суд:
- визнати незаконним та скасувати наказ директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 13.12.2018 №69-р «Про проведення службового розслідування» у частині, що стосується ОСОБА_1;
- визнати незаконним та скасувати наказ директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 30.01.2019 №8-р «Про результати проведення службового розслідування» у частині, що стосується ОСОБА_1;
- визнати незаконним та скасувати наказ в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 01.02.2019 №20-к «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності (оголошення догани) ОСОБА_1».
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви у тому числі з'ясовує, чи:
- відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 вказаного Кодексу;
- позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними);
- немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених вказаним Кодексом.
Суддя встановив, що позовна заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 КАС України.
Частиною 3 статті 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору (частина третя статті 161, частина восьма статті 160 КАС України).
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019» встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2018 становить 1921 грн.
Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме 768,40 грн.
Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, позивач заявляє три позовні вимоги немайнового характеру, за кожну з яких йому слід сплатити судовий збір та подати до суду оригінали квитанцій про його сплату.
Таким чином, судовий збір за подання позовної заяви становить 2305,20 грн.
До позовної заяви долучено квитанцію від 20.03.2019 №406 про сплату судового збору в сумі 768,40 грн.
З огляду на викладене, позивачу необхідно доплатити судовий збір за дві позовні вимоги немайнового характеру в сумі 1536,80 грн.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному сайті суду (http://adm.lv.court.gov.ua) в розділі “Судовий збір”. Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м.Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998; рахунок отримувача:34315206084082, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: “судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище сайті є також можливість автоматично розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Суддя також звертає увагу на те, що згідно з ч.5 ст. 122 КАС України для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Позивач просить визнати незаконними та скасувати наказ директора департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 13.12.2018 №69-р, від 30.01.2019 №8-р, а також наказ в.о. начальника управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради від 01.02.2019 №20-к.
Доказів, які б давали можливість судді встановити, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, до суду не подано. Разом з цим, з позовом до суду позивач звернувся лише 20.03.2019, тобто після спливу строку, встановленого ч.5 ст. 122 КАС України.
Таким чином, суддя дійшов висновку, що позивач пропустив строк звернення до суду з цим позовом, заяву про поновлення пропущеного строку із зазначенням підстав для поновлення строку до суду не подав.
Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 123 КАС України, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.
Таким чином, позивачу необхідно надати строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Згідно з вимогами частин першої, другої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 вказаного Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя –
у х в а л и в :
залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Управління «Служба у справах дітей» департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання незаконними та скасування наказів.
Позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, скерувавши на поштову адресу Львівського окружного адміністративного суду (79018, м.Львів, вул.Чоловського, 2) такі документи:
1) оригінал документа про доплату судового збору в сумі 1536,80 грн.
2) заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду (з доказами поважності пропуску строку звернення до суду).
Ухвала суду про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.Г. Гулик