
Справа № 420/6654/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
за участю:
секретаря судового засідання Белінського Г.В.,
представник позивача не з'явився,
представника відповідачів Кисельова О.М. за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "-Південний торговий дім-" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішення, зобов'язання зареєструвати податкові накладні,-
І. Суть спору:
Товариство з обмеженою відповідальністю "-Південний торговий дім-" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС в Одеській області, в якому просило:
1. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 15.06.2018 р. за №797247/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 від 28.11.2017 р.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 27.06.2018 р. за №819927/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №61 від 28.11.2017 р.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 05.07.2018 р. за №828685/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 06.11.2017 р.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 05.07.2018 р. за №828684/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 29.11.2017 р.
5. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 11.07.2018 р. за №836834/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 29.11.2017 р.
6. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 15.06.2018 р. за №797246/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 27.11.2017 р.
7. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №57 від 28.11.2017 р. на загальну суму 21 081,60 грн. (двадцять одна тисяча вісімдесят одна гривня 60 коп.), днем її надходження.
8. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №61 від 28.11.2017 р. на загальну суму 121641,60 грн. (сто двадцять одна тисяча шістсот сорок одна гривня 60 коп.), днем її надходження.
9. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №39 від 06.11.2017 р. на загальну суму 15 739,00 грн. (п'ятнадцять тисяч сімсот тридцять дев'ять грн. 00 коп. ), днем її надходження.
10. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №73 від 29.11.2017 р. на загальну суму 31 337,04 грн. (тридцять одна тисяча триста тридцять сім грн. 04 коп.), днем її надходження.
11. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №72 від 29.11.2017 р. на загальну суму 13481,52 грн. (тринадцять тисяч чотириста вісімдесят одна грн. 52 коп.), днем її надходження.
12. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №65 від 27.11.2017 р. на загальну суму 56241,00 грн. (п'ятдесят шість тисяч двісті сорок одна грн. 00 коп.), днем її надходження.
ІІ. Аргументи сторін
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
ТОВ "-Південний торговий дім-" придбав соняшник українського походження, врожаю 2017 р.
Позивач уклав з СФГ «Рашков Ігор Михайлович» договір транспортно - експедиційних послуг №23/08/1 від 23.08.2017 р.
Позивач уклав з ТОВ «Агротранс консалт» договір оренди транспортних засобів №21-17 від 21.08.2017 р. Відповідно до якого позивач отримав в тимчасове платне користування транспортні засоби в порядку та на умовах, визначених цим договором.
Транспортні засоби згідно з вищезазначеного договору і використовувалися в перевезенні насіння соняшника для господарських потреб від СФГ «Рашков Ігор Михайлович» до виробничого комплексу ТОВ «-Південний торговий дім-»
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №57 від 28.11.2017 на суму 21081,60 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Дунай Агроінвест» транспортно - експедиційних послуг №15/08/2 від 15.09.2017 р.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №61 від 28.11.2017 на суму 121 641,60 грн.
Позивач уклав договір з ПП «Тангра» транспортно - експедиційних послуг №29/09/1 від 29.09.2017 р.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №73 від 29.11.2017 на суму 31337,04 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Нива» транспортно - експедиційних послуг №17/09/1 від 17.09.2017 р.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №39 від 06.11.2017 на суму 15738,00 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «БТК АГРО» транспортно - експедиційних послуг №01/09/7 від 01.09.2017 р.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №72 від 29.11.2017 на суму 13481,52 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Авангард Агро Плюс» транспортно - експедиційних послуг №31/08/4 від 31.08.2017 р.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №65 від 27.11.2017.
Однак згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.11.2017 р. - до податкової накладної №73 від 29.11.2017 р. від 28.11.2017 р. до податкової накладної №57 від 28.11.2017 р., від 29.11.2017 р. - до податкової накладної №61 від 28.11.2017 р., 20.11.2017 р. - до податкової накладної №39 від 06.11.2017 р., 30.11.2017 р. - до податкової накладної №72 від 29.11.2017 р., 30.11.2017 р. - до податкової накладної №65 від 27.11.2017 р., які надійшли через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, за результатами обробки документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному п.6 Наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 р. «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД та запропоновано Товариству надати пояснення та/або копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
Позивач зазначив, що у квитанціях зазначено загальне посилання на відповідність податкової накладної критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджених наказом №567. До того ж ДФС України не зазначило, які саме потрібно надати докази обґрунтування товарності операцій з контрагентом.
Крім того відповідач не обґрунтував, в чому саме полягала невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД та яким чином це було визначено, не зазначено, та відповідно не надано в даній квитанції та не враховано, що надавалися транспортно-експедиційні послуги, ніякий товар не придбався.
На виконання вимог ДФС України відповідно до Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних №73, №57, №61, №39, №72, №65 позивач через особистий кабінет електронного сервісу «електронний кабінет платника» подав до ДФС України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій з поясненнями та повним пакетом документів на підтвердження наданих пояснень та підтвердження реальності здійснення господарських операцій щодо поставки товару. Про те останні не були взяті контролюючим органом до уваги.
Позивач отримав квитанції №1 до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій до повідомлення ПН/РК від 21.06.2018 р., документ доставлено до ДФС України, документ збережено на центральному рівні, через певний час подбайте про прийом квитанції №2.
Позивач отримав від комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації рішення:
- №828684/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 29.11.2017 р.;
-№79724/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 від 28.11.2017 р.;
-№819927/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №61 від 28.11.2017 р.;
-№828685/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 06.11.2017 р.
-№836834/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 29.11.2017 р.;
-№797246/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 27.11.2017 р.
Позивач не погодившись з прийнятими рішеннями про відмову у реєстрації податкових накладних подав на них скарги. Внаслідок розгляду скарг позивача, прийняті рішення про залишення скарг без задоволення, рішення комісії без змін.
Позивач не погоджується з вищезазначеними рішеннями комісії оскільки вважає їх необґрунтованими та такими, що належать до скасування.
Представник позивача у судове засідання не з'явився про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно. 13.03.2019 р. через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.
26.12.2018 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження.
28.01.2019 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання продовжено строк підготовчого провадження до 90 днів.
20.02.2019 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження по справі та продовжено розгляд по суті.
Представник відповідачів у судовому засіданні у задоволенні позову просив відмовити з підстав викладених у відзиві на позов (т.1 а.с.236-238).
В обґрунтування відзиву представник відповідачів зазначив, що позивач направив на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкові накладні №57 від 28.11.2017 р., №61 від 28.11.2017 р., №39 від 06.11.2017 р., №73 від 29.11.2017 р., №72 від 29.11.2017 р., №65 від 27.11.2017 р.
За отриманими квитанціями з єдиного вікна приймання звітності ДФС України підприємству було повідомлено, що реєстрація зазначених податкових накладних зупинена, даною квитанцією запропоновано платнику надати пояснення та/або копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних.
Надалі позивач засобами електронного зв'язку повідомив щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК.
Однак за рішенням комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, позивачу відмовлено в реєстрації податкових накладних в ЄРПН.
В оскаржуваних рішеннях було чітко зазначено які документи не було надано підприємством ТОВ "-Південний торговий дім-", разом з повідомленням, а саме розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків.
Таким чином, на думку представника відповідачів оскаржувані рішення про відмову в реєстрації податкових накладних ТОВ "-Південний торговий дім-" із посиланням на підставу - надання платником податку копій документів, що не є достатніми для прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, та із посиланням на підставу - не надання платником податку всіх необхідних копію документів - є повністю обґрунтованим.
Заслухавши вступне слово представника відповідачів, з'ясувавши обставини на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються. Суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить до задоволення.
ІІІ. Обставини, встановлені судом
Так, суд встановив, що 21.02.2006 р. до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про заснування ТОВ «АНАР К», а 16.03.2017 р. - про зміну, зокрема найменування підприємства на ТОВ "-Південний торговий дім-".
Позивач придбав соняшник українського походження , врожаю 2017 р. у сільгоспвиробників.
Позивач уклав з СФГ «Рашков Ігор Михайлович» договір транспортно - експедиційних послуг №23/08/1 від 23.08.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання даного договору №23/08/1 від 23.08.2017 р. у надані транспортних послуг, підтверджується, актом наданих послуг №253 від 28.11.2017 р., рахунком на оплату №210 від 28.11.2017 р., платіжним дорученням №332, товарно-транспортними накладними №9, №8, №7.
Позивач уклав з ТОВ «Агротранс консалт» договір оренди транспортних засобів №21-17 від 21.08.2017 р. Відповідно до якого позивач отримав в тимчасове платне користування транспортні засоби в порядку та на умовах, визначених цим договором.
Транспортні засоби згідно з вищезазначеного договору і використовувалися в перевезенні насіння соняшника для господарських потреб від СФГ «Рашков Ігор Михайлович» до виробничого комплексу позивача.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за договором поставки №23/08/1 від 23.08.2017 р. позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №57 від 28.11.2017 на суму 21081,60 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Дунай Агроінвест» транспортно - експедиційних послуг №15/08/2 від 15.09.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання договору №15/08/2 від 15.09.2017 р. у надані транспортних послуг підтверджується актом наданих послуг № 257 від 28.11.2017 р., рахунком на оплату №214 від 28.22.2017 р., платіжним дорученням №1353 від 20.04.2017 р., товарно-транспортними накладними №39, №48, №49, №27, №28, №29, №30, №38, №52, №33, №45, №44, №34, №43, №55, №32, №54.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №61 від 28.11.2017 на суму 121 641,60 грн.
Позивач уклав договір з ПП «Тангра» транспортно - експедиційних послуг №29/09/1 від 29.09.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання даного договору №29/09/1 від 29.09.2017 р. у надані транспортних послуг, підтверджується, актом наданих послуг №266 від 29.11.2017 р., рахунком на оплату №223 від 29.11.2017 р., товарно-транспортними накладними №02ААФ, №02ААФ .
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №73 від 29.11.2017 на суму 31337,04 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Нива» транспортно - експедиційних послуг №17/09/1 від 17.09.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання даного договору №17/09/1 від 17.09.2017 р. у надані транспортних послуг, підтверджується, актом наданих послуг №223 від 06.11.2017 р., рахунком на оплату №188 від 06.11.2017 р., платіжним дорученням №135 від 06.11.2017 р. товарно-транспортними накладними №145, №138.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №39 від 06.11.2017 на суму 15738,00 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «БТК АГРО» транспортно - експедиційних послуг №01/09/7 від 01.09.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання даного договору №01/09/7 від 01.09.2017 р. у надані транспортних послуг, підтверджується, актом наданих послуг №265 від 29.11.2017 р., рахунком на оплату №222 від 29.11.2017 р., платіжним дорученням №135 від 06.11.2017 р. товарно-транспортна накладна №8.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №72 від 29.11.2017 на суму 13481,52 грн.
Позивач уклав договір з ТОВ «Авангард Агро Плюс» транспортно - експедиційних послуг №31/08/4 від 31.08.2017 р. Оплата за перевезення вантажів здійснюється згідно з рахунком, виставленого виконавцем на підставі товаро-транспортних накладних за перевезення.
Виконання даного договору №31/08/4 від 31.08.2017 р. у надані транспортних послуг, підтверджується, актом наданих послуг №258 від 27.11.2017 р., рахунком на оплату №215 від 27.11.2017 р., платіжним дорученням №930 від 27.11.2017 р. товарно-транспортними накладними №62, №58, №1.
За результатами здійснення товарно - експедиційних послуг за вказаним договором позивач відповідно до приписів п.201.10 ст.201 ПК України оформив податкову накладну №65 від 27.11.2017.
Позивач направив на реєстрацію до Єдиного державного реєстру податкових накладних податкові накладні №57 від 28.11.2017 р., №61 від 28.11.2017 р., №39 від 06.11.2017 р., №73 від 29.11.2017 р., №72 від 29.11.2017 р., №65 від 27.11.2017 р.
Однак згідно з квитанцією про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних від 30.11.2017 р. - до податкової накладної №73 від 29.11.2017 р. від 28.11.2017 р. до податкової накладної №57 від 28.11.2017 р., від 29.11.2017 р. - до податкової накладної №61 від 28.11.2017 р., 20.11.2017 р. - до податкової накладної №39 від 06.11.2017 р., 30.11.2017 р. - до податкової накладної №72 від 29.11.2017 р., 30.11.2017 р. - до податкової накладної №65 від 27.11.2017 р., які надійшли через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, за результатами обробки документ прийнято, реєстрація зупинена, відповідно до п.201.16 ст.201 ПК України, оскільки ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному п.6 Наказу Міністерства фінансів України №567 від 13.06.2017 р. «Про затвердження Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».
За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД та запропоновано Товариству надати пояснення та/або копії документів достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН/РК.
Позивач на виконання вимог ДФС України відповідно до Квитанції про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних №73, №57, №61, №39, №72, №65 позивач через особистий кабінет електронного сервісу «електронний кабінет платника» подав до ДФС України повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій з поясненнями та повним пакетом документів на підтвердження наданих пояснень та підтвердження реальності здійснення господарських операцій щодо поставки товару. Про те останні не були взяті контролюючим органом до уваги.
Позивач отримав квитанції №1 до повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій до повідомлення ПН/РК від 21.06.2018 р., документ доставлено до ДФС України, документ збережено на центральному рівні, через певний час подбайте про прийом квитанції №2.
Позивач отримав від комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації рішення:
- №828684/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 29.11.2017 р.;
-№79724/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 від 28.11.2017 р.;
-№819927/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №61 від 28.11.2017 р.;
-№828685/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 06.11.2017 р.
-№836834/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 29.11.2017 р.;
-№797246/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 27.11.2017 р.
Підстава відмови у реєстрації податкових накладних відповідач у рішеннях зазначив те, що «ненадання платником податку копій документів первинних щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантажування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні , розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків».
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
ІV Джерела права та висновки суду.
Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до положень п. 185.1 статті 185 ПК України, об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.
Згідно з положеннями п.201.1 ст. 201 ПК України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10. статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Згідно з п. 74.2. статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).
Відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 (далі - Порядок №1246), податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.
Приписами п.п. 12,13,14,17 Порядку № 1246 передбачено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу;дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У разі відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення реєстрації таких податкових накладних та/або розрахунків коригування відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу, формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування, в якій зазначаються відомості та перелік документів, визначених підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.
Зазначеним нормам порядку № 1246 кореспондують приписи п. 201.16 ст. 201 ПКУ, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Зазначена комісія приймає рішення про:реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Згідно з п.п. 1,2,6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних , що затверджені Наказом Міністерства фінансів України 13.06.2017 № 567, оцінка ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр) здійснюється ДФС шляхом проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування цим Критеріям (далі - Моніторинг).
Моніторинг здійснюється ДФС на підставі аналізу даних звітних показників платника податку, наявної податкової інформації, а також інформації, поданої платником податку за формою згідно з додатком до цих Критеріїв, яка відображає специфіку господарської діяльності платника податку окремо за кожним видом економічної діяльності, якщо така інформація врахована комісією Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - Комісія ДФС).
Моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями: 1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75% загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється); 2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій, виданих органами ліцензування, які засвідчують право суб'єкта господарювання на виробництво, експорт, імпорт, оптову і роздрібну торгівлю підакцизними товарами (продукцією), визначеними підпунктами 215.3.1 та 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Податкового кодексу України (далі - Кодекс), стосовно товарів, які зазначені платником податку у податковій накладній, поданій на реєстрацію в Реєстрі.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає вимогам підпункту 1 цього пункту та сума податку на додану вартість, зазначена в податкових накладних, зареєстрованих платником податку в Реєстрі у звітному (податковому) періоді з урахуванням податкової накладної / розрахунку коригування, поданої на реєстрацію в Реєстрі, які відповідають вимогам підпункту 1 цього пункту, більша за середньомісячну суму сплачених за останні 12 місяців єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
У разі якщо за результатами Моніторингу визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідає одній з умов, зазначених у підпункті 2 цього пункту, - реєстрація такої податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 розділу V Кодексу.
Згідно з п. 1 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Перелік), у розрізі Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 (далі - Критерії):
1) для критерію, зазначеного у підпункті 1 пункту 6 Критеріїв:договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами;договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством;
2) для критерію, зазначеного в підпункті 2 пункту 6 Критеріїв: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками, листування з контрагентами; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлені повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для провадження господарської операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання й транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передавання товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачена договором та/або законодавством.
Отже у разі якщо за результатами перевірки ДФС встановлено, що податкова накладна/ розрахунок коригування відповідає одній з ознак, визначених підпунктами 1-4 цього Наказу № 567, - така податкова накладна / розрахунок коригування не підлягає Моніторингу.
Так, суд зауважує, що в залежності від того, якому саме критерію оцінки ступеня ризику визначеному у пп. 1 чи пп. 2 п. 6 Критеріїв відповідає податкова накладна, суб'єкт підприємництва має надати певний вичерпний перелік документів. Такі переліки визначені законодавцем окремо для податкових накладних, що відповідають критеріям оцінки ступеня ризиків передбачених пп. 1 та пп. 2 п. 6 Критеріїв.
Відповідно до п.1,2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації" , комісія Державної фіскальної служби (далі - комісія ДФС) приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника податку на додану вартість відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, та/або копій документів, які платник податку має право подати до органу Державної фіскальної служби протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у податковій накладній/розрахунку коригування.
Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Кодексу;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту "в" підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.
Суд зазначає, що в оскаржуваних рішеннях зазначені лише загальні підстави для відмови у реєстрації, визначені законодавством а саме: «ненадання платником податку копій документів первинних щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантажування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні , розрахункові документи, банківські виписки з особових рахунків (документи, які не надано підкреслити)». При цьому документи, які не надано не підкреслено всупереч тому, що зазначає фіскальний орган самостійно.
Так, у рішеннях не зазначено, які саме документи складені з порушенням законодавства, яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних
Суд вважає, що така підстава для прийняття рішень є формальною, оскільки не можливо встановити, що саме порушив суб'єкт підприємницької діяльності, а саме: суб'єктом підприємництва надано копії документів, що складені з порушенням законодавства, чи документи є недостатніми, або документи надано у недостатній кількості та складені з порушенням законодавства. А також не вказано які саме документи відповідно до встановленого законом переліку позивач не надав та які саме документи складені з порушенням законодавства. Відсутність даної інформації свідчить про необґрунтованість рішення відповідача.
Крім того, позивач виконав обов'язок щодо надіслання до ДФС України первинних документів та пояснень щодо наданих документів на підтвердження здійснення господарської діяльності по податковим накладним №57 від 28.11.2017 р., №61 від 28.11.2017 р., №39 від 06.11.2017 р., №73 від 29.11.2017 р., №72 від 29.11.2017 р., №65 від 27.11.2017 р.
Отже позивач надав ДФС України усі необхідні документи, які в сукупності підтверджують наявність підстав для реєстрації податкових накладних №57 від 28.11.2017 р., №61 від 28.11.2017 р., №39 від 06.11.2017 р., №73 від 29.11.2017 р., №72 від 29.11.2017 р., №65 від 27.11.2017 р.
Оскаржувані рішення №828684/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 29.11.2017 р.; №79724/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 від 28.11.2017 р.; №819927/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №61 від 28.11.2017 р.; №828685/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 06.11.2017 р. №836834/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 29.11.2017 р.; №797246/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 27.11.2017 р. в ЄРПН є актами індивідуальної дії.
Правовий акт індивідуальної дії - це виданий суб'єктом владних повноважень документ, прийнятий з метою реалізації положень нормативно-правового акта (актів) щодо конкретної життєвої ситуації, не містить загальнообов'язкових правил поведінки та стосується прав і обов'язків чітко визначеного суб'єкта (суб'єктів), на які він поширюється.
Обов'язковою ознакою правового акту індивідуальної дії суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків їх зміни чи припинення. Загальною рисою, яка відрізняє індивідуальні акти управління, є їх виражений правозастосовний характер. Головною рисою таких актів є їхня конкретність (гранична чіткість), а саме: чітке формування конкретних юридичних волевиявлень суб'єктами адміністративного права, які видають такі акти; розв'язання за їх допомогою конкретних, а саме індивідуальних, справ або питань, що виникають у сфері державного управління; чітка визначеність адресата, конкретної особи або осіб; виникнення конкретних адміністративно-правових відносин, обумовлених цими актами; чітка відповідальність такого акта нормам чинного законодавства.
Суд зазначає, що оскаржувані рішення комісії не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості акта індивідуальної дії, та породжують його неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
На підставі вищевикладеного та з первинних документів вбачається вчинення позивачем дій спрямованих на реальне виконання умов укладених угод, зокрема постачання товарів, господарські операції спричинили реальні зміни у майновому стані сторін, є економічно виправданими та відповідають основним видам господарської діяльності позивача. Первинні документи бухгалтерського обліку та податкової звітності, якими сторони супроводжували господарські операції не суперечить вимогам чинного законодавства, містять вичерпні дані щодо переліку наданих послуг, у повній мірі розкривають зміст та обсяг господарських операцій.
Таким чином, відповідач прийняв рішення про відмову у реєстрації зазначених податкових накладних безпідставно та протиправно без урахування наданих позивачем пояснень та документів.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Згідно з ч.1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи, що обставини справи, які, відповідно до законодавства, повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд робить висновок, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог.
Під час розгляду справи відповідач не надав жодних доказів, які спростовують встановлені судом обставини у даній справі.
З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Згідно з пунктами 19,20 Порядок №1246 передбачено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструються у день: 1) прийняття комісією рішення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; 2) набрання законної сили рішенням суду про реєстрацію податкової та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення суду).
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 21 144,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №4705 від 04.12.2018 р. (т.1 а.с.225).
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 139, 161,245, 255, 293, 295 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1.Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 15.06.2018 р. за №797247/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №57 від 28.11.2017 р.
3. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 27.06.2018 р. за №819927/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №61 від 28.11.2017 р.
4. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 05.07.2018 р. за №828685/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №39 від 06.11.2017 р.
5. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 05.07.2018 р. за №828684/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №73 від 29.11.2017 р.
6. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 11.07.2018 р. за №836834/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №72 від 29.11.2017 р.
7. Визнати протиправним та скасувати рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН від 15.06.2018 р. за №797246/34034619 про відмову у реєстрації податкової накладної №65 від 27.11.2017 р.
8. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №57 від 28.11.2017 р. на загальну суму 21 081,60 грн. (двадцять одна тисяча вісімдесят одна гривня 60 коп.), днем її надходження.
9. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №61 від 28.11.2017 р. на загальну суму 121641,60 грн. (сто двадцять одна тисяча шістсот сорок одна гривня 60 коп.), днем її надходження.
10. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №39 від 06.11.2017 р. на загальну суму 15 739,00 грн. (п'ятнадцять тисяч сімсот тридцять дев'ять грн. 00 коп. ), днем її надходження.
11. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №73 від 29.11.2017 р. на загальну суму 31 337,04 грн. (тридцять одна тисяча триста тридцять сім грн. 04 коп.), днем її надходження.
12. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №72 від 29.11.2017 р. на загальну суму 13481,52 грн. (тринадцять тисяч чотириста вісімдесят одна грн. 52 коп.), днем її надходження.
13. Зобов'язати Державну фіскальну службу України провести в Єдиному реєстрі податкових накладних реєстрацію поданої ТОВ "-Південний торговий дім-" (код ЄДРПОУ 34034619) податкової накладної №65 від 27.11.2017 р. на загальну суму 56241,00 грн. (п'ятдесят шість тисяч двісті сорок одна грн. 00 коп.), днем її надходження.
14.Стягнути з Державної фіскальної служби України (код ЄДРПОУ 39292197) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "-Південний торговий дім-" судові витрати у сумі 21 144 (двадцять одна тисяча сто сорок чотири),00 грн.
15. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
16. Позивач- Товариство з обмеженою відповідальністю "-Південний торговий дім-" адреса: 68600, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кутузова, а (поштова адреса: м. Ізмаїл, Болградське шосе 8а ); код ЄДРПОУ 34034619.
Відповідач - Державна фіскальна служба України адреса: 04053, м. Київ, вул. Львівська пл.8; код ЄДРПОУ 39292197.
Відповідач - Головне управління ДФС в Одеській області адреса: вул. Семінарська,5 м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39292197 .
Повний текст рішення виготовлений та підписаний суддею 25 березня 2019 року.
Суддя О.Я. Бойко
.