
Справа № 591/1663/19 Провадження № 3/591/704/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 березня 2019 року м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м.Суми Шершак М.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, адреса проживання: вул.Садова б. 28, с.В.Чернетчина, Сумський район, зі слів не працюючий, за ч.1ст.130КУпАП ,-
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 14.03.2019 р. серії ОБ № 160110, гр. ОСОБА_1 13.03.2019 р. о 01.58 год. в м.Суми, по вул. Героїв Сумщини,8, керував транспортним засобом Fiat multijet Linea, д.н. НОМЕР_1, в стані алкогольного сп'яніння, а саме огляд на стан сп’яніння проведено на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора алкотестер Драгер 6810 № 2280 в присутності двох свідків, проба позитивна - 0,98 ‰. Водій з результаттом згоден. Своїми діями порушив п. 2.9 «а» ПДР та скоїв правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1В в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи, сповіщений належним чином, про що свідчить його підпис в протоколі.
Статтеюст.268 КУпАП не передбачено обов’язкової участі у розгляді адміністративного матеріалу особи, стосовно якої складено протокол за ст.130 КУпАП, тому було прийнято рішення розглянути справу у відсутність правопорушника ОСОБА_1.
Дослідивши матеріали справи, слід зробити такі висновки.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно ст. 280 КУпАП: орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати, чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують чи обтяжують відповідальність, чи завдано матеріальну шкоду, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до Глави 20КУпАП огляд на стан алкогольного сп'яніння визначено як захід забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення.
При цьому, порядок проведення такого огляду врегульований: ст. 266 КУпАП Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. № 1103, якою затверджено Порядок направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (далі Порядок), та спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України «Про затвердження Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» від 09.11.2015 № 1452/735 (далі-Інструкція).
А оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 130 КУпАП, проводиться у відповідності до розділу IX Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України від 07.11.2015 року за №1395 та вимог норм КУпАП.
Надані суду матеріали дають підстави стверджувати про те, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.130 КУпАП, Провина ОСОБА_1 підтверджується зібраними матеріалами справи дослідженими у суді, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 14.03.2019 р. серії ОБ №160110 (а.с. 1);
- результатами огляду на стан алкогольного сп'яніння, проведеного поліцейським на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810», стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 мав показник 0,98 ‰ алкоголю в крові (а.с. 2), згідно якого ОСОБА_1 погодився з показником алкотестера.
- письмовими поясненнями свідків ;
- довідкою інспектора відділу АП УПП в Сумській області ОСОБА_2 про те, що гр. ОСОБА_1 не притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП протягом року. Також про те, що інформація про наявність у ОСОБА_1 посвідчення водія відсутня (а.с. 7);- відеозаписом (а.с. 8).
Таким чином, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, вважаю за необхідне застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у вигляді штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки відповідно до інформації АП УПП в Сумській області інформація про наявність у ОСОБА_1 посвідчення водія відсутня.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАПз правопорушника необхідно стягнути судовий збір у сумі 384,20 грн.
Керуючись ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», ст.40-1, ч. 1 ст.130, ст. 283, 284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в сумі 10200 грн. (номер рахунку 31110149018001, код бюджетної класифікації: 21081300, код за ЄДРПОУ 37970404, МФО 899998, одержувач: ГУК Сумській обл./Сумська обл./21081300, Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), призначення платежу «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху») без позбавленням права керування транспортними засобами.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 384,20 гривень (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова може бути оскаржена протягом 10-денного строку до Сумського апеляційного суду через Зарічний районний суд м. Суми. в порядку передбаченому ст. 294 КУпАП.
Суддя М.І.Шершак