
Справа № 580/552/19
Номер провадження 3/580/201/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2019 року м.Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р. В.,
за участю секретаря – Ткаченко Я.О., прокурора – Шинкаренка Д.А., особи, що притягується до адміністративної відповідальності – кукленко Л.М.
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, спеціаліста 1 категорії відділу персоніфікованого обліку Управління праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Сумської області, що проживає ІНФОРМАЦІЯ_2,
по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, -
ВСТАНОВИВ:
Відносно ОСОБА_2 складений протокол про адміністративне правопорушення відповідно до якого остання, як суб’єкт декларування, зобов’язана подавати в установленому частиною першою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, тобто не вжила заходів, передбачених ч. 1 ст. 45 цього Закону. На службі в органах місцевого самоврядування ОСОБА_2 перебуває з 27.09.1994р. Присягу посадової особи місцевого самоврядування ОСОБА_2 прийняла 13.07.2001р. В Управлінні праці та соціального захисту населення виконкому Лебединської міської ради Сумської області відповідно до наказу від 25.11.2009 №22-о ОСОБА_2 було переведено з 01.11.2009 на посаду головного спеціаліста з контролю за правильністю призначення та виплати пенсій у відділ грошових виплат і компенсацій, на якій вона працює, до теперішнього часу. 28.11.2014р. особисто під підпис ОСОБА_2 була попереджена про обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходженням служби, встановлені Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування», Законом України «Про запобігання корупції». Зазначена вище посада відповідно до ст.15 Закону України від 07.06.2001 № 2498-ІІІ «Про службу в органах місцевого самоврядування» відноситься до посад в межах шостої категорії. Наказом від 21.10.2005 №28-о ОСОБА_2 було присвоєно 11 ранг посадової особи органів місцевого самоврядування в межах шостої категорії посад. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» - посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. За таких обставин, ОСОБА_2 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з корупцією, згідно п.п. "в" п. 1 ч. 1 ст. З Закону України "Про запобігання корупції". Відповідно до ст. 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» посадові особи місцевого самоврядування діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією України і законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами органів місцевого самоврядування, прийнятими у межах їхньої компетенції. За ч. З ст. 12 цього ж Закону на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».
Відповідно до примітки ст. 172-6 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Згідно ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пунктах 4 і 5 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону. ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зазначено, що такі особи, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Отже, ОСОБА_2 відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом декларування і зобов’язана подавати відповідну декларацію. ОСОБА_2 в 2018р. несвоєчасно без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, що передбачено ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283. Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Так, згідно п. 2 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, визначено, що зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Таким чином, ОСОБА_2 повинна була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік до 1 квітня 2018 року. Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до Реєстру. Під час аналізу публічної частини в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» встановлено, що щорічна декларація за 2017 рік ОСОБА_2 була подана 16.04.2018, що виходить за межі термінів, які визначені в ст.45 Закону України «Про запобігання корупції». Також, відповідно до листа Управління інформаційно аналітичних систем та захисту інформації НАЗК від 18.01.2019 №71-03/3463/19 надана послідовність дій користувача ОСОБА_2 за період з 01.01.2018 до 11.01.2019, з якої встановлено дату та час подання нею декларації, а саме : 16.04.2018 о 08год. 16хв. ОСОБА_2, маючи рівні можливості з іншими суб’єктами декларування, які за таких же умов подали декларацію своєчасно, не була позбавлена можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із днів, що передували квітню 2018р.
У судовому засіданні ОСОБА_2 свою винуватість не визнала, суду пояснила, що вона подала декларацію 20 березня 2018 року, але потім їй повідомили, що декларації немає не сайті НАЗК. Їй прийшлось подавати декларацію 16 квітня 208 року. Вона точно пам’ятає, що їй було повідомлено, що декларація подана.
З роздруківки послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» які вчинила ОСОБА_2 в період з 1 січня 2018 року по 11 січня 2019 року (а.с.10-12) встановлено, дщо 20 березня з 8 год. 33 хв. по 10 год. 03 хв. ОСОБА_2 заповнювала розділи декларації, о 10 год. 4 хв. 2 сек. ОСОБА_2 натиснула кнопку «Подати декларацію». Інші дії вчинені ОСОБА_2 16 квітня 2018 року.
Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Виходячи з встановлених під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення фактичних даних відповідно до яких ОСОБА_2 виконала всі необхідні дії 20 березня 2018 року для подачі декларації, в тому числі заповнення розділів та натисканя кнопки «Подати декларацію», за таких обставин суд знаходить відсутнім, у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Крім того, ч. 1 ст. 256 КУпАП передбачено, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як встановлено з протоколу про адміністративне правопорушення від 28 лютого 2019 року (а.с.1-7) у протолі зазначено, що пояснення особи додаються на окремому аркуші, в той же час пояснення ОСОБА_2 (а.с.8) отриманні від останньої 10 січня 2019 року, тобто значно раніше від складення протоклу про адміністративне правопорушення. За таких обставин суд знаходить порушеними права ОСОБА_2 передбачені ст. 268 КУпАП в частині можливості надати пояснення з приводу обставин притягнення до адміністративної відповідальності під час складення протоколу про адміністративне равопорушення.
Враховуючи те, що при розгляді справи доказів, що стверджують факт скоєння ОСОБА_2 правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6, КУпАП України не було встановлено, а за відсутності ж будь-яких інших доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, вина особи не може встановлюватися тільки на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, суд вважає що необхідно закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 через відсутність в її діях складу адміністративного правопорушеня передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України,
Керуючись ч. 1 ст. 172-6, 247, 251 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі відносно ОСОБА_2 по ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Р. В. Бакланов