
Справа №: 471/46/19 Провадження № 3/486/231/2019
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2019 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
в складі: головуючого судді Далматової Г.А.,
при секретарі Кучмар В.С.
без участі особи яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Миколаївського апеляційного суду, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1), працюючого мисливствознавцем Братського району, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В:
21 січня 2019 року о 18-40 годині ОСОБА_1, керуючи автомобілем НОМЕР_2 по вул. Вороніна та перехресті вул. Миру в смт. Братське Братського району Миколаївської області, на вимогу працівника поліції за допомогою жесту регулювальника про зупинку, не зупинився, був зупинений шляхом переслідування на патрульному автомобілі на вул. Шевченка, 4, чим порушив п. 2.4 Правил дорожнього руху України.
Крім того, 21 січня 2019 року о 18-50 годині ОСОБА_1, керував автомобілем НОМЕР_2 по вул. Шевченка, 4 в смт. Братське Братського району Миколаївської області з явними ознаками алкогольного сп'яніння: різкий запах алкоголю порожнини роту, почервоніння очей, порушення координації рухів. Від проходження медичного огляду в установленому законом порядку в присутності двох свідків на місці зупинки за допомогою алкотестеру «Драгер» та в медичному закладі відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як невиконання водіями вимог поліцейського про зупинку транспортного засобу та ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином. Клопотань про відкладання розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило, що дає можливість розглянути справу у його відсутність, як це передбачено ч. 1 та ч. 2 ст. 268 КУпАП.
Відповідно до п. 2.4 Правил дорожнього руху України на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також: а) пред'явити для перевірки документи, зазначені в пункті 2.1; б) дати можливість перевірити номери агрегатів і комплектність транспортного засобу; в) дати можливість оглянути транспортний засіб відповідно до законодавства за наявності на те законних підстав, у тому числі провести з використанням спеціальних пристроїв (приладів) перевірку технічного стану транспортних засобів, які відповідно до законодавства підлягають обов'язковому технічному контролю.
Згідно з п.п. 2, 3 розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 11 листопада 2015 р. за № 1413/27858 - огляду на стан сп’яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі – поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп’яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп’яніння є:
запах алкоголю з порожнини рота;
порушення координації рухів;
порушення мови;
виражене тремтіння пальців рук;
різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
поведінка, що не відповідає обстановці.
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено у ст. 266 КУпАП, в Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, Міністерства охорони здоров’я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 (далі - Інструкція) та Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 року № 1103 (далі - Порядку).
Відповідно до ч.2 ст. 266 КУпАП, огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Частиною 3 вказаної статті передбачено, що у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Згідно п.п 6, 7 розділу 1 Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться:
- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби);
- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Пунктом 8 Порядку встановлено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.
Вимоги ст. 266 КУпАП, Інструкції та Порядку доповнюють один одного і не протирічать один одному, працівниками поліції в даному випадку були дотримані вимоги зазначених нормативних актів.
Згідно письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 від 21 січня 2019 року, які зазначили, що водій ОСОБА_1 в їх присутності відмовився від проходження огляду на місці зупинки та відмовився проїхати до медичного закладу для встановлення ступеня алкогольного сп’яніння /а.с. 4, 5/, наявність двох свідків підтверджена відеозаписом. Від дачі пояснень водій відмовився, про що також зазначено в протоколах про адміністративні правопорушення.
На відеозаписі, знятому з нагрудного відеореєстратора /а.с. 15-16/ вбачається, що ОСОБА_1 підтвердив той факт, що він не зупинився на вимогу працівника поліції (18:20:19 хвилина відео №1 на диску). Працівниками поліції ОСОБА_1 було запропоновано пройти огляд на стан сп’яніння на місці та в лікарні, однак в присутності двох свідків він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. Вказане чітко зазначено на відеозаписі № 5 час 18:41:44 та відеозаписі №6 час 19:01:19, 19:01:27, 19:02:02, 19:02:33, 19:02:50, 19:03:50.
Дослідивши відомості, які містяться в протоколах про адміністративні правопорушення серії БД № 177436 від 21 січня 2019 року та серії БД № 210352 від 21 січня 2019 року, пояснення ОСОБА_2, ОСОБА_3 від 21 січня 2019 року, а також проглянувши відео з диску нагрудного відеореєстратора, суд прийшов до висновку, що вина останнього у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, знайшла своє підтвердження.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Так як ОСОБА_1 вчинив два правопорушення, справи про які одночасно розглядаються суддею, суд вважає за необхідне адміністративні справи № 471/46/19 та № 471/47/19, провадження № 3/486/231/2019 та № 3/486/229/2019 об’єднати в одне провадження та надати справі № 471/46/19 провадженню № 3/486/231/2019.
При визначенні ОСОБА_1 виду і розміру адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого ним адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1, ступінь його вини, тому вважає необхідним, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» стягненню з ОСОБА_1 на користь держави підлягає судовий збір в розмірі 384,20 гривень.
Керуючись ст. ст. 36, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративні справи № 471/46/19 та № 471/47/19, провадження № 3/486/231/2019 та № 3/486/229/2019 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 КУпАП, об’єднати в одне провадження та присвоїти справі № 471/46/19, провадженню № 3/486/231/2019.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і накласти на нього, на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 600 (шістсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) гривень на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: 31211256026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) розміром 384, 20 гривень (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_4