Постанова № 80638365, 19.03.2019, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
19.03.2019
Номер справи
236/997/19
Номер документу
80638365
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

м. Лиман Справа № 236/997/19

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 березня 2019 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов*янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, 01 квітня1985 року народження, який народився смт. Кіровськ Краснолиманського району Донецької області, громадянина України, який офіційно не працевлаштований, не є особою з інвалідністю, зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, фактичне місце мешкання за адресою: Донецька область, м. Лиман, вул. Матросова, 47/17, РНОКПП - НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 187 КУпАП, розглянуто у присутності порушника, якому роз’яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, клопотань не заявлено,

В С Т А Н О В И Л А:

Ухвалою Краснолиманського міського суду Донецької області від 07 листопада 2018року стосовно ОСОБА_2, 01 квітня1985 року народження, було встановлено адміністративний нагляд строком на 12 (дванадцять) місяців, та наступні обмеження: 1)Заборонити залишати житло за обраним місцем мешкання за адресою: Донецька область м.Лиман вул. Партизанська-22 в період з 21 години 00 хвилин поточної доби до 05 години наступної доби, крім випадків виходу на роботу та інших поважних причин; 2) Заборонити виїздити за межі Лиманського району Донецької області без дозволу начальника Лиманського ВП Слов’янського ВП ГУНП в Донецькій області; 3) Заборонити відвідувати: ресторани, бари, винно-горілчані магазини та інші місця продажу спиртного з метою придбання алкогольних напоїв; 4) Зобов*язати прибувати на реєстрацію до територіального органу поліції за місцем проживання ( до Лиманского ВП Слов*нського ВП ГУНП в Донецькій області кожну четверту суботу кожного місяця за адресою-Донецька область, м.Лиман, вул.Свободи 27.

Однак, ОСОБА_2 порушив встановлені правила адміністративного нагляду.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 213850 від 03 березня 2019 року, складеного дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_3, 02 березня 2019 року о 22:00 год., під час перевірки, ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання, без поважної причини, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 228291 від 04 березня 2019 року, складеного дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_4, 03 березня 2019 року о 21:45 год., під час перевірки, ОСОБА_2 був відсутній за місцем мешкання, без поважної причини, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 234643 від 16 березня 2019 року, складеного старшим дільничним офіцером поліції сектору превенції Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області ОСОБА_5, 26 січня 2019 року ОСОБА_2 без поважної причини не з’явився на реєстрацію до Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП України в Донецькій області, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП.

Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП визнається порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме:

1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;

2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах;

3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу;

4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста);

5) нереєстрація в органі Національної поліції.

Враховуючи, що судом одночасно розглядаються матеріали про вчинення ОСОБА_2 кількох адміністративних правопорушень, ухвалою суду від 19 березня 2019 року матеріали адміністративних справ об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 236/997/19 (номер провадження 2/236/289/19.

При розгляді справ про адміністративні правопорушення ОСОБА_2 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушень, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.

Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_2 складу інкримінованих йому у вину правопорушень з наступних підстав.

Винність ОСОБА_2 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення ссерії ГП № 213850 від 03 березня 2019 року, серії ГП № 228291 від 04 березня 2019 року та серії ГП № 234643 від 16 березня 2019 року, складеними правомочними посадовими особами у встановленому законом порядку, копією ухвали Краснолиманського міського суду Донецької області від 07 листопада 2018 року відносно ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду строком на 12 (дванадцять) місяців; заявою ОСОБА_2 щодо ознайомлення з правилами адміністративного нагляду від 07 листопада 2018 року, реєстраційним листком Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області відносно ОСОБА_2, поясненням ОСОБА_2 працівникам Лиманського ВП Слов"янського ВП ГУНП в Донецькій області, викладеними на окремому аркуші, а також його поясненнями в суді.

За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_2 вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.

Згідно положень ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладаються в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, ступінь вини і дані про особу, правопорушника, який кається у скоєному, вчинив декілька адміністративних правопорушень, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

З огляду на викладене, з ОСОБА_2 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 384,20 гривень.

Керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 187, 280, 283-284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати винним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170,00 (сто сімдесят грн. 00 коп.) гривень (Код платежу: 21081100, рахунок: 31119106005564, одержувач: Краснолим. УК м. Лиман/21081100, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, банк одержувача: Казначейство України).

У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в подвійному розмірі в сумі 340,00 (триста сорок грн. 00 коп.) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, РНОКПП - НОМЕР_1, на користь держави (рахунок одержувача: 31213206005564, ЄДРПОУ: 37894853, МФО: 899998, одержувач: УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101, Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП)) судовий збір в розмірі 384,20 (триста вісімдесят чотири грн. 20 коп.) гривень.

Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краснолиманськийміський суд Донецькоїобласті шляхом подачіапеляційноїскарги у десятиденний строк з дня їївинесення.

Суддя-