Рішення № 80628870, 12.03.2019, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2019
Номер справи
560/4088/18
Номер документу
80628870
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 560/4088/18

РІШЕННЯ

іменем України

12 березня 2019 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Ковальчук О.К.

за участю:секретаря судового засідання Свинобой О.В. представника позивачів ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, в якому просила суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, оформлену листом від 13.11.2018 за №Б-13450/0-7427/0/95-18, щодо надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області;

- зобов'язати відповідача повторно належним чином розглянути клопотання ОСОБА_3 від 17.10.2018 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області та прийняти обґрунтоване рішення в межах та спосіб встановлених законом України;

- скасувати наказ Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 17.10.2018 №155 "Про включення земельних ділянок до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які пропонуються до продажу на земельних торгах" в частині включення земельної ділянки в додатку до наказу, яку має намір отримати ОСОБА_3, до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав на них на земельних торгах, земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 20 га, яка знаходяться в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, номер кадастрового кварталу 6821583600:03:051.

Ухвалою від 07.12.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд залишив без руху позовну заяву ОСОБА_3.

Ухвалою від 14.12.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, з підстав, викладених у листі від 13.11.2018 №Б-13450/0-7418/0/95-18;

- зобов'язати відповідача повторно належним чином розглянути заяву ОСОБА_5 від 17.10.2018 щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою для відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області та прийняте обґрунтоване рішення в межах та у спосіб, встановлених законом;

- скасувати наказ відповідача від 17.10.2018 №155 "Про включення земельних ділянок до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які пропонуються до продажу на земельних торгах" в частині включення земельної ділянки в додатку до наказу, яку має намір отримати позивач до переліку ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав на них на земельних торгах земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0 га, яка знаходиться в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, номер кадастрового кварталу 6821583600:03:051.

Ухвалою від 22.12.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, оформлену листом від 13.11.2018 за №Б-13450/0-7430/0/95-18, щодо надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області;

- зобов'язати відповідача повторно належним чином розглянути звернення ОСОБА_4 від 17.10.2018 про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області та прийняти обґрунтоване рішення в межах та спосіб встановлених законом України, з врахуванням встановлених судом обставин в цій адміністративній справі;

- скасувати наказ відповідача від 17.10.2018 №155 "Про включення земельних ділянок до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які пропонуються до продажу на земельних торгах" в частині включення земельної ділянки в додатку до наказу, яку має намір отримати ОСОБА_4 до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення для продажу прав на них на земельних торгах земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,0 га, яка знаходяться в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, номер кадастрового кварталу 6821583600:03:051.

Ухвалою від 29.12.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою від 16.01.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд призначив до розгляду адміністративну справу за позовом ОСОБА_5 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 24.01.2018 Хмельницький окружний адміністративний суд об‘єднав в одне провадження адміністративні справи №560/4088/18 та №560/4471/18 за позовами ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та присвоїв об'єднаній адміністративній справі спільний номер - №560/4088/18. Адміністративну справу за позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії призначив до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою від 15.02.2019 Хмельницький окружний адміністративний суд об‘єднав в одне провадження адміністративні справи №560/4088/18 та №560/4384/18 за позовами ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити дії та присвоїв об'єднаній адміністративній справі спільний номер - №560/4088/18.

Ухвалою від 19.02.2019 Хмельницький окружний адміністративний суд закрив підготовче провадження у адміністративній справі №560/4088/18 та призначив справу до розгляду по суті на 12.03.2019.

Обґрунтовуючи вимоги, позивачі зазначили, що відмови щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, оформлені листами від 13.11.2018 №Б-13450/0-7427/0/95-18, №Б-13450/0-7430/0/95-18, №Б-13450/0-7418/0/95-18 є протиправними, оскільки у цих відмовах відсутнє посилання на підстави, передбачені частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України. Рішення про відмову щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою оформляється у формі наказу. Вказали, що спірний наказ в частині оскарження є протиправним оскільки, спірні земельні ділянки на момент прийняття відмови щодо надання дозволу на виготовлення землеустрою на земельні торги не виставлялись. Відповідач не вирішив по суті заяви про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, спірний наказ прийняв після надходження таких заяв. Вважають посилання відповідача на статтю 136 Земельного кодексу України як на підставу для відмови протиправними, оскільки позивачі звернулись до відповідача в порядку статті 121 Земельного кодексу України. До переліку земельних ділянок, які виставляються на земельні торги, як об'єкти продажу на аукціоні можуть бути включені лише земельні ділянки з присвоєними кадастровими номерами.

У відзивах на позов відповідач зазначив, що листами від 13.11.2018 №Б-13450/0-7427/0/95-18, №Б-13450/0-7430/0/95-18, №Б-13450/0-7418/0/95-18 відмовив у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою, оскільки відповідно до наказу від 17.10.2018 №155 земельні ділянки, які вони бажають отримати у власність, включені в перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги. Відповідно до вимог частини 3 статті 136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватись, передаватись в заставу, надаватись у користування до завершення торгів. Крім цього, вказав, що відповідно до частини 10 статті 118 Земельного кодексу України до суду можуть оскаржуватись лише відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування щодо передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду. Вважає, що стаття 118 Земельного кодексу України не містить вимоги про те, що мотивована відмова уповноваженого органу у наданні дозволу на розробку документації із землеустрою має бути прийнята у формі рішення (наказу).

У відповідях на відзив позивачі додаткового зазначили, що відповідач під час прийняття спірного наказу порушив порядок, встановлений частиною 4 статті 136 Земельного кодексу України. Тому вказаний наказ є протиправний.

Представник позивачів в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти задоволення позовних вимог.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв’язку та сукупності, суд встановив таке.

Позивачі - ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 звернулись до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області із заявою про надання дозволу на виготовлення проекту із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства, в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області.

Листами від 13.11.2018 №Б-13450/0-7427/0/95-18, №Б-13450/0-7430/0/95-18, №Б-13450/0-7418/0/95-18 Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області відмовило позивачам у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою, вказавши, що відповідно до наказу від 17.10.2018 №155 земельні ділянки, які вони бажають отримати у власність, включені в перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги. Відповідно до вимог частини 3 статті 136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватись, передаватись в заставу, надаватись у користування до завершення торгів.

Позивачі, не погоджуючись з вказаними відмовами, звернулись до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.

У відповідності до статті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

Конституцією України передбачено, що держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки; усі суб'єкти права власності рівні перед законом (частина 4 статті 13); право власності на землю гарантується, воно набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону (частина 2 статті 14).

Згідно з пунктом "б" частини 1 статті 121 Земельного кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара.

Відповідно до частини 6 статті 118 Земельного кодексу України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Частиною 7 статті 118 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Зазначений перелік підстав для відмови в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою є вичерпним.

Таким чином, за результатами розгляду заяви позивача про надання дозволу на розроблення документації з землеустрою, відповідач повинен був прийняти одне з таких рішень: про надання дозволу на розроблення відповідної документації із землеустрою, або про відмову у наданні відповідного дозволу із зазначенням причин відмови.

Підставою для відмови у наданні дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

До заяв про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, позивачі подали всі документи, передбачені нормами Земельного кодексу України, а саме: копії паспортів, копії довідок про присвоєння ідентифікаційного коду, графічні матеріали з зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки.

Фактичною підставою для відмови позивачам щодо надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою слугував наказ Головного управління Держгеокадастру в Хмельницькій області від 17.10.2018 №155, яким земельні ділянки, з приводу яких звернулись позивачі, включені в перелік земельних ділянок, права оренди на які виставляються на земельні торги.

Відповідно до частини 3 статті 136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Відповідач не надав суду доказів включення спірних земельних ділянок до переліку земельних ділянок, які виставлені на земельні торги.

Наказ від 17.10.2018 №155 передбачає лише підготовку до продажу земельних ділянок на земельних торгах окремими лотами, однак не регулює відносини продажу цих земельних ділянок. Зазначене підтвердив представник відповідача в судовому засіданні.

У Рішенні від 20.10.2011 у справі "Rysovskyy v. Ukraine" Суд Європейський суд з прав людини зазначив, що принцип "належного урядування" передбачає, що у разі, коли йдеться про питання загального інтересу, зокрема, якщо справа впливає на такі основоположні права людини, як майнові права, державні органи повинні діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб ("Beyeler v. Italy", "Oneryildiz v. Turkey", "Megadat.com S.r.l. v. Moldova", "Moskal v. Poland"). На державні органи покладено обов'язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Lelas v. Croatia" і "Toscuta and Others v. Romania") і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах, які зачіпають майнові інтереси (Oneryildiz v. Turkey", та "Beyeler v. Italy").

Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків ("Lelas v. Croatia").

З урахуванням частини 7 статті 118 Земельного кодексу України за наявності відповідних підстав, відповідач як орган державної влади приймає рішення про відмову щодо надання дозволу на розроблення проекту землеустрою. Таке рішення відповідач не приймав. Тому, відмовивши позивачу щодо надання дозволу без прийняття відповідного наказу відповідач порушив порядок надання таких дозволів, визначений статтею 118 Земельного кодексу України.

В процесі судового розгляду спору відповідач не довів правомірність відмов, викладених у листах від 13.11.2018 №Б-13450/0-7427/0/95-18, №Б-13450/0-7430/0/95-18, №Б-13450/0-7418/0/95-18, тому суд вважає за необхідне визнати їх протиправними та скасувати та зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області повторно розглянути звернення позивачів в порядку, передбаченому статтею 118 Земельного кодексу України.

Вирішуючи позовні вимоги про скасування наказу начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 17.10.2018 №155 "Про включення земельних ділянок до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права на які пропонуються до продажу на земельних торгах", яким спірні земельні ділянки включені до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах окремими лотами, суд враховує таке.

У додатку до наказу від 17.10.2018 №155 до Переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах у формі аукціону включена земельна ділянка сільськогосподарського призначення загальною площею 20,0000 га в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області, номер кадастрового кварталу 6821583600:03:051.

Частиною 1 статті 134 Земельного кодексу України визначено, що земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті.

Згідно з частиною 2 статті 135 Земельного кодексу України продаж земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) здійснюється виключно на земельних торгах, крім випадків, встановлених частинами другою і третьою статті 134 цього Кодексу.

За змістом статті 136 Земельного кодексу України організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Забороняється вносити до зазначеного переліку призначені під забудову земельні ділянки без урахування у випадках, передбачених законом, результатів громадського обговорення.

У переліку зазначаються місце розташування (адреса) земельної ділянки, її цільове призначення (функціональне використання), площа, кадастровий номер, умови продажу.

Земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.

Отже, внесення земельної ділянки до переліку земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності для продажу прав на них на земельних торгах є підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення такої земельної ділянки.

Разом з тим, земельна ділянка сільськогосподарського призначення загальною площею 20,0000 га в адміністративних межах Зяньковецької сільської ради Деражнянського району Хмельницької області номер кадастрового кварталу 6821583600:03:051 не виставлена на земельні торги, а лише включена до переліку земельних ділянок, права оренди на які пропонуються до продажу на земельних торгах.

Суд також враховує, що частиною 3 статті 134 Земельного кодексу України передбачено, що земельні торги не проводяться при наданні (передачі) земельних ділянок громадянам у випадках, передбачених статтями 34, 36 та 121 цього Кодексу.

Наказ від 17.10.2018 №155 не має правових наслідків для позивачів, оскільки не може слугувати підставою для відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою відповідно до вимог статті 136 Земельного кодексу України.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов необхідно задовольнити частково.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо надання ОСОБА_3 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 2,0 га, розташованої за межами населених пунктів на території Зяньковецької сільської ради Деражнянського району з метою подальшої передачі у власність для ведення особистого селянського господарства, оформлену листом від 13.11.2018 №Б-13450/0-7427/0/95-18.

Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо надання ОСОБА_4 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 2,0 га, розташованої за межами населених пунктів на території Зяньковецької сільської ради Деражнянського району з метою подальшої передачі у власність для ведення особистого селянського господарства, оформлену листом від 13.11.2018 №Б-13450/0-7430/0/95-18.

Визнати протиправною та скасувати відмову Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області щодо надання ОСОБА_5 дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності орієнтовною площею 2,0 га, розташованої за межами населених пунктів на території Зяньковецької сільської ради Деражнянського району з метою подальшої передачі у власність для ведення особистого селянського господарства, оформлену листом від 13.11.2018 №Б-13450/0-7418/0/95-18.

Зобов"язати Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 від 17.10.2018 у порядку та спосіб, передбачені статтею 118 Земельного кодексу України.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 22 березня 2019 року

Позивач:ОСОБА_3 (вул. Подільська, 46/1, Деражня, Хмельницька область, 32200 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, Деражня, Хмельницька область, 32200 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_2) ОСОБА_5 (АДРЕСА_2, Хмельницький, Хмельницька область, 29001 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_3) Відповідач:Головне управління Держгеокадастру у Хмельницькій області (вул. Інститутська, 4/1, Хмельницький, Хмельницька область, 29000 , код ЄДРПОУ - 39767479)

Головуючий суддя ОСОБА_6