
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
22 березня 2019 р. № 520/1327/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельникова Р.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії та рішення № 168891 від 04.02.2019 року Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за матеріалами пенсійної справи за раніше проведеним розрахунком, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 201 1 року № 1210;
- зобов'язати Зміївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01 лютого 2019 року, за матеріалами пенсійної справи за довідкою про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС АТ “ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА” № 337 від 25.06.2012 року із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, без застосування методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом, а також проводити відповідні виплати.
В обґрунтування позову позивачем зазначено, що він є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та віднесений до 1 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також перебуває на обліку у відповідача, отримуючи пенсію. У позові позивачем вказано, що він звернувся до відповідача із заявою щодо проведення перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС АТ “ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА” № 337 від 25.06.2012 року із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого. Відповідачем було прийнято рішення №168891 від 04.02.2019 про відмову у проведенні перерахунку пенсії позивача. На думку позивача, відповідачем вчинено протиправні дії щодо відмови у проведенні перерахунку його пенсії, а також прийнято протиправне рішення про відмову. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.
Ухвалою суду від 18.02.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі.
Представником відповідача через канцелярію суду подано відзив, в якому вказано, що відповідач проти заявленого позову заперечує, оскільки оскаржувані у даній справі позивачем дії та рішення вчинені та прийняте у відповідності до норм діючого законодавства. При цьому, представником відповідача вказано, що за матеріалами пенсійної справи позивача табель обліку робочого часу підписаний начальником вахти ТПО та іншими спеціалістами, також присутній напис «печатка Чорнобильської філії ТПО», відповідно до якого підсумковий облік робочого часу вівся окремо по кожній зоні небезпеки, а також оплата надурочних робіт проведена по сумі надурочних робіт за обліковий період. З огляду на вказані обставини при перерахунку пенсії позивачу на підставі заяві від 31.01.2019 року за довідкою про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС АТ “ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА” №337 від 25.06.2012 року механізм оплати застосовано як для роботи за вахтовим методом. Отже, на думку відповідача, у даному випадку має застосовуватись п.4 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210. Отже, на думку відповідача позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.
Суд зазначає, що відповідно до положень ч.1 ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з положеннями п.2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії та інвалідом ІІ групи, захворювання якого пов'язано з виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС, що підтверджується посвідченням особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, серії А №119854 С.
Відповідно до наявної в матеріалах справи довідки МСЕК серії 10 ААБ №681054 ІІ група інвалідності встановлена позивачу у зв’язку із захворюванням, яке отримано під час виконання обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЄС.
При цьому, позивач перебуває на обліку в Зміївському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію по інвалідності в розмірі відшкодування фактичних збитків, внаслідок захворювання, отриманого при виконанні обов’язків під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, за нормами Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Матеріали справи свідчать, що 31.01.2019 року позивач звернувся до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії за довідкою про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС АТ “ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА” № 337 від 25.06.2012 року із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210, без застосування методу розрахунку, характерного для виконання робіт вахтовим методом.
Рішенням №168891 від 04.02.2019 року відповідачем відмовлено у задоволенні заяви позивача із посиланням на відсутність підстав для застосування пункту п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210. Також вказано, що за матеріалами пенсійної справи позивача табель обліку робочого часу підписаний начальником вахти ТПО та іншими спеціалістами, також присутній напис «печатка Чорнобильської філії ТПО», відповідно до якого підсумковий облік робочого часу вівся окремо по кожній зоні небезпеки. Оплата надурочних робіт проведена по сумі надурочних робіт за обліковий період, тому при перерахунку пенсії на підставі заяви ОСОБА_1 від 23.05.2012 року за довідкою про заробітну плату за період роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС АТ “ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА” №337 від 25.06.2012 року механізм обчислення пенсії застосовано як роботи вахтовим методом. Отже, на думку відповідача, у даному випадку має застосовуватись п.4 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210.
На думку позивача, дії відповідача щодо відмови у перерахунку його пенсії, а також прийняте рішення є протиправними та такими, що порушують його права.
Положеннями ст. 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбаченим законом.
Відповідно до положень ч.1 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Суд зазначає, що механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначений Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Порядок №1210).
Як передбачено положеннями п.1 Порядку №1210 пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Підпунктом 4 пункту 3 Порядку №1210 передбачено, що у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
Пунктом 4 Порядку №1210 визначено, що якщо робота проводилася вахтовим методом, визначення тривалості роботи у зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється виходячи з того, що одна повна вахта (не менш як 14 робочих днів підряд) вважається повним місяцем.
Як передбачено положеннями п.7 Порядку №1210 пенсії призваних на військові збори військовозобов’язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.
З аналізу вищевказаних норм вбачається, що положеннями Порядку №1210 передбачено можливість перерахунку пенсії не лише з врахуванням роботи вахтовим методом, а також, виходячи з заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час.
Під час судового розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами судом встановлено, що табелі обліку робочого часу за жовтень – листопад 1986 року, складений на ім’я ОСОБА_1, підписаний начальником вахти ТВО і засвідчений печаткою ТВО, а також містить підписи начальника експлуатації, начальника, начальника а/колони, начальника АРМ, начальника служби КРБ, табельника.
З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що доводи відповідача стосовно підписання такого табелю позивача тільки начальником вахти ТВО є такими, що не відповідають обставинам справи.
Судовим розглядом справи встановлено, що позивачем у позовній заяві вказано, що він був відряджений та брав участь у ліквідації наслідків аварії па ЧАЕС з 30.10.1986 року по 25.11.1986 року, на підтвердження чого до матеріалів справи долучено довідку АТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» № 337 від 25.06.2012 року.
З наявної в матеріалах справи копії довідки № 337 від 25.06.2012 року вбачається, що вона видана на підставі особових рахунків, табеля обліку робочого часу, інших первинних документів, а також оплата позивачу була проведена за місцю роботи на підприємстві.
Також матеріали справи містять копію наказу ВАТ «Балцем» №П/630-7 від 31.05.2007 р., зі змісту якого вбачається, що на підприємстві рахується дві категорії учасників ліквідації на ЧАЕС ті, що були на військових зборах, та відряджені за наказом з підприємства.
Позивачем у позовній заяві вказано, що підтвердженням не виконання ним роботи вахтовим методом та необхідності застосування механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, є те, що відповідно до чинного на вказаний час законодавства працівникам підприємств і організацій, тимчасово переведеним і відрядженим з інших підприємств для виконання робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС, які виконували зазначені роботи вахтовим методом, виплачувались добові, проте позивачу добові не виплачувались, а розрахунок проводився іншим чином, що вже не підпадає під вахтовий метод.
Суд зазначає, що відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах СРСР, затвердженої Мінфіном СРСР, Держкомпраці СРСР і ВЦРПС від 15 лютого 1980 року № 30, на працівників, які перебували у службовому відрядженні, поширювався режим праці і відпочинку, встановлений за місцем відрядження.
Особам, які виїжджали у службове відрядження на об'єкти (ділянки), на яких роботи провадились вахтовим методом, надавалось посвідчення про відрядження (постанова Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 3 грудня 1981 № 333-21-100).
Держкомпраці СРСР листом від 13.03.1986 № 116 роз'яснив, що відповідно до чинного законодавства право введення безперервного графіка роботи з підсумованим обліком робочого часу працівників підприємств, незалежно від їх відомчої підпорядкованості (включаючи осіб, тимчасово переведених і відряджених), надано керівникам підприємств, організацій і установ за погодженням з відповідними профспілковими комітетами.
На виконання постанови ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 22 травня 1986 року № 583 «Про заходи про забезпечення введення в експлуатацію резервних енергоблоків ЧАЕС» та на підставі Типового положення про вахтовий метод, затвердженого постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 3 грудня 1981 року № 333-21-100, зі змінами, наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР від 17.07.1986 № 391 було затверджено Тимчасове положення про вахтовий метод організації робіт на Чорнобильській АЕС, яким визначено, що вахтовим методом виконуються експлуатаційні, ремонтні, будівельно-монтажні та інші роботи.
Відповідальність за формування і комплектування вахт покладалася на Головне виробниче управління по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, керівництво ЧАЕС, Управління будівництва ЧАЕС, субпідрядні і інші організації і підприємства, що брали участь в аварійно-відновлювальних роботах.
При вахтовому методі виконання зазначених робіт встановлювався підсумований облік робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин, встановленого законодавством.
Тривалість щоденної роботи (зміни) було дозволено встановлювати адміністрацією в залежності від специфіки робіт та при забезпеченні вимог радіаційної безпеки, але не більше як 2 години (для оперативного персоналу пультів і щитів управління - не більше 8 годин), із скороченням робочого часу в інший час облікового періоду або наданням додаткових днів відпочинку із розрахунку один день відпочинку за кожні 6 годин перепрацювання.
При вахтовому методі виконання робіт премія нараховувалась без врахування оплати днів відгулів і без врахування оплати за час проїзду з базового селища до місця виконання робіт, що провадилась виходячи з одинарної тарифної ставки (окладу).
З огляду на вищевикладене суд зазначає, що з наявної в матеріалах справи копії табелю обліку робочого часу та довідки АТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА» № 337 від 25.06.2012 року, вбачається, що позивач, працюючи на Балаклійському шиферному комбінаті (правонаступником якого стало АТ «ЄВРОЦЕМЕНТ-УКРАЇНА»), знаходився в зоні ЧАЕС з 30 жовтня 1986 року по 25 листопада 1986 року, однак вказані документи не містять даних про надання позивачу відгулів, оплати дороги, подвійної оплати у вихідні (святкові) дні та у нічний чи понаднормовий час.
Таким чином, враховуючи вищевказані встановлені судом обставини, суд зазначає, що зі змісту оскаржуваного у даній справи рішення вбачається, що останнє містить в собі лише посилання відповідача та доводи стосовно необхідності розрахунку пенсії позивача за вахтовим методом з огляду на наявність на табелі обліку робочого час підпису начальника вахти ТПО, однак іншим даним вказаним у табелі та довідці відповідачем не надано оцінки.
Враховуючи зазначене суд приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправними дії та рішення № 168891 від 04.02.2019 року Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за матеріалами пенсійної справи за раніше проведеним розрахунком, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до положень ч.2 ст.9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд зазначає, що оскільки судовим розглядом справи встановлено, що відповідачем під час розгляду заяви позивача не надано належної оцінки усіх документам та в цілому поданій заяві, то у суду на даний час відсутні підстави для зобов'язання Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 01 лютого 2019 року, у зв’язку з чим у задоволенні даної частини позовних вимог належить відмовити.
Проте, враховуючи вищевикладені судом висновки, наявні підстави для зобов’язання Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за матеріалами пенсійної справи за раніше проведеним розрахунком, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 з урахуванням висновків суду у даній справі.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частин 1 та 3 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1.
Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (64200, Харківська обл., м. Балаклія, вул. Центральна, б. 2-Б, кв. 16) до Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області (63404, Харківська обл., м. Зміїв, вул. Гагаріна, 15) про визнання протиправними дій та рішення, зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Ввизнати протиправними дії та рішення № 168891 від 04.02.2019 року Зміївського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії за матеріалами пенсійної справи за раніше проведеним розрахунком, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210.
Зобов’язати Зміївське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії за матеріалами пенсійної справи за раніше проведеним розрахунком, із застосуванням механізму обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок Чорнобильської катастрофи, характерного для особи, яку направлено у відрядження для ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, визначеного п.п. 4 п. 3 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 з урахуванням висновків суду у даній справі.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Мельников Р.В.