
Справа № 420/6897/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко O.A., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_2 про визнання протиправними дій та про зобов’язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду 29.12.2018 року надійшов позов ОСОБА_1 в особі представника ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_2, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області та його начальника ОСОБА_4 щодо обмеження призначеної ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром;
- зобов’язати відповідачів здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року та виплачувати її без обмеження граничних розмірів.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 02 січня 2019 року судом даний позов залишено без руху та надано позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
21 січня 2019 року ухвалою суду продовжено позивачу термін для усунення недоліків позовної заяви та встановити позивачу 5-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
Ухвалою судді від 20 лютого 2019 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 (вх.№5590/19), відкрито провадження у даній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що з 2001 року по теперішній час проходів військову службу в органах військової прокуратури Генеральної прокуратури України на різноманітних прокурорських та слідчих посадах. Відповідно до вимог ст. 18, п. «а» ст. 21 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.92 р. № 2262-12 йому призначено та сплачується пенсія як інваліду війни другої групи у розмірі 80% грошового забезпечення. Розмір пенсії було обчислено з 10 червня 2013 р. згідно протоколу від 10.06.2013 р. із грошового забезпечення військового прокурора Белградського гарнізону, з посади якого він був звільненим у запас. Щомісяця з 01 січня 2016 року по теперішній час відповідач протиправно обмежує розмір належної позивачу пенсії сумою у розмір 10-ти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, а саме - від 10740,00 грн. до 14970,00 грн. Про вказані порушення стало достовірно відомо після ознайомлення із матеріалами пенсійної справи у листопаді 2018 року та отримання відповідних документів. 07 листопаду 2018 року з метою вирішення питань щодо усунення порушень законодавства та перерахунку призначеної пенсії позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області. 13 листопаду 2018 року отримано безпідставні та необґрунтовані відмови за №2614/П-11, №2615/П-11 щодо задоволення вимог, які підписані відповідачем 2 та містять факти, які не відповідають дійсності. Позивач у позовній заяві зазначає, що дії відповідачів вважає протиправними. Документами, що є у пенсійної справі підтверджуються факти порушення належних позивачу майнових прав з боку відповідачів. Після перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року її розмір встановлено в 12157,03 грн. У подальшому розмір призначеної пенсії неодноразово збільшувався. Так, із 01 січня 2018 року згідно перерахунку від 25 квітня 2018 року підсумок пенсії складав 18385,73 грн. В обґрунтування незаконних дій відповідачі посилаються на норми ст. 2 ОСОБА_5 «Про заходи щодо забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. № 3668 зі змінами, що внесені ОСОБА_5 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06 грудня 2016 р. №1774, яким максимальний розмір пенсії визначений у сумі 10740 гривень. Також відповідачі посилаються на норми частини 7 статті 43 ОСОБА_5 № 2262 (що раніше у неконституційний спосіб передбачали обмеження розмірів пенсій). Така правова позиція відповідачів є однобічною, упередженою та безпідставною. У відсотковому відношенні згідно п. «а» ст. 21 цього ОСОБА_5 пенсія була обчислена у розмірі 80% від сум грошового забезпечення. У подальшому процедура та механізм призначення і перерахунку пенсій за вислугу років згідно ОСОБА_5 № 2262 не змінювались. З огляду на викладене та враховуючи ч. 1 ст. 58 Конституції України щодо зворотної сили закону, при перерахунку пенсії має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії. Порушення цього принципу у іншому випадку тягне зменшення розміру пенсії, який обчислюється у відсотках, що суперечить вимогам ч.3 ст. 22, ч. 1 ст. 58 Конституції, норми яких є нормами прямої дії, п. «а» ст. 21 ОСОБА_5 № 2262. Наприклад, станом на січень 2018 року сплачено 13740,00 гривень пенсії при її основному розмірі в 80% - 17754,93 грн., що складає 61,91% від суми грошового забезпечення (13740 грн. х 80%) : 17754,93 грн. = 61,91%. Таким чином основний розмір сплаченої пенсії з вини відповідачів у незаконний спосіб зменшений на 18,09% (80% - 61,91% = 18,09%).
12 березня 2019 року до суду за вх.№8956/19 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області надійшов відзив на позов, у якому зазначає, що обмеження максимальним розміром пенсії здійснюється головним управлінням з 01.01.2016 оскільки саме з цієї дати позивачу було здійснено перерахунок пенсії у зв'язку з прийняттям Постанови КМУ від 30.09.2015 №763 «Про внесення змін до постанови Кабінету ОСОБА_6 України від 31 травня 2012 р. № 5052. Враховуючи, що на момент здійснення перерахунку пенсії набрав чинності ОСОБА_7 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911-VII розмір пенсії позивача було обмежено у 1740 грн. Позовні вимоги ОСОБА_1 викладені в п.3 резолютивної частини позовної заяви від 29.12.2018 до головного управління про зобов'язання здійснити перерахунок і виплату пенсії без обмеження її максимальним розміром за період з 01.01.2016 по 29.06.2018 підлягають залишенню без розгляду в зв’язку із пропуском шестимісячного строку позовної давності. ОСОБА_5 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 № 1774-VIII знову внесені зміни до частини 7 ст. 43 ОСОБА_5 України від 09.04.1992 №2262, відповідно до яких, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень, у зв'язку з чим, головним управлінням починаючи з 01.01.2017 року виплата пенсії знов проводилась з урахуванням обмеження її максимальним розміром оскільки положення першого речення частини 7 статті 43 ОСОБА_5 №2262-Х1І в редакції із змінами, внесеними згідно із ОСОБА_5 від 06.12.2016 №1774-VII, на теперішній час не було визнано неконституційним. Починаючи з 01.01.2018 обмеження максимального розміру пенсії у розмірі 10740 втратило свою дію, однак згідно із статтею 2 ОСОБА_5 України від 08.07.2011 № 3668 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до ОСОБА_5 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. ОСОБА_7 є чинним та неконституційним не визнавався. Відповідно до ОСОБА_5 України «Про Державний бюджет на 2018 рік» прожитковий мінімум, установлений для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2018 становить 1373,00 грн., виплата пенсії з цієї дати здійснюється в розмірі 13730,00 грн. Станом на момент розгляду справи, прожитковий мінімум, установлений для осіб, які втратили працездатність з 01.12.2018 становить 1497,00 грн., а отже максимальний розмір пенсії становить 14970 грн.
Вивчивши матеріали справи, ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї доказами, ознайомившись з відзивом на адміністративний позов, дослідивши обставини, якими обґрунтовуються вимоги та відзив та перевіривши їх наданими з боку учасників справи доказами, суд встановив наступне.
Суд зазначає, що згідно протоколу за пенсійною справою НОМЕР_1 від 10.06.2013 року (а.с.19, 45, 59) ОСОБА_1 з 24.09.2013 року призначено пенсію за інвалідністю на підставі ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», підсумок якої склав 5088,16 грн.
02 липня 2016 року позивачу на підставі постанови Кабінету ОСОБА_6 України від 31.05.2012 року №505 та постанови Кабінету ОСОБА_6 України від 30.09.2015 року №763 здійснено з 01 січня 2016 року перерахунок пенсії, та встановлено її основний розмір 60% грошового забезпечення, підсумок якої з надбавками склав 12157,03 та обмежено її граничним розміром 10740,00 грн., що підтверджується перерахунком пенсії (а.с.46, 60 зворот).
В подальшому ОСОБА_1 пенсійним органом неодноразово здійснювався перерахунок пенсії з 01.07.2016 року (а.с.61), з 01.09.2016 року (а.с.61 зворот, 62 зворот, 63), з 01.12.2016 року (а.с.64) з 01.05.2017 року (а.с.63 зворот), з 01.10.2017 року (а.с.64 зворот), однак при цьому обмежуючи її граничним розміром 10740,00 грн.
25 квітня 2018 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року згідно постанови Кабінету ОСОБА_6 України від 21.02.2018 року №103, підсумок якої з надбавками склав 18385,73 грн. та обмежено її граничним розміром 13730,00 грн. (а.с.47, 65).
23 червня 2018 року ОСОБА_1 здійснено перерахунок пенсії з 01 липня 2018 року, підсумок якої з надбавками склав 18385,73 грн., та обмежено її граничним розміром 14350,00 грн. (а.с.65 зворот).
Позивач, не погоджуючись з діями відповідачів щодо обмеження розміру його пенсії граничним розміром, звернувся до суду з даним позовом.
Так, відповідно до частини 2 статті 19 Конституції Україні органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
07 листопада 2018 року ОСОБА_8 подав до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області заяву (а.с.15), у якій просив здійснити перерахунок пенсії за період її незаконного обмеження зі сплатою різниці між розмірами обчисленої пенсії та фактично сплаченої.
21 березня 2018 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області направило позивачу лист №2615/Л-11 (а.с.16-17), у якому посилаючись на ст.2 Загальних положень ОСОБА_5 України від 08.07.2011 року №3668 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», рішення Конституційного Суду України від 20.12.2016 року №7-рп/2016 зазначає, що для проведення перерахунку підстави відсутні.
Відповідно до частини 7 статті 43 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції ОСОБА_5 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 р. №911-VIII чинній з 01.01.2016 р. по 20.12.2016 р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 р. по 31.12.2016 р., максимальний розмір пенсії (3 урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.
В Україні визнається і діє принцип верховенства права; Конституція України має найвищу юридичну силу; закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй; норми Конституції України є нормами прямої дії; органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 8, частина друга статті 19 Основного ОСОБА_5 України).
Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 р. №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн.
Згідно пункту 2 резолютивної частини цього рішення №7-рп/2016 положення частини 7 статті 43 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Відповідно до частини 7 статті 43 ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», в редакції ОСОБА_5 України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 06.12.2016 р. №1774, який набрав чинності з 01.01.2017 р., максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до статті 2 ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI (в редакції ОСОБА_5 України від 24.12.2015 р. №911-VIII) на час здійснення позивачу перерахунку пенсії, максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 01.01.2016 р. по 31.12.2016 р., максимальний розмір пенсій, призначених (перерахованих) відповідно до ОСОБА_5 України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не може перевищувати 10740 грн.
Згідно статті 2 ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI (в редакції ОСОБА_5 України № 1774-VIII від 06.12.2016 року) максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до ОСОБА_5 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до ОСОБА_5 України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не може перевищувати 10740 гривень.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього ОСОБА_5 №3668-VI обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим ОСОБА_5, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим ОСОБА_5.
Суд зазначає, що зі змісту вищенаведених норм ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI вбачається, що обмеження максимальним розміром пенсії не застосовується до пенсій, які призначені до набрання чинності цим законом (01.01.2016 року), розмір яких після призначення перевищує 10740,00 грн. чи десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність, та які з набрання чинності цим законом не перераховувались.
Водночас, обмеження пенсії максимальним розміром 10740,00 грн. з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року та десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність з 01.01.2018 року застосовуються до тих пенсій, призначених до набрання чинності ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI, які з 01.01.2016 року були перераховані та розмір яких внаслідок перерахування перевищує розміри, встановлені ч.2 цього закону.
Такими чином суд приходить до висновку, що пенсійний орган, здійснюючи вперше в липні 2016 року та в подальшому перерахунок пенсії позивача, правомірно обмежив розмір такої пенсії на підставі норм ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
ОСОБА_5 України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI щодо обмеження максимального розміру пенсії є чинними, неконституційними не визнані, а тому є обов'язковими для застосування.
Вищевказані висновки узгоджуються з висновками, наведеними Верховним Судом у постановах від 15.08.2018 року (справа №161/9572/17), від 17.01.2019 року (справа №161/713/17).
Відповідно до ч.5 ст.16 ОСОБА_5 України «Про судоустрій та статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов’язковими для всіх суб’єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.
Згідно ч.5 ст.242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Згідно ч.2 ст.46 ОСОБА_5 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Таким чином, суд не приймає до уваги посилання представника відповідача у відзиві на пропуск позивачем строку звернення до суду, оскільки у разі порушення органом Пенсійного фонду України законодавства про пенсійне забезпечення застосування до адміністративного позову шестимісячного строку звернення до суду, встановленого частиною 2 статті 122 КАС України, має наслідком неможливість реалізувати передбачене частиною другою статті 46 ОСОБА_5 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право пенсіонера на виплату сум пенсії за минулий час та компенсації втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням строків її виплати без обмеження будь-яким строком.
Вказана позиція узгоджується з висновками, наведеними Верховним судом у постанові від 24 квітня 2018 року по справі №646/6250/17.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.
Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).
Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету ОСОБА_6 Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.
Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.
Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.
За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, суд приходить до висновку, що у задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 241- 246, 250, 255, 295, 371 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_2 про визнання протиправними дії ГУ ПФУ в Одеській області та його начальника ОСОБА_4 щодо обмеження призначеної ОСОБА_1 пенсії максимальним розміром та зобов’язання відповідачів здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2016 року та виплачувати її без обмеження граничних розмірів – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач – ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 65036, р.н.о.к.п.п. НОМЕР_2).
Відповідачі:
– Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385);
– начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області ОСОБА_2 (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107).
Суддя Вовченко O.A.
.