
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
22 березня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/1118/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Луганської регіональної торгово-промислової палати до Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправною вимогу, бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Луганської регіональної торгово-промислової палати до Головного управління ДФС в Луганській області, в якому позивач просив суд:
- визнати протиправною та скасувати податкову вимогу від 06.02.2019 №7847-52;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Луганській області щодо неприйняття рішення про списання безнадійного податкового боргу з податку на додану вартість, де основний борг - 123 650,59 грн, штрафні санкції- 3680,93 грн, пеня - 2 688,11 грн (всього - 130019,63 грн);
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Луганській області щодо неприйняття рішення про списання безнадійного податкового боргу щодо пені з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі -13 544,58 грн;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління ДФС у Луганській області щодо неприйняття рішення про списання пені з орендної плати з юридичних осіб у розмірі - 46 988, 34 грн;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області прийняти рішення про визнання податку на додану вартість Луганської регіональної торгово-промислової палати у розмірі - 123 650, 59 грн, штрафних санкцій - 3680,93 грн, пені - 2 688, 11 грн (всього - 130 019,63 грн) безнадійним на підставі статті 102, 101 Податкового кодексу України, Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 10.10.2013 №577 з підстав дії обставин непереборної сили, та списати податок на додану вартість у розмірі - 123 650,59 грн, штрафні санкції - 3680,93 грн, пеню- 2 688,11 грн (всього - 130019,63 грн);
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області прийняти рішення про визнання пені податку на прибуток приватних підприємств Луганської регіональної торгово -промислової палати у розмірі -13544,58 грн безнадійною на підставі статті 102, 101 Податкового кодексу України, Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 10.10.2013 №577 з підстав дії обставин непереборної сили та списати пеню податку на прибуток приватних підприємств у розмірі -13544,58 грн;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області прийняти рішення про визнання орендної плати з юридичних осіб Луганської регіональної торгово -промислової палати у розмірі - 46 988,34 грн безнадійною на підставі статті 102, 101 Податкового кодексу України, Порядку списання безнадійного податкового боргу платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України 10.10.2013 №577 з підстав дії обставин непереборної сили та списати пеню орендної плати з юридичних осіб у розмірі - 46 988,34 грн;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області внести коригування до інтегрованої картки платника податку на додану вартість Луганської регіональної торгово - промислової палати шляхом виключення з інтегрованої картки від’ємного сальдо - з податку на додану вартість, де основний борг - 123650,59 грн, штрафні санкції- 3680,93 грн, пеня - 2688,11 грн (всього - 130019,63 грн), як такий що не передбачений нормами Податкового кодексу України та не підлягає сплаті.
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області внести коригування до інтегрованої картки платника податку щодо пені з податку на прибуток приватних підприємств Луганської регіональної торгово - промислової палати шляхом виключення з інтегрованої картки платника податків від’ємного сальдо - пені з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі - 13544,58 грн, як такий що не передбачений нормами Податкового кодексу України та не підлягає сплаті;
- зобов'язати Головне управління ДФС у Луганській області внести коригування до інтегрованої картки платника податку орендної плати з юридичних осіб Луганської регіональної торгово-промислової палати шляхом виключення з інтегрованої картки платника податків від’ємного сальдо - орендної плати з юридичних осіб у розмірі - 46 988, 34 грн, як такий що не передбачений нормами Податкового кодексу України та не підлягає сплаті.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків з таких підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати, повернення судового збору, відстрочення та розстрочення сплати судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” з відповідними змінами від (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України “Про судовий збір” судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
На 2019 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня встановлено у розмірі 1921,00 гривень.
Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI встановлено, що за подання до адміністративного суду суб’єктом вданих повноважень, юридичною особою адміністративного позову майнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України “Про судовий збір” встановлена ставка судового збору 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру, та три вимоги немайнового характеру, інші вимоги є похідними.
Позивачем надано до матеріалів справи платіжне доручення №134 від 14.03.2019 на суму 2858,29 грн та платіжне доручення №135 від 14.03.2019 на суму 1921,00 грн.
У відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, позивачу слід було надати суду документ про сплату судового збору в розмірі 7916,46 грн.
Таким чином позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 3137,17 грн (7916,46 грн - 4779,29 грн).
Вказану суму судового збору необхідно сплатити за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м.Сєвєродон./Луг.окр.адм.суд/22030101;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
код банку отримувача (МФО) - 899998;
рахунок отримувача - 34312206084029;
код класифікації доходів бюджету - 22030101;
призначення платежу - *;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Луганський окружний адміністративний суд.
Крім того, ст.160 КАС України встановлені вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Пунктом 2 частини п’ятої статті 160 КАС України передбачено, що в позовній заяві зазначається: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Відповідно до частини шостої статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п’ятої цієї статті стосовно представника.
Позов підписано представником позивача ОСОБА_1
Таким чином, в порушення положень статті 160 КАС України в позовній заяві не зазначено повне найменування, місце проживання чи перебування, поштовий індекс, реєстраційний номер облікової картки платника податків, відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти представника позивача.
Позивачу слід надати суду уточнену позовну заяву, приведену у відповідність до вимог статті 160 КАС України.
Також позивачу слід надати суду копії уточненої позовної заяви відповідно до кількості учасників справи.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов Луганської регіональної торгово-промислової палати до Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправною вимогу, бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії підлягає залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали суду.
Керуючись статтями 160, 161, 167, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Луганської регіональної торгово-промислової палати до Головного управління ДФС в Луганській області про визнання протиправною вимогу, бездіяльність та зобов’язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити Луганській регіональній торгово-промисловій палаті строк для усунення недоліків протягом 10 (десяти) календарних днів з дня отримання копії даної ухвали шляхом надання:
- уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог статті 160 КАС України та її копій відповідно до кількості учасників справи;
- доказів про доплату судового збору у розмірі 3137 (три тисячі сто тридцять сім) гривень 17 копійок на вказані реквізити.
У разі ненадання вищевказаних документів, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_2