
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 березня 2019 року № 320/63/19
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., розглянувши у місті Києві в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області про зобов'язання вчинити певні дії,
о б с т а в и н и с п р а в и:
До Київського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі – позивач або ОСОБА_1П.) до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Київській області (далі – відповідач або ГУ МВС України у Київській області), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі – третя особа або ГУ ПФУ України в Київській області), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області, щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки ОСОБА_1, про розмір грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 № 393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України № 988 та не направлення її до ГУ ПФУ в Київській області;
- зобов’язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Київській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 № 393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України № 988, додаткових видів грошового забезпечення, а саме: надбавки за особливо – важливі завдання – 50%, премії – 50%, надбавки за оперативно-розшукову роботу – 50% та матеріальної допомоги у розмірі 4385,55 грн.;
- стягнути з ГУ МВС України у Київській області на користь ОСОБА_1 судовий збір сплачений за подання позовної заяви у розмірі 704,80 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що згідно довідки про грошове забезпечення, яку ОСОБА_1 отримала в органах пенсійного фонду, відповідно до ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 №988, Наказу МВС від 06.04.2016 №260 розмір грошового забезпечення позивача становить 5 121,19грн. На думку позивача, у довідці безпідставно не зазначена надбавка за особливо важливі завдання -50%, премія – 50%, надбавка за оперативно-розшукову роботу – 50% та матеріальна допомога у розмірі 4385,55грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 08.01.2019 провадження у справі відкрито за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
24.01.2019 від представника Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області через службу діловодства суду надійшли письмові пояснення, в яких третя особа просила відмовити у задоволенні позову. Зазначила, що згідно Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету ОСОБА_3 України №45 від 13.02.2008, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються; для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів: інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Стверджував, що оскільки позивачу надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, премія у розмірі 50%, надбавка за оперативно-розшукову роботу у розмірі 50% та матеріальна допомога у розмірі 4385,55 грн. не виплачувалася, ГУ МВС у Київській області правомірно не включило їх до складу грошового забезпечення, з якого підлягає здійсненню перерахунок розміру пенсії позивача.
12.02.2019 через службу діловодства суду від представника ГУ МВС у Київській області надійшов відзив на позов, в якому останній просив відмовити у задоволенні позову ОСОБА_4 у повному обсязі. Вказував на те, що на виконання Постанови Кабінету ОСОБА_3 України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських», з метою впорядкування структури і умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, затверджено Наказ МВС України від 06.04.2016 №260 «Про Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України від 29.04.2016 №669/28799, а відтак надбавки та доплати, які передбачені Постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 07.11.2015 №1294 та Наказом МВС Укаїни від 31.12.2015 №499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» до перерахунку пенсій не включаються.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.02.2019 закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.
19.02.2019 позивачем через службу діловодства суду подано клопотання про розгляд адміністративної справи №320/63/19 у порядку письмового провадження.
12.03.2019 представником відповідача надійшло копотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
У поясненнях на позов ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Київській області просило направити рішення суду на адресу третьої особи.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду документів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
в с т а н о в и в:
27 вересня 2018 року ОСОБА_5 звернулася до ОСОБА_2 Ліквідаційної комісії МВС України в Київській області із заявою, в якій просила видати довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, премії у розмірі 50%, надбавки за оперативно-розшукову роботу у розмірі 50% та матеріальної допомоги у розмірі 4 385,55грн.
Листом №29/Х-1144 від 18.10.2018 відповідачем було відмовлено позивачу у видачі вказаної довідки.
Надаючи правову оцінку спірним відносинам, що виникли між сторонами у справі, суд зазначає наступне.
Умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян України з числа осіб, які перебували, зокрема, на службі в органах внутрішніх справ визначені Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Відповідно до статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію зазначеного Закону.
Постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 13.02.2008 № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі – Порядок №45).
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Згідно з пунктом 5 Порядку №45 для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом ОСОБА_3 України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку №45).
За правилами пункту 24 Порядку №45 подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.02.2007 за №135/13402, перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.
Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Перелік документів, які подаються при призначенні/перерахунку пенсій визначений в пункті 7 Порядку №45 проведення перерахунку пенсій. Серед інших документів, це, зокрема, грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.
Законом України від 23.12.2015 №900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей”, встановлено, що "перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Отже, новоприйнятим Законом на колишніх міліціонерів розповсюджені пенсійні гарантії встановлені для поліцейських.
Постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 11.11.2015 №988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, яка застосовується з дня набрання чинності Законом України “Про Національну поліцію”, тобто з 07.11.2015, затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах, які значно перевищують оклади за спеціальним званням та посадові оклади осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції). Даною постановою встановлені також щомісячні додаткові види грошового забезпечення та премії поліцейським.
Згідно з статтею 10 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду.
Згідно з пунктом 2 Порядку №45 “Міноборони, МВС, Мінінфрастуктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії”.
Відповідно до пункту 3 даного Порядку №45, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
До прийняття Закону України “Про Національну поліцію”, який набув чинності 07.11.2015, уповноваженими органами для подання документів для перерахунку пенсії колишніх працівників органів внутрішніх справ було визначено управління Міністерства внутрішніх справ в областях та м. Києві.
Згідно з п. 4 та п. 5 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 року відповідно до постанови Кабінету ОСОБА_3 України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.
Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету ОСОБА_3 України від 16.09.2015 № 730 “Про утворення територіальних органів Національної поліції України та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ” ліквідовано управління Міністерства внутрішніх справ в областях та м. Києві.
Згідно з листом Міністерства внутрішніх справ України від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 до Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції) повноваження щодо видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, покладено на ліквідаційні комісії ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.
У зв’язку з тим, що до довідки про розмір грошового забезпечення позивача не було включено надбавку за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 50%, премію в розмірі 50%, та матеріальної допомоги у розмірі 4385,55грн., які враховувались при визначенні розміру її пенсії, позивач 27.09.2018 звернулася із заявою до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області з проханням виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, однак, 18.10.2018 отримала лист ГУ МВС України в Київській області, яким їй було відмовлено у видачі нової довідки.
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету ОСОБА_3 України від 07.11.2015 №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31.12.2015 №499 “Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ”, який діяв на час здійснення перерахунку з 1 січня 2016 року, установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення, встановлено розміри даних видів грошового забезпечення.
Посилання відповідача у візиві на позов на те, що надбавки (за виконання особливо важливих завдань в розмірі 50%, надбавку за оперативно-розшукову діяльність в розмірі 50%, премію в розмірі 50%) не можуть включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ є безпідставними, з огляду на те, що постанова КМУ №1294 так само як і постанова КМУ №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.
Крім того, як зазначалося вище, постановою КМУ №988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені, зокрема, згідно постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.
Отже, враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та премії, а виплата їх врегульована відповідно до інших законодавчих актів, в тому числі постановою КМУ №1294, то виплата вказаних надбавок та премії повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії.
Разом з тим, відповідно до положень ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом ОСОБА_3 України.
Згідно приписів п. 7 Постанови Кабінету ОСОБА_3 України №393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей» пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та одноразова грошова допомога при звільненні не носять постійного характеру, а відтак відсутні підстави для включення їх до довідки про додаткові види грошового забезпечення, з огляду на що позовні вимоги ОСОБА_1 про включення до нової довідки про додаткові види грошового забезпечення матеріальної допомоги у розмірі 4385,55грн. задоволенню не підлягають.
За таких обставин, приймаючи до уваги вищевикладене, суд визнає за необхідне, частково задовольняючи позовні вимоги, а саме: визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області, щодо не виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, про розмір грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 № 393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України № 988 та не направлення її до ГУ ПФУ в Київській області та зобов’язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Київській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 № 393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі: надбавки за особливо – важливі завдання – 50%, премії – 50%, надбавки за оперативно-розшукову роботу – 50%, станом на час виникнення права на перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України).
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно вимог ч. 3 ст. 242 КАС України обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені у судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
За приписами частини 2 статті 6 КАС України суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Відповідно до пункту 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27.09.2001, рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані. Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до Комітету ОСОБА_3 Європи щодо якості судових рішень, обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
При зверненні до суду позивачем було сплачено судовий збір у сумі 704,80 грн. згідно з квитанцією від 03.01.2019 №0.0.1229536544.1.
Суд, керуючись ч. 1 ст. 139 КАС України, беручи до уваги результат вирішення спору щодо задоволення позовних вимог, присуджує позивачу 704,80 грн. понесених витрат з оплати судового збору за рахунок відповідача.
Керуючись статтями 9, 14, 73 – 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
в и р і ш и в:
Адміністративний позов ОСОБА_6 задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Київській області, щодо не виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, про розмір грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 №393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України № 988 та не направлення її до ГУ ПФУ в Київській області.
Зобов’язати Ліквідаційну комісію ГУ МВС України в Київській області виготовити та направити до ГУ ПФУ в Київській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови КМ України від 13.02.2008 №45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, та внесення змін до постанови КМ України від 17.07.1992 №393”, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою КМ України №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, в тому числі: надбавки за особливо – важливі завдання – 50%, премії – 50%, надбавки за оперативно-розшукову роботу – 50%, станом на час виникнення права на перерахунок пенсії з 1 січня 2016 року.
В решті позовних вимог відмовити.
Стягнути з Головного управління МВС України в Київській області (код ЄДРПОУ 08592218, адреса: 01601, вул. Володимирська, 15) на користь ОСОБА_6 (адреса: 08132, АДРЕСА_1) судові витрати в сумі 704, 80грн. (сімсот чотири гривні 80 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено 21.03.2019.
Суддя Я.В. Горобцова
ОСОБА_7