Постанова № 80617818, 20.03.2019, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
20.03.2019
Номер справи
592/3458/19
Номер документу
80617818
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 592/3458/19

Провадження № 3/592/698/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2019 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м.Суми Котенко Ольга Анатоліївна, за участю прокурора Сумської місцевої прокуратури - ОСОБА_1, старшого оперуповноваженого Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України ОСОБА_2, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_3, розглянувши матеріали які надійшли від Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, не працює, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, рнокпп 32971137851

за ч.1 ст.1726 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Сумській області №408 о/с від 09.12.2016 року лейтенанта поліції ОСОБА_3 призначено на посаду оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області.

Згідно ч.1 ст.17 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року, поліцейським є громадянин України, який відповідно до цього Закону склав Присягу поліцейського, проходить службу на відповідних посадах у поліції і якому присвоєно спеціальне звання поліції. Також відповідно до ст.59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції визначається, як державна служба особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень та згідно ст.61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження визначені Законом України «Про запобігання корупції». У положенні п.1 Розділу II Наказу №1179 МВС України «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських» від 09.11.2016 зазначено, що під час виконання службових обов'язків поліцейський повинен неухильно дотримуватись антикорупційного законодавства України, обмежень, пов'язаних зі службою в Національній поліції України, визначених Законами України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.

Відповідно до примітки ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частини першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи. Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж Рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті

Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім цього, дата припинення виконання суб'єктом декларування функцій держави або місцевого самоврядування є датою подання ним декларації, передбаченої підпунктом 2 пункту 5 II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що зазначено у абзаці другому п. 11 цього Порядку.

Виходячи з викладеного, ОСОБА_3 є суб'єктом декларування відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією і зобов'язаний подати відповідну декларацію.

Відповідно до наказу Головного управління Національної поліції в Сумській області №274 о/с від 20.07.2017 року оперуповноваженого сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 звільнено зі служби в поліції з 21.07.2017 року.

ОСОБА_3 був ознайомлений із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» та добре усвідомлював, що він є суб'єкт декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та повинен подати електронну декларацію за 2017 рік до 01 квітня 2018 року.

Так, 26.01.2017 року ОСОБА_3 ознайомився та власноручно підписав пам'ятку-попередження про те, що відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування подається до 01 квітня року наступного за звітним роком, у якому було припинено таку діяльність.

Також, 26.01.2017 року ОСОБА_3 заповнив та власноручно підписав зобов'язання про те, що він ознайомлений з положеннями Закону України «Про запобігання корупції».

До Сумського управління ДВБ НП України надійшов лист Національного агентства з питань запобігання корупції про дії суб'єкта декларування, а саме ОСОБА_3 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

За даними «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування» (за текстом -Реєстр), декларація після звільнення ОСОБА_3 зареєстрована в Реєстрі 17.12.2018 року о 21 год. 58 хв., як фактично подана. Також згідно відповіді НАЗК отримано додаток послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування», які вчинив ОСОБА_3 Для подачі декларації ОСОБА_3 в Реєстр зайшов 17.12.2018 року о 21 год. 10 хв., переглянув та о 21.16 год. натиснув кнопку «Нова декларація на основі цієї». При цьому вчиняв дії із заповнення, перегляду, оновлення чернетки та збереження чернетки. О 21.58 год. натиснув кнопку «Подати документ». Декларацію успішно подано. Дії в Реєстрі припинені о 22.04 год.

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», колишній оперуповноважений сектору розкриття злочинів проти власності відділу кримінальної поліції Сумського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3, після припинення діяльності, не своєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, а подав вказану декларацію 17.12.2018 року, що є вчиненням правопорушення, пов'язаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» та п.2 розділу XIII «Прикінцевих положень» Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.1726 КУпАП.

В суді ОСОБА_3 свою вину визнав, щиро розкаявся.

Вина ОСОБА_3 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №2-2019 від 28.02.2019 року (а.с.1-8), копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.07.2018 року (а.с.20-21), копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 26.07.2018 року з додатками (а.с.24-26), копією листа Національного агентства з питань запобігання корупції від 04.01.2019 року з додатками (а.с.28-31), копією витягу з Наказу №408 о/с від 09.12.2016 року по особовому складу (а.с.36), копією витягу з Наказу №274 о/с від 20.07.2017 року по особовому складу (а.с.37).

Своїми діями ОСОБА_3 скоїв правопорушення передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП.

Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

Керуючись ст.401 , ч.1 ст.1726, ст.283 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_3 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь держави 384грн. 20коп. судового збору за наступними реквізитами: одержувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106; ЄДРПОУ – 37993783; Банк одержувача – Казначейство України (ЕАП); МФО – 899998; Рахунок – 31211256026001; Код платежу – 22030106; Призначення платежу – судовий збір згідно постанови суду, ЄДРПОУ суду – 02886462.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.А. Котенко