
печерський районний суд міста києва
Справа № 757/7099/19-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.2019 суддя Печерського районного суду м. Києва Остапчук Т.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Пенсійного фонду України до Міністерства юстиції України про визнання дій державного виконавця незаконними, скасування постанови від 25.09.2018 року про накладення штрафу та про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні №47155636,-
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом, у якому просить визнати дії державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України щодо винесення ним постанов від 25.09.2018 року про накладення штрафу на Пенсійний фонд України в сумі 10200,00 грн та про стягнення з Пенсійного фонду України виконавчого збору в сумі 14892,00 грн у виконавчому провадженні №47155636. Скасувати постанови державного виконавця відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 25.09.2018 року про накладення на Пенсійний фонд України штрафу та стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні №47155636. Згідно зі ст. 287 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця, приватного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Верховний суд по справі №921/16/14-г/15, постанова від 06.06.2018, дійшов висновку що «крім загального порядку оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби, визначеного наведеними нормами процесуального законодавства, відповідні спеціальні норми встановлені Законом України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження», згідно із частиною першою статті 74 якого рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом. Водночас частиною другою статті 74 зазначеного Закону передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб), у тому числі постанов державного виконавця про стягнення виконавчого збору, постанов приватного виконавця про стягнення основної винагороди, витрат виконавчого провадження та штрафів, можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом. З наведених норм права вбачається, що Законом України «Про виконавче провадження» встановлено спеціальний порядок судового оскарження рішення, дії чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця щодо стягнення виконавчого збору та/або витрат на проведення виконавчих дій, згідно з яким відповідні спори відносяться до юрисдикції адміністративних судів та підлягають розгляду за правилами адміністративного судочинства». Пунктом 2 ч. 1 ст. 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Відповідно до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Виходячи з наведеного, враховуючи зазначену позицію Верховного суду по справі №921/16/14-г/15, характер спірних правовідносин, суддя приходить до висновку, що дана справа не підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним судом. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 29, 30, 295 КАС України, -
у х в а л и в:
Адміністративну справу за позовом Пенсійного фонду України до Міністерства юстиції України про визнання дій державного виконавця незаконними, скасування постанови від 25.09.2018 року про накладення штрафу та про стягнення виконавчого збору у виконавчому провадженні №47155636 передати на розгляд до Окружного адміністративного суду міста Києва. Ухвалу може бути оскаржено протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається до Шостого апеляційного адміністративного суду через Печерський районний суд міста Києва шляхом подачі апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Остапчук Т.В.