
Справа № 405/1399/19
3/405/306/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.03.2019 року Ленінський районний суд м. Кіровограда у складі:
головуючої судді Шевченко І.М.
при секретарі Фришко А.Ю.
за участю:
прокурора Солопова В.Ю.
особи, що притягується
до адміністративно
відповідальності ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кропивницький матеріали справи про адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, що надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до наказу № 156 о/с від 20.09.2017 р. ОСОБА_1 призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Кіровоградської виправної колонії Управління державної пенітенціарної служби України в Кіровоградській області (№6).
Таким чином, ОСОБА_1 була суб’єктом декларування у розумінні та у відповідності до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII, та суб’єктом, на якого поширюється та поширювалася дія цього Закону.
Згідно наказу від 04.10.2017 року № 154/06-17 ОСОБА_1 було звільнено з посади молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Кропивницька виправна колонія № 6» з 06.10.2017 року.
Разом з тим, відповідно до вимог абзацу першого ч.2 ст. 45 Закону особи, зазначені у п.1, п.п. «а» - «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
Згідно з п. 5 Розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 декларація суб»єкта декларування, який припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.
З урахуванням положень вищевказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб’єкта декларування – молодшого інспектора відділу охорони ДУ «Кропивницька виправна колонія № 6» ОСОБА_1, яка 06.10.2017 року звільнена з посади за власним бажанням, виник обов’язок подати декларацію за період з 01.01.2017 року по 06.10.2017 року, як суб’єкта декларування, який припинив діяльність пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування 06.10.2017 року.
Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація ОСОБА_1 як суб’єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі 23.10.2017 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнала, при цьому не заперечила, що вимоги Закону про необхідність подавати декларацію у встановлений термін і порядок були їй відомі.
Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наклавши адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та її вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 50/19 від 20.02.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (а.с.1-8);
- копією наказу від 20.09.2016 року № 156/06-6 ДУ «Кропивницька виправна колонія № 6» яким ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Кіровоградської виправної колонії управління ДПтСУ в Кіровоградській області (№6) (а.с. 22);
- копією наказу № 154/ос-17 від 04.10.2017 року про звільнення ОСОБА_1 згідно якого остання звільнена з 06.10.2017 року (а.с.29);
- повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 31);
Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1, відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, будучи суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗУ «Про запобігання корупції», своєчасно не подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.
При накладенні стягнення, суд згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
При визначенні виду і розміру стягнення, вважаю необхідним врахувати характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності. Обтяжуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено, а до пом’якшуючих відповідальність обставин суд вважає за можливе віднести щире каяття.
З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення, у вигляді штрафу. Разом з тим, враховуючи, що особа раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, вважаю за можливе призначити штраф мінімального розміру, що забезпечить функцію запобігання вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд стягує з правопорушника на користь держави судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.
Керуючись ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283,284, 285,294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п’ятдесят гривень), за наступними реквізитами: р/р 31117149011001, банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37918230, код бюджетної класифікації - 21081300.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКППФО НОМЕР_1, на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення (ОСОБА_1В.), Ленінський районний суд м. Кіровограда.
Постанова в поможе бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ленінського районного
суду м. Кіровограда ОСОБА_2