Постанова № 80609463, 20.03.2019, Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
20.03.2019
Номер справи
191/402/19
Номер документу
80609463
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 191/402/19

Провадження № 3/191/120/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2019 року м. Синельникове

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

Головуючого судді - Бондаренко Г.В.,

за участю секретаря - Силкіної О.Г.

за участю прокурора –Біліченко І.С.

розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Управління захисту економіки в Дніпропетровській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працював на час вчинення правопорушення в Управлінні нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, головним державним інспектором відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально –культурній сфері, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії АЕ 981432 виданий Синельниківським МРВ УМВС України в Дніпропетровській області 09.12.1997 р., ІПН:НОМЕР_1, за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В :

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №913 від 11 січня 2019 року ОСОБА_1, після припинення діяльності на посаді головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об'єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, в порушення вимог абз. 2 ч.2 ст. 45 Закону вчинив правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закону) правопорушення, пов’язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Наказом начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровської області від 31.03.2017 № 90-к ОСОБА_1 призначено на посаду головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області (категорія «В») з 03.04.2017.

У відповідності до п.п. «в», п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону та відповідно до абзацу 14 частини 1 етапі 1 Закону є суб’єктами декларування.

Таким чином, ОСОБА_1, у зв’язку з прийняттям на державну службу, набув обов’язку електронного декларування та став суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Пунктом 5 ч. 1 ст. 12 Закону передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Згідно рішення Національного агентства з питань запобігання корупції «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 10.06.2016 № 2 (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 958/ 29088) така система розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування - щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Подання декларацій здійснюється згідно з Законом України «Про запобігання корупції» шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Посада ОСОБА_1 не віднесена до посад осіб, які згідно зі статтею 50 Закону займають відповідальне та особливо відповідальне становище, останній набув обов’язку електронного декларування з 01.01.2017.

Наказом начальника Головного управління Держпраці у Дніпропетровської області від 14.09.2017 № 289-к ОСОБА_1 звільнено з посади головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за угодою сторін з 15 вересня 2017 року. Про що, згідно власного підпису в вищевказаному наказі, ОСОБА_1 дізнавався 15.09.2017.

Частиною першою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Частиною другою ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 24.10.2018 встановлено, що ОСОБА_1 опублікував декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування типу «Після звільнення» за минулий рік (2017 рік) лише 23.10.2018.

Згідно офіційної відповіді голови Національного агентства з питань запобігання корупції ОСОБА_2 від 02.03.2017 № 03-05/4886/17 на запит Департаменту захисту економіки Національної поліції України щодо роботи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Також згідно відповіді від 27.04.2018 №07-530 Національного агентства з питань запобігання корупції на звернення Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 19.04.2018 №4585/39/04-2018 отримано інформацію про дати та години тимчасового обмеження в доступі до ресурсів порталу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), за період з 01 січня 2018 року по 27.04.2018. Згідно відповіді 02.01.2018 близько 09:00 виявлено помилки при спробі авторизації у Реєстрі. Належне безперебійне функціонування Реєстру забезпечено з 09:50 02.01.2018. Близько 12:00 15.03.2018 Реєстр не функціонував (фіксувалась помилка доступу до сайту, помилка шлюзу 502). О 12:40 15.03.2018 роботу Реєстру відновлено.

Згідно відповіді від 05.07.2018 №07-794 Національного агентства з питань запобігання корупції на звернення Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 03.07.2018 №7655/39/04-2018 відомо, що з 27.04.2018 до 03.07.2018 Реєстр функціонував в штатному режимі.

На виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1, звільняючись з посади головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, 13.09.2017 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, типу «Перед звільненням» шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua, що підтверджує обізнаність ОСОБА_1 з вимогами фінансового контролю, передбаченими Розділом VII Закону України «Про запобігання корупції», з порядком роботи реєстру та вміння користуватися ним.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи відповідно до абзацу 14 частини 1 статті 1 Закону суб’єктом декларування у зв’язку зі звільненням 15.09.2017 з посади головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області, маючи технічну можливість, шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перебуваючи за місцем постійного проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та пункту 2 частини першої розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від №958/29088 із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №1 від 18.08.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 №1 153/29283, без поважних причин, несвоєчасно, а саме 23.10.2018 о 21.05 подав наступного року після припинення діяльності на посаді головного державного інспектора відділу нагляду у агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері Управління нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, типу «Після звільнення» за минулий 2017 рік.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

В судове засідання ОСОБА_1не з’явився, але надав суду заяву в якій свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю.

Прокурор Біліченко І.С. обставини, викладені у протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами.

Зокрема, протоколом про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, № 913 від 17.01.2019 року, якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції» (а.с. 1-8), наказом №289-к про звільнення від 14.09.2017 р., копія декларації, (а.с. 27-31), та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

На підставі викладеного, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачають накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю за доцільне накласти на ОСОБА_1 мінімальне адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правові підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.

У зв'язку з накладенням стягнення за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір, передбачений ст.40-1 КУпАП.

Керуючись ст. 24, ст. 40-1, ч. 1 ст.172-6, п.1 ч.1 ст. 284, 307, 308 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії АЕ 981432 виданий Синельниківським МРВ УМВС України в Дніпропетровській області 09.12.1997р. ІПН:НОМЕР_1, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок, в дохід держави: призначення платежу: 21081100, (протокол № 913) Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП), р/р : 31112106004034, Код ЄДРПОУ: 37916468, МФО: 899998.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії АЕ 981432 виданий Синельниківським МРВ УМВС України в Дніпропетровській області 09.12.1997 р., ІПН:НОМЕР_1, судовий збір на користь держави в особі : Стягувач: Державна судова адміністрація України, Отримувач коштів : ГУК у м.Києві/м. Київ/22030106, Код за ЄДРПОУ : 37993783, Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998, Рахунок отримувача : 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету : 22030106, судовий збір в розмірі 384 ( триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: ОСОБА_3