Рішення № 80606286, 20.03.2019, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.03.2019
Номер справи
2340/4748/18
Номер документу
80606286
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 березня 2019 року справа № 2340/4748/18

18 годин 15 хвилин м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді - Трофімової Л.В., за участі секретаря - Безпалого А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 2340/4748/18

за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) [позивач ОСОБА_1 особисто - бере участь у режимі відеоконференції]

до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 21366538) [представник відповідача Новохатько К.Ю. - за довіреністю]

про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити дії, прийняв рішення.

03.12.2018 ОСОБА_1, звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, просить:

- визнати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 щодо проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) у сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік у сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО у сумі 2400 грн., щомісячної додаткової грошової винагороди у сумі 94239 грн. 39 коп. та вихідної допомоги при звільненні з військової служби у сумі 162460 грн. 48 коп. з 01.11.2018, неправомірною;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 та виплатити пенсію з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) в сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО в сумі 2400 грн., щомісячної додаткової грошової винагороди у сумі 94239 грн. 39 коп. та вихідної допомоги при звільненні з військової служби в сумі 162460 грн. 48 коп. з 01.11.2018.

Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 05.12.2018 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі. Ухвалою від 23.01.2019 провадження у справі зупинено на підставі пункту 5 частини 2 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України до набрання законної сили судовим рішенням Великої Палати Верховного Суду у справі № 522/2738/17 за позовом ОСОБА_4 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Одеського обласного військового комісаріату про зобов'язання вчинити певні дії. 05.03.2019 оприлюднено постанову Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17. Ухвалою від 20.03.2019 поновлено провадження у справі, справу призначено до судового розгляду 20.03.2019.

У обґрунтування позовних вимог зазначено, що з 18.04.2018 позивач виключений із списків особового складу та всіх видів забезпечення та направлений для зарахування на військовий облік до Уманського ОМВК Черкаської області із нарахуванням пенсії. Згідно довідки Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку від 01.10.2018 №90 до 18.04.2018 позивач був забезпечений такими основними видами грошового забезпечення: посадовим окладом, окладом за військовим званням, надбавкою за вислугу років. У довідці про грошове забезпечення позивача за 24 останні місяці служби у якості додаткових видів грошового забезпечення включено надбавку за виконання особливо важливих завдань, надбавку за роботу з таємними документами, премію, щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, винагороду за безпосередню участь в АТО, грошову допомогу при звільненні з військової служби відповідно. Пенсія призначена Головним управлінням Пенсійного фонду України в Черкаській області відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням статті 23 цього Закону - 70% грошового забезпечення (за 27 років вислуги) за посадою начальника відділення Військової служби правопорядку. Позивач стверджує, що під час призначення йому пенсії за вислугою років відповідачем суму грошового забезпечення для обчислення розміру пенсії визначено з порушенням чинного законодавства: щомісячна додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, винагорода за безпосередню участь в АТО та вихідна допомога при звільненні з військової служби під час призначення пенсії ОСОБА_1 відповідачем у розрахунок пенсії не враховані. Позивач звернувся 16.10.2018 до відповідача про здійснення перерахунку пенсії з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням, а саме щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням: грошового забезпечення в сумі 294612 грн. 36 коп., премії за 24 місяці перед звільненням ( за період з квітня 2016 року по квітень 2018 року) в сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2016 рік в сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік в сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік в сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО в сумі 2400 грн., щомісячної додаткової грошової винагороди в сумі 94239 грн. 39 коп. та вихідної допомоги при звільненні з військової служби в сумі 162460 грн. 48 коп. з дати призначення пенсії/згідно довідки Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку від 01.10.2018 № 90, грошового атестата від 18.04.2018 серія ЗУ №047436. Відповідач листом від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 відмовив позивачеві у перерахунку на підставі статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262 (далі - Закон № 2262) та пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» від 17.07.1992 № 393 (далі - Постанова № 393). Зазначену відмову позивач вважає протиправною та посилається на рішення Верховного Суду України від 10.03.2015 у справі № 21-70а15, де зазначено, що до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, відносяться матеріальні допомоги на оздоровлення та соціально-побутові питання, одноразові премії, надбавки, нараховані позивачу протягом останніх 24 місяців перед місяцем звільнення, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Разом з тим, позивач у судовому засіданні 20.03.2019 просив задовольнити позов з урахуванням правових висновків, викладених у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17. Просив позивач визнати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 у не проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням, протиправною; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням з 01.11.2018.

Відповідач позов не визнав, 18.12.2018 подав до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що згідно частини 3 статті 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Відповідач зазначає, що визначені позивачем додаткові види грошового забезпечення не належать до додаткових видів грошового забезпечення, що враховується для обчислення пенсії згідно статті 43 Закону № 2262 та Постанови № 393. Відповідач зазначає, що згідно з Переліком видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавця, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 № 1170 з одноразової допомоги військовослужбовцям при звільненні з військової служби не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Відповідач вважає, що під час розгляду заяви позивача від 16.10.2018 діяв на підставі, у межах та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України. Представник відповідача у судовому засіданні 20.03.2019 просила відмовити у задоволенні позовних вимог.

Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем аргументи щодо обставин справи, належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів сукупно, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково з огляду на таке.

Конституцією України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. Відповідно до частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія).

Судом встановлено, що на день звільнення 18.04.2018 з військової служби, підполковник ОСОБА_1 обіймав посаду начальника відділення Військової служби правопорядку (а.с.14). Згідно протоколу від 18.07.2018 позивачу призначено пенсію у сумі 9876,87 (а.с.60) із грошового забезпечення 12496,96 грн., визначеного згідно статті 43 Закону № 2262, пункту 7 Постанови № 393 та за грошовим атестатом серії ЗУ №047436 і довідкою від 20.04.2018 № 36 про розміри щомісячних видів грошового забезпечення за березень 2018 року, а саме: 5360 грн. - посадовий оклад; 1410 грн. - оклад за військовим званням (підполковник); 3385 грн. - надбавка за вислугу років (50%); 2341,96 грн. - сума додаткових видів грошового забезпечення за березень 2018 року (надбавка за виконання особливо важливих завдань та премія).

16.10.2018 позивач звернувся до відповідача про перерахунок пенсійного забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням згідно довідки Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку від 01.10.2018 № 90, грошового атестату від 18.04.2018 ЗУ № 047436 (а.с.15).

У довідці Черкаського зонального відділу Військової служби правопорядку від 01.10.2018 № 90 зазначено про нарахування ОСОБА_1 грошового забезпечення за період з травня 2016 року до квітня 2018 року, зокрема: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) в сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО в сумі 2400 грн., щомісячної додаткової грошової винагороди у сумі 94239 грн. 39 коп. та вихідної допомоги при звільненні з військової служби в сумі 162460 грн. 48 коп.

Листом від 31.10.2018 № 1125/9-10 відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії у зв'язку з тим, що стаття 43 Закону № 2262 та Постанова № 393 не містять положень про включення до грошового забезпечення, з якого обчислюється пенсія, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення та вихідної допомоги у зв'язку із звільненням з військової служби.

Суд зазначає, що під час вирішення даної справи № 2340/4748/18 враховується висновок Великої Палати Верховного Суду, викладений у постанові від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17 (ЄДРСР 80224649), з огляду на сформовану правову позицію про наявність підстав для часткового задоволення касаційної скарги управління ПФУ з відступом від правового висновку Верховного Суду України, викладеного у постанові від 10.03.2015 № 21-70а15 щодо урахування щомісячної додаткової грошової винагороди та характеру постійних і разових виплат у структурі грошового забезпечення.

Згідно частини 1 статті 9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-XII) встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Відповідно до частин 2, 3 статті 9 Закону № 2011-ХІІ до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

До складу грошового забезпечення військовослужбовців входять чотири види складових: посадовий оклад; оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. Згідно з частиною 1 статті 15 Закону № 2011-ХІІ визначено, що пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби проводиться відповідно до Закону № 2262. Однією з умов пенсійного забезпечення військовослужбовців є визначення видів грошового забезпечення, що враховуються при обчисленні пенсій. Частиною 3 статті 43 Закону № 2262 визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 7 постанови № 393 пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Закон № 2262, що визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, зокрема осіб, звільнених з військової служби, та має на меті реалізацію цими особами, конституційного права на державне пенсійне забезпечення спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України, передбачає включення до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, лише щомісячні основні види грошового забезпечення, до яких належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, процентна надбавка за вислугу років, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії.

Суд зазначає, що під час обчислення пенсії не враховується такий складовий елемент грошового забезпечення як одноразові додаткові види грошового забезпечення, зокрема щорічні, щоквартальні, разові додаткові види грошового забезпечення, крім щомісячних, або тих, що виплачуються раз на місяць. Зазначений висновок відповідає висновкам Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 06.02.2019 у справі № 522/2738/17 (ЄДРСР 80224649), що відповідно до частин 5, 6 статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» є обов'язковими для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права та враховуються іншими судами під час застосування таких норм права.

Факт сплати єдиного внеску не є безумовною підставою для включення виплати, з якої цей внесок утримано, до грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, та має значення лише для включення до цього грошового забезпечення його видів з переліку, визначеного статтею 43 Закону № 2262, що є вичерпним.

Суд дійшов висновку, що отримувана ОСОБА_1 згідно з правовим регулюванням спірних правовідносин, позицією касаційної інстанції за даними довідки про види грошового забезпечення від 01.10.2018 № 90 щомісячна додаткова грошова винагорода з якої утримувався ЄСВ, має бути включеною до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії. Враховуючи зазначене, відповідач був зобов'язаний здійснити перерахунок розміру призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, з якої утримувався єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Оцінюючи дії відповідача на відповідність критеріям частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що відповідач, відмовляючи листом від 31.10.2018 № 1125/9-10 у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням діяв не на підставі, не у межах повноважень і не у спосіб, що передбачені законами України, без використання повноваження з метою, з якою це повноваження надано, не обґрунтовано, тобто без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Оскільки, відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, у межах позовних вимог, а позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 та виплатити пенсію з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням саме з 01.11.2018, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних у частині визнання відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 у не проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням, протиправною та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням з 01.11.2018.

Оцінюючи дії відповідача на відповідність вимогам частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає, що відмова відповідача у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) у сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік у сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО у сумі 2400 грн., виплати яких здійснювалася не щомісячно, ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права, оскільки зазначені виплати не входять до встановленого частиною 3 статті 43 Закону № 2262 переліку видів грошового забезпечення.

Враховуючи зазначене, у задоволенні позовних вимог про визнання відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 у частині не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) у сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік у сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО у сумі 2400 грн., вихідної допомоги при звільненні з військової служби у сумі 162460 грн. 48 коп. з 01.11.2018 та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 та виплати пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням: премії за 24 місяці перед звільненням (за період з квітня 2016 по квітень 2018) в сумі 100358 грн. 31 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 1100 грн. 80 коп., матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань за 2017 рік в сумі 5682 грн. 19 коп., грошової допомоги на оздоровлення за 2017 рік у сумі 7105 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2018 рік у сумі 7105 грн., винагороди за безпосередню участь в АТО в сумі 2400 грн. вихідної допомоги при звільненні з військової служби в сумі 162460 грн. 48 коп. з 01.11.2018 належить відмовити.

ЄСПЛ у рішенні від 10.02.2010 у справі Серявін та інші проти України, № 4909/04, пункт 58 зазначив, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 ЄКПЛ зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною залежно від характеру рішення (рішення у справі Ruiz Torija проти Іспанії від 09.12.1994, № 303-A, пункт 29).

Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Згідно частини 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України під час часткового задоволення позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. Суд не включає до складу судових витрат, що належать розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. Враховуючи, що позивач, позов якого задоволено частково, звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», а доказів понесення інших судових витрат пов'язаних із розглядом справи суду не надано, суд дійшов висновку про відсутність підстав для вирішення питання розподілу судових витрат згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 6-16, 19, 73-78, 90, 118, 139, 242-245, 255, 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області від 31.10.2018 за вих. № 1125/Р-10 у не проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням, протиправною.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 21366538) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди за 24 місяці перед звільненням з 01.11.2018.

У іншій частині позовних вимог відмовити.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, що може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Учасники справи:

позивач: ОСОБА_1 [АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1]

відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області [вул. Смілянська, 23, м. Черкаси, 18000, ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ 21366538].

Повне судове рішення складено 21.03.2019.

Суддя Л.В. Трофімова