Рішення № 80605028, 21.03.2019, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2019
Номер справи
824/133/18-а
Номер документу
80605028
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2019 р. м. Чернівці Справа № 824/133/18-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Григораша В.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

05.02.2019 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (позивач) до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області (відповідач) з такими позовними вимогами:

1) визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області (відповідач), щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки ОСОБА_1, про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, та ненаправлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області;

2) зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: Посадовий оклад 3600,00 грн; Оклад за військовим (спеціальним) званням полковник поліції 2400,00 грн; Надбавка за стаж служби (40 %) 3000,00 грн (від ПО+підвищення+ОЗ); Надбавка за виконання особливо важливих завдань - (50 %) 4500,00 грн; (від ПО+підвищення+03+ВС); Надбавка за оперативно-розшукову діяльність - (50%) 1800,00 грн від посадового окладу); Премія (35%) 5355,00 грн (від грошового забезпечення); Всього 20655,00 грн з дати виникнення права на перерахунок пенсії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 2010 року, пенсія йому призначена відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". Міністерство внутрішніх справ України, виконуючи умови Порядку №45 від 03.02.2017 року за вих. № 1461/05/22-2017 направило в Пенсійний фонд України повідомлення про підстави перерахунку пенсії пенсіонерам органів внутрішніх справ України (міліції).

28.03.2017 року за вих. №9493/02-23 Пенсійний Фонд України повідомив свої територіальні органи (Головні Управління ПФУ) про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій.

На підставі отриманих списків, Ліквідаційна комісія УМВС України в Чернівецькій області підготувала та відправила до Головного Управління ПФУ в Чернівецькій області Довідку №13/2403001671 від 26.07.2017 року про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2016 року, згідно додатку 2 Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45.

08.01.2018 року позивач отримав в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області копію Довідки № 13/2403001671 від 26.07.2017 року грошового забезпечення станом на 01.01.2016 року в які було зазначено, що відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988, Наказу МВС від 06.04.2016 року №260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою начальника Новоселицького РВ УМВС України в Чернівецькій області/начальник ВП становить: посадовий оклад - 3600,00 грн; підвищення посадового окладу (0%) - 0,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням полковник поліції - 2400,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції (50%) - 3000,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 540,00 грн; премія (1,03%) - 98,26 грн. Всього: 9638,26 грн.

Після отримання Довідки №13/2403001671 від 26.07.2017 року позивачу стало відомо, що до довідки не були включені додаткові види грошового забезпечення, зокрема: надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%), надбавка за оперативно-розшукову діяльність (50%), зменшений розмір премії з 35 % до 1,03 %, які були зазначені у грошовому атестаті № 8 від 2010 року.

11.01.2017 року позивач звернувся із заявою до Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернівецькій області із проханням виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову Довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

25.01.2018 року позивач отримав Лист УМВС України в Чернівецькій області №13/16 від 23.01.2018 року, яким йому відмовлено у виготовленні та направленні до Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області нової довідки.

Позивач зазначив, що оскільки додаткові види грошового забезпечення та премії встановлені Постановою №988 не могли бути враховані при перерахунку пенсій станом на 01.01.2016 року, то відповідні їм види та премії встановлені Постановою КМУ 1294-2007 року, що є складовими існуючих пенсій, на цей час залишались без змін їхніх розмірів відповідним рішенням КМУ, тому змінам при даному перерахунку пенсій не підлягають.

На думку позивача, із Постанови №988 повинні враховуватися тільки ті види та розміри грошового забезпечення, які фактично викликали зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або ввели для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством.

З огляду на викладене, позивач вважає, що не всі зазначені в Постанові №988 додаткові види грошового забезпечення та премії, відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", змінили розміри відповідних видів грошового забезпечення, що є складовими існуючих пенсій.

Відповідач, не погоджуючись з позовними вимогами, подав до суду відзив проти позову, в якому зазначив наступне.

Щодо зазначення в довідці розміру премії на рівні 1,39 відсотка відповідач вказав, що Листом МВС України від 12.03.2018 року № 3261/05/22-2018 та доданою інформацією до нього було надано Головам ліквідаційних комісій ГУМВС, УМВС України в АРК, областях, містах Києві та Севастополі інформацію про середні розміри премій виплачених поліцейським за січень 2016 року відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року № 988.

Відповідно до доданої до зазначеного листа інформації середня відсоткова ставка по посаді позивача (начальник ВП) зазначена в розмірі 1,39%. Отже розмір відсотку премії, зазначеної в довідці відповідає вимогам чинного законодавства.

Щодо не зазначення в довідці 50% надбавки за виконання особливо важливих завдань та 50% надбавки за оперативно-розшукову діяльність відповідач зазначив, що виключно додаткові види грошового забезпечення визначені абз. п. 6 Порядку №45 віднесені до тих, що за будь-яких умов підлягають збереженню, незалежно від їх подальшого скасування або не виплачуються на моменту перерахунку. При цьому, на сьогоднішній день в працівників поліції за відповідними посадами відсутній такий вид грошового забезпечення як надбавка за виконання особливо важливих завдань і надбавка за оперативно-розшукову діяльність.

Ухвалою суду від 16.02.2018 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження на 16.03.2018 року.

Ухвалою суду від 16.03.2018 року зупинено провадження у даній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 802/2196/17-а (№Пз/9901/1/18).

Ухвалою суду від 30.01.2019 року поновлено провадження у даній справі та призначено її до розгляду на 21.02.2019 року.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позовних вимог та просив відмовити у їх задоволенні у повному обсязі.

21.02.2019 року, за клопотання сторін, суд продовжив розгляд справи в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлені такі обставини у справі та відповідні їм правовідносини.

ОСОБА_1, (РНОКПП НОМЕР_2) паспорт громадянина України НОМЕР_3 виданий 13.08.1996 року Ленінським РВ УМВС України в Чернівецькій області. Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (а.с. 37-38).

Відповідно до Посвідчення серії АБ3570114 від 10.07.2008 року позивач має пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій (а.с. 74).

Згідно Грошового атестата №8 виданого Новоселицьким РВ УМВС, розмір грошове забезпечення позивача, окрім іншого, включало: - надбавка за виконання особливо важливих завдань - 50%; надбавка за оперативно-розшукову діяльність - 50%; премія - 35% (а.с.20).

Відповідно до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій від 26.07.2017 року №13/2403001671, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 року за посадою начальник Новоселицького РВ УМВС в Чернівецькій області / начальник ВП становить: посадовий оклад - 3600,00 грн; підвищення посадового окладу - 0,00 грн; полковник міліції/полковник поліції - 2400,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції 50% - 3000,00 грн; надбавка за стаж в умовах режимних обмежень 15% - 540,00 грн; премія 1,03% - 98,26 грн; Усього - 9638,26 грн (а.с. 44).

12.01.2018 року позивач звернувся до голови Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернівецькій області із заявою в якій просив надіслати до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову Довідку про розмір грошового забезпечення станом на січень 2016 року з повною інформацією згідно постанов постанови КМУ № 988, та постанови КМУ №1294 із зазначенням основних додаткових видів грошового забезпечення, в наступних розмірах: Посадовий оклад - 3600,00 грн; Оклад за військовим (спеціальним) званням полковник поліції - 2400,00 грн; Надбавка за стаж служби (40%) - 3000,00 грн; Надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) - 4500,00 грн; Надбавка за оперативно-розшукову діяльність (50 %) - 1800,00 грн; Премія (35%) - 5355,00грн (а.с.40-41).

Розглянувши вказану заяву позивача, Управління МВС України в Чернівецькій області Листом від 23.01.2018 року №13/16 повідомило про те, що Довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії позивача з 01.01.2016 року включені всі складові грошового забезпечення визначені законодавством України (а.с. 42).

Згідно з Інформацією про середні розміри премії поліцейським за січень 2016 року, відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року№988, розмір премії за посадою позивача склав 1,39% (а.с. 87-89).

Відповідно до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій від 21.03.2018 року №13/2403001671, розмір грошового забезпечення за нормами чинними за січень 2016 року, за прирівняною посадою поліцейського начальник ВП до посади на день звільнення зі служби начальник Новоселицького РВ УМВС України в Чернівецькій області становить: посадовий оклад - 3600,00 грн; підвищення посадового окладу - 0,00 грн; полковник міліції/полковник поліції - 2400,00 грн; надбавка за стаж служби в поліції 50% -3000,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 540,00 грн; премія 1,39% - 132,61 грн; Усього - 9672,61 грн (а.с. 85).

Вважаючи протиправною бездіяльність відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом про зобов'язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову Довідку про розмір грошового забезпечення із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.

До вказаних спірних правовідносин суд застосовує наступні положення законодавства та робить висновки по суті спору.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 року "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (Закон №2262-XII).

Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ (в редакції, чинній на момент виникнення права на перерахунок пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (ч.4 ст.63 Закону №2262-ХІІ).

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до абз. 2 п.15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 року №900-VIII, за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Положеннями статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом №2262-ХІІ.

Законом України №900-VIII від 23.12.2015 року статтю 63 Закону №2262-ХІІ доповнено новою частиною наступного змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Враховуючи, що саме Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, таке збільшення є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Положеннями ч. 2 ст. 51 Закону №2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Отже, з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 (набрала чинності 02.12.2015 року), у позивача виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016 року.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (Порядок №45).

Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до абз. 7 п. 5 Порядку №45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Враховуючи наведене, суд зазначає, що оскільки надбавки за виконання особливо важливих завдань та за оперативно-розшукову діяльність, які отримував позивач на момент виникнення у нього права на перерахунок пенсії, вже не виплачувались, тому ці надбавки правомірно та обґрунтовано не вказані у Довідці про розмір грошового забезпечення №13/2403001671 від 26.07.2017 року та від 21.03.2018 року, що видані для перерахунку пенсії позивачу.

Щодо доводів позивача про неправомірність зазначення відповідачем премії у меншому розмірі ніж він отримував, а саме 1,03% замість 35%, суд зазначає наступне.

Відповідно до абз. 5 п. 5 Порядку №45 для перерахунку пенсії враховуються інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Судом встановлено, що згідно з Інформацією про середні розміри премії поліцейським за січень 2016 року, відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року №988, розмір премії за посадою позивача склав 1,39%, яку включено до Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №13/2403001671 від 21.03.2018 року

Таким чином, суд приходить до висновку про те, що видана Ліквідаційною комісією Головного управління МВС України в Чернівецькій області на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії №13/2403001671 від 26.07.2017 року та від 21.03.2018 року містять усі передбачені чинним на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії грошові складові, які враховуються при перерахунку пенсії, а тому підстави для зобов'язання відповідача включити у неї виплати, не передбачені законом - відсутні.

Дана позиція суду, також, узгоджується з позицією Великої палати Верховного Суду, викладеною в постанові від 12.12.2018 року по зразковій справі № 802/2196/17-а (№Пз/9901/1/18).

Згідно з вимогами частини третьої статті 291 Кодексу адміністративного судочинства України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

За таких обставин, позов у частині визнання протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії УМВС України в Чернівецькій області щодо не врахування окремих видів грошового забезпечення при виготовленні ОСОБА_1 Довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, щодо відмови виготовити нову Довідку про розмір грошового забезпечення з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, на які він набув право та не направлення такої нової довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області для перерахунку йому пенсії - не підлягає задоволенню.

У зв'язку із цим, також не мають підстав для задоволення похідні від них вимоги про зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 із включенням до неї, серед інших додаткових видів грошового забезпечення, надбавки за виконання особливо важливих завдань та надбавки за оперативно-розшукову діяльність..

Частиною 1 статті 2 КАС України визначено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Позивачем під час розгляду справи не було надано належних та допустимих доказів на підтвердження позиції щодо наявності в діях відповідача протиправності щодо не відображення в довідці про розмір грошового забезпечення надбавки за виконання особливо важливих завдань, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та розміру премії, які він отримував до перерахунку пенсії.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити повністю.

Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.

Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне найменування учасників процесу:

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_1, адреса для листування: АДРЕСА_2);

Відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Чернівецькій області (код ЄДРПОУ 08592371, 58002, вул. Головна, буд. 24, м. Чернівці, Чернівецька область).

Суддя В.О. Григораш