Рішення № 80603729, 21.03.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2019
Номер справи
440/549/19
Номер документу
80603729
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 березня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/549/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єресько Л.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Полтавський обласний військовий комісаріат про зобов'язання вчинити певні дії.

В С Т А Н О В И В:

12 лютого 2019 року ОСОБА_1 (надалі по тексту – позивач, ОСОБА_1В.) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавського обласного військового комісаріату (надалі – відповідач, Полтавський ОВК, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, де просить зобов'язати виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2018 з посадовим окладом, що відповідає розміру 6 770,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.03.2018 – 1325,00 грн, тарифний розмір за посадою “ 36”, тарифний коефіцієнт “ 3,84”).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач отримує пенсію у разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та перед звільненням померлий годувальник ОСОБА_2 займав посаду командира 185 гвардійського важкого бомбардувального авіаційного полку. Приміткою до додатку 24 наказу №90 зазначено, що схема тарифних розрядів, наведена у додатку 24, застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704, що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 -22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України. Зазначено, що посада «командир полку», як це командир полку зенітного, командир полку звязку або командир авіаційного полку, яка зазначена в схемі, наведеній у додатку 11 наказу № 90 та відповідачем призначена по 31-му тарифному розряду, не може прирівнюватися до посади «командир 185 гвардійського важкого бомбардувального авіаційного полку», з якої померлого годувальника було звільнено.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 18.02.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

25.02.2019 до суду надійшов відзив відповідача на позов (а.с. 19-20), у якому представник Полтавської ОВК просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що посадовий оклад ОСОБА_2, померлого годувальника, визначено у відповідності до вимог постанови Кабінету міністрів України №103 від 21.02.108 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" і наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України". Зазначив, що оскільки померлого ОСОБА_2 було звільнено з військової служби з посади командира важкого бомбардування авіаційного полку, то при складанні довідки про грошове забезпечення відповідач визначив тарифний розряд « 31» відповідно до Схеми тарифних розрядів за основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України полку (додаток 11 до наказу МОУ № 90).

За змістом частини 3 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

Відповідно до вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України справу розглянуто у порядку письмового провадження, у зв'язку з чим на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Позивач перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та отримує пенсію з 01.01.2017 в разі втрати годувальника відповідно до Закону України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (а.с. 12)

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби та деяким іншим категоріям осіб" для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (вид пенсії в разі втрати годувальника) відповідачем виготовлено та надіслано до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку №ФП76737 від 09.03.2018 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 із врахуванням наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України за посадою командир авіаполку (а.с. 26).

В даній довідці зазначено, що розмір грошового забезпечення позивача для проведення перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.03.2018, складається із 6060,00 грн - посадового окладу (31 тарифний розряд; 3,44 тарифний коефіцієнт), 1480 грн - окладу за військовим званням, 3770,00 грн - надбавки за вислугу років (50%), всього – 11 310,00 грн (а.с. 26).

09.01.2019 позивач звернулася до Полтавського обласного військового комісаріату подано заяву, де просила видати з посадовим окладом 6770,00 грн, відповідно до тарифного розряду згідно схемами в додатку 24 до наказу МОУ № 90 та пункту 4 додатку 1 постанови КМУ №704 та направити вказану довідку до ГУ ПФУ в Полтавській області для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника (а.с. 21).

Листом від 15.01.2019 № 12/90/фп.76737 відповідачем повідомлено позивача про те, що визначення розміру грошового забезпечення станом на 01.03.2018 для проведення перерахунку пенсій проводилося відповідно до норм постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", наказу Міністра оборони України від 01.03.2018 року № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних сил України" (а.с. 22).

Також зазначено, що при визначені грошового забезпечення для перерахунку пенсії, призначеної за нормами Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", військовим комісаріатом, як уповноваженим органом Міноборони, було застосовано 31-й тарифний розряд за посадою командира полку.

Не погоджуючись із такими діями відповідача щодо зменшення тарифного розряду, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку позовним вимогам, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” було затверджено нові тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, а також додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатками 1-16.

Пунктом 4 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 р., на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.

Відповідно до вказаної постанови Кабінету Міністрів України, з метою визначення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України, Міністром оборони України 01.03.2018 року було прийнято наказ № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України" (надалі - Наказ №90), яким встановлено тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

У довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2, виданій Полтавським обласним військовим комісаріатом, вказано розмір посадового окладу за посадою «командир авіаполку» в сумі 6 060,00 грн., що відповідає тарифному розряду “31” у співвідношенні до посадового окладу до 01.03.2018 року в розмірі 1195 - 1199 грн, відповідно до додатку 11, 23 Наказу №90.

Так, додатком 11 до Наказу №90 від 01.03.2018 визначена Схема тарифних розрядів за основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України полку, в якій для військової посади "командир полку" встановлений тарифний розряд "31".

Як підтверджується матеріалами справи, та не заперечується сторонами по справі, Судом встановлено, що наказом заступника Міністра оборони України - Командуючого Військово-Повітряними Силами України від 05.10.2004 № 727 ОСОБА_2 ОСОБА_3 звільнено з посади "командира 185 гвардійського важкого бомбардувального авіаційного полку" у запас у зв'язку зі скороченням штатів (а.с. 24).

За змістом письмових пояснень представника відповідача, на день звільнення з військової служби померлий годувальник позивача ОСОБА_2 займав посаду командира важкого бомбардувального авіаційного полку, яка є основною посадою офіцерського складу Збройних Сил України, що відповідає 31 тарифному розряду за посадою командира полку, визначений Схемою в додатку № 11 до наказу Міністерства оборони України № 90 від 01.03.2018 та підлягає до застосування при визначенні грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України.

З цього приводу суд зазначає наступне.

У відповідності до положень Наказу №90 співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України та осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України установлюється згідно зі схемами, визначеними у додатках 23, 24 до цього наказу.

Додатком № 24 до наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 року № 90 встановлюється Схема співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Згідно примітки до додатку № 24 до наказу ця Схема застосовується для встановлення співвідношення розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", що не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 за основними типовими посадами та основними посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Таким чином, визначеними вище нормами чітко визначено, що у разі якщо посадові оклади за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, які були звільнені з військової служби до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, не визначені у схемах, наведених у додатках 1 - 22 до Наказу №90 від 01.03.2018 року, то застосовується схема співвідношення встановлених до 01.03.2018 року розмірів посадових окладів до тарифних розрядів, згідно з Додатком 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 року.

У зв'язку із тим що посада ОСОБА_2 не визначена у схемах за основними типовими посадами до нього потрібно застосовувати саме додаток 24 наказу 90 - Схему співвідношення встановлених до 01 березня 2018 року розмірів посадових окладів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, звільнених з військової служби, до відповідних тарифних розрядів за посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил України (п. 25):

- розміри посадових окладів, встановлених (обчислених) до 01 березня 2018 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року № 1294 (гривень)- « 1325 - 1349,99»;

- тарифні розряди за посадами осіб офіцерського складу, що встановлюються з 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 – « 36».

Відповідно до тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, наведеної у Додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704, « 36» тарифний розряд відповідає тарифному коефіцієнту « 3,84».

З матеріалів справи, судом встановлено, що позивач з 01.01.2017 року отримувала пенсію в разі втрати годувальника, розраховану виходячи із розміру посадового окладу 1 325,00 грн (а.с. 12).

Отже, посадовий оклад, встановлений до 01 березня 2018 року в розмірі 1 325,00 грн., відповідає тарифному розряду "36".

З урахуванням вищевикладеного, суд прийшов до висновку, що відповідач, при видачі довідки про розмір грошового забезпечення на ім'я ОСОБА_2 та прирівнюючи останню займану позивачем посаду до посади "командира полку" із тарифним розрядом « 31», діяв у не у відповідності до вимог чинного законодавства, без врахування всіх обставин, що мали значення для правильного прийняття рішення.

Згідно з ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Тобто, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача - суб'єкта владних повноважень, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його дій, законність прийнятих рішень.

Як встановлено з матеріалів справи, відповідачем не надано доказів в підтвердження правомірності видачі довідки для перерахунку пенсії за посадами, які не є прирівняними до посади позивача.

Ненадіслання відповідачем нових довідок із визначення позивачу посадового окладу згідно з посадовими окладами відповідно до п. 25 додатку 24 до Наказу №90 від 01.03.2018 є протиправним та обмежує право позивача на гідне пенсійне забезпечення.

З урахуванням приписів ч. 2 ст. 9 КАС України суд приходить до висновку, що з метою ефективного захисту прав позивача необхідно вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії Полтавського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 №ФП76737 від 09.03.2018 за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "31" та тарифним коефіцієнтом « 3,44».

Позивачем обрано спосіб захисту порушено права шляхом зобов'язання виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2018 з посадовим окладом, що відповідає розміру 6 770,00 грн (співвідношення розміру посадового окладу до 01.03.2018 – 1325,00 грн, тарифний розмір за посадою “ 36”, тарифний коефіцієнт “ 3,84”).

Відповідно до пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

За змістом статті 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсія в разі втрати годувальника призначається , виходячи з відповідного процентного розміру від грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї.

Отже, у випадку отримання особою пенсії в разі втрати годувальника перерахунок пенсії здійснюється на підставі довідки про грошове забезпечення померлого годувальника.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується сторонами, що позивач отримує пенсію в разі втрати годувальника, ОСОБА_2, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Довідка про розмір грошового забезпечення №ФП76737 від 09.03.2018, зі змістом якої не погоджується позивач, направлена для перерахунку пенсії позивача ОСОБА_1 в разі втрати годувальника, виходячи з грошового забезпечення ОСОБА_2, а не позивача.

А тому позовна вимога в частині зобов'язання виготовити та направити довідку про грошове забезпечення про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

В той же час, суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує захист гарантованих Конституцією та законами України прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

У зв'язку із зазначеним, суд вважає за необхідне на підставі частини 2 статті 9 КАС України та зобов'язати Полтавський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "36", встановленому у додатку №24 наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 № 90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу Збройних Сил України", тарифний коефіцієнт « 3,84», встановлений додатком 1 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Щодо клопотання позивача про встановлення судового контролю шляхом зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення протягом тридцяти днів з дня набрання останнім законної сили, суд зауважує, що відповідно до частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

У суду відсутні підстави вважати, що відповідач буде ухилятись від виконання судового рішення після набрання ним законної сили, а тому вжиття заходів судового контролю не є необхідним.

За правилами частини першої статті 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки при зверненні з даним позовом ОСОБА_1 сплачено судовий збір в розмірі 768,40 грн (мінімальної ставки судового збору за одну вимогу немайнового характеру), а позовні вимоги задоволено в повному обсязі (в розмірі однієї позовної вимоги немайнового характеру), то вказана сума підлягає стягненню на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області .

Керуючись статтями 9, 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 36007, рнокпп НОМЕР_1) до Полтавського обласного військового комісаріату (вул. Шевченка, 78 а, м. Полтава, Полтавська область, 36039, код ЄДРПОУ 07851296), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, буд.66, м. Полтава, Полтавська область,36014, код ЄДРПОУ 13967927) про зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Полтавського обласного військового комісаріату щодо оформлення та подання до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідки про грошове забезпечення ОСОБА_2 №ФП76737 від 09.03.2018 за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "31" та тарифним коефіцієнтом « 3,44».

Зобов'язати Полтавський обласний військовий комісаріат скласти та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_2 з 01 січня 2018 року за посадовим окладом, що відповідає тарифному розряду за посадою "36", встановленому у додатку №24 наказу Міністерства оборони України від 01.03.2018 №90 "Про встановлення тарифних розрядів за посадами офіцерського складу Збройних Сил України", тарифний коефіцієнт « 3,84», встановлений додатком 1 Постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Полтавського обласного військового комісаріату на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Другого апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд у відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 Перехідних Положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Суддя ОСОБА_4